Jump to content
FAS Goran
Kosta.dz

Nuova Croma 1.9 MJet - lupanje pri motanju volana

Recommended Posts

Caos drugari,

Primetio sam sada da pri motanju volana lupa nesto kod desne gume ....najvise se cuje kada auto stoji i dok se u mestu mota volan...pri voznji se cuje slabije...e sada ono sto sam primetio je da kada stojim u mestu i motam volan zatreperi mi svetlo u farovima kao da oslabi...da li ima veze s tim sto sam ostavio upaljeno svetlo po ovoj zimi na sat vremena? jer posle ovoga mi se culo ovo lupanje...

ako iko ista zna svaki savet bi mi dobro dosao....

pozdrav

1,9 Mjet 2006 presao 120.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

lupa .... kao da jako blago udaras cekicem u oprugu tup zvuk....ili kao da je nesto zategnuto pa kad motas lupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi da ti ne kaci guma o palstiku negde.... da ti nije spala ona plastika iz kosa?

kakav je zvuk jel kao metal o metal ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije spala plastika gledao sam zavlacio se....zvuk ne mogu da definisem...nije kao da je metal o metal a nije ni kao da plastika puca...bukvalno kao da cekicem jako blago lupas o donji deo auta kod desne gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dešavalo prošle godine da kada okrećem u mestu pun volan, da se čuje dang dang dang, kao da će neka opruga da pukne. Ispostavilo se da se razlabavila kako je majstor rekao "neka čaura" da li kod silen bloka ili tako nešto (za mene viša matematika) a kad je to pritegao od tada nisam više imao problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već su ti rekli ljudi šta bi moglo da bude da se ne ponavljam, sigurno je da nema nikakve veze sa svetlima i to što si pominjao oko njih. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio problem pa rekoh da podelim sa vama... mozda nekom pomogne...

Prvo bih da se zahvalim Servisu Goran koji je problem otklonio za 5 minuta :)

Neke instalacije su spale iz lezista i kacile sasiju pa kada motam volan one struzu i zatezu po limu i plastici ispod...vraceno sve na svoje mesto i sada je kao nov :)

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem kod Gorana.... Lezaj solje amortizera :)

Cisto da podelim sa vama ishod....

pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E šta smo doživeli, da na novom Bravu otpadaju kablovi... :D

To još nismo doživeli ;)

Nije Bravo nego Croma :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio problem pa rekoh da podelim sa vama... mozda nekom pomogne...

Prvo bih da se zahvalim Servisu Goran koji je problem otklonio za 5 minuta :)

Neke instalacije su spale iz lezista i kacile sasiju pa kada motam volan one struzu i zatezu po limu i plastici ispod...vraceno sve na svoje mesto i sada je kao nov :)

pozdrav

Resen problem kod Gorana.... Lezaj solje amortizera :)

Cisto da podelim sa vama ishod....

pozzzzz

Isti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ga isti majstor rešio???

"al ga je opravio, svaka mu čast" -Laki Topalović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad citam temu i taman resih da kazem da je lezaj solje amortizera, kad vidim da je napisano da je bas to i da je reseno! Isti problem imam, s tim sto

ga jos nisam resio :) Nekad se cuje nekad ne, pa necu jos da diram. Najednom poce da mi se cuje, ja se zabrinuo odem do majstora i on mi kaze da ej to, ali nije imao trenutno da mi zameni. Posle toga krene lepo vreme, ja operem auto i ono prestane da se cuje. Sad se ponekad cuje, samo kad motam u mestu i to kad je bas hladno, pa racunam, nema veze, moze to jos malo. Da se oporavim od nove godine, proslava itd... pa ce sacekati koji dan da menjam. Inace isto croma, isto desna solja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i meni bilo...cim padne temp naglo krene da puca pri motanju volana... skoci temp - nista se ne cuje! Verujem da ne moze nesto da steti ali ja sam bolesnik za kola i to mora odmah da se zameni :) sta ces deformacija je deformacija! Jeste da je FIAT i da non stop nesto krcka lupa ali meni je to jedini auto i jako mi je vazno da je u svakom trenutku ispravan ( VOZIM DVE CERKICE) i da mogu da racunam na njega, svestan sam da malo dosadjujem majstorima kod GORANA ( e vidi ovo, e vidi ovo) ali ispravan auto je ispravan auto, a oni imaju razumevanja i hvala im na tome!

POZ SVIMA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh izgleda i kod mene isti problem. Posle onih minusa, evo vec 5-6 dana isti simptomi.

 

Koliko kosta zamena te solje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre, i meni se sad i to još pojavilo kao simptom. Najviše mi se čuje kada je napolju hladno. Pri pokretanju,ali kao da mi prenosi na zadnji desni tošak,imam osećaj kao da mi smrzli paknovi pa se zalepili za disk. Ali kada volan vrtim u mestu čuje se kao krckanje,kao da se razvalči,tupo udaranje i onda je čujno da se to dešava u prednjem desnom delu trapa. A ne čuje se ništa kada prelazim preko ležećih,kada pređem preko rupe, nego samo pri pokretanju i kada u mestu pomeram volan,i u vožnji. Jel znate kako da dijagnostikujem da li je šolja i moj problem ovako sam, i koliko vas je koštala ista?

Edited by Ivan_KV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki je rok trajanja ove solje amortizera??? Evo meni posle 3 godine izgleda opet riknula :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni proljetos pukla opruga na 307, slucajno vidio kad sam stavljao ljetnji set.. znacio vozio par mjeseci tako - nista se nije osjecalo.

Opruga_za_forum.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...