Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
FantomX

Bravo JTD - metalni zvuk iz zadnjeg desno tocka

Recommended Posts

Lm, danas uletim iz Ustanicke u Bulevar na Autokomandi malo brze i kad sam ispravio iz krivine, pocne da se cuje zvuka kao da mi tramvaj svira negde u pozadini. :lol:

Stanem na semaforu, krenem - zvuk kao da vucem metalnu sipku po asfaltu a ona ona cangrlja i poskakuje. Ubedjen sam bio da je prednji desni tocak. Dodjem gde sam krenuo, pomislih nesto se odvojilo, zalegao ispod auta, sve na mestu pod konac. Zovnem drugara da oslusne, pa onda ja, isli smo napred nazad po 2m, cuje se definitivno zadnji desni, tu nesto. Znaci odvratni metalni zvuk, koji je nakon vracanja kuci ostao prisutan, ali daleko manje se cuje.

Pada mi na pamet sajla rucne kocnice (inace hvata na 3ci zub) ili istroseni paknovi, dobos, mozda mehanizam paknova. Paknove sam menjao prosle godine, septembar, diskove prednje i plocice pre 2 meseca. Automobil ne koci sam, kada sam dosao kuci, nijedan tocak nije vreo ili topao nakon voznje.

E sad, posto je majstor dostupan tek u subotu, rekoh da vas pitam sta moze biti ovo?

Da li su mozda paknovi odsvirali pa se cuje metal o metal, ne vracaju dobro, da li moze sajla rucne da pravi problem, mehanizam paknova pozadi? Dakle, definitivno je zadnji desni tocak, ali sta moze da zahebava, ne usporava auto, nije vrelo, da paknovi ne vracaju osetio bih?

Pucajte, mozda je neka glupost pa mogu sam da resim / vidim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni malo vuče na silen blok?

Ako je iscureo potpuno čuje se jako neprijatno. Meni kada je krenuo da udara imao sam osećaj da me na svakoj neravnini udara kamion sa bull barom u gepek kako je udaralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore. nije...Nhf

Fantom skini dobos i vidi sta se desava, na bravu mk1 crkavaju mehanizmi paknova, hoce da se raspadnu pa mozda to cangrlja po dobosu dok vozis ili se mozda pakna odlepila. Uglavnom videces cim skines dobos sta se desilo

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece covek, skini dobos pa vidi, a probaj da dignes na dizalicu i da malo cimas tocak, mozda se i lezaj raspao, pa vodi racuna da ti ne otpadne tocak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sutra cu da skinem dobos, danas radim ceo dan....

Koji mi kljuc bese treba za dobose, i ja kontam da je nesto do paknova. Valjda nije mehanizam. Majstor je zadnji put kad sam menjao paknove nategao rucnu na 3ci zub, pa mozda sajla nesto hebava, ali mozda se i paknic odlepio...

Sta da uzmem od paknova, napred sam skoro stavio komplet Delphi disk i plocice?

Pod uslovom da su oni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da su paknovi otisli i da ti je ispao mehanizam zbog toga, a mozda je ispao i onaj klin sto drzi one male oprugice pa sve to zajedno cangrlja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ako ti je zvuk stalno pristuan i kako povecavas brzinu, zvuk postaje jaci, onda su lezajevi u pitanju.

...ako ti kocnica zablokira, moras osetiti smrad plocica ili lako mozes videti izgreban disk...

http://www.fiat-lanc...88

Ok, ti nemaš diskove pozadi, ali opet grejanje i smrad ako su blokirale zadnje kočnice se mora osetiti. Ali:

...Automobil ne koci sam, kada sam dosao kuci, nijedan tocak nije vreo ili topao nakon voznje.

Kao što je već Pera rekao to ćeš i proveriti, ali ako nekim čudom to nije, onda sledeći pik - ležajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se majstor ubio sa komplet rashladnim sistemom na Bravu 1.6, pa nije stigao i mene da odradi....

Nego, krenem sa zenom u pozoriste, posle 300m prestala avetinja da cvili, verovali ili ne. :laughing: Usput koci normalno, sasvim dobro, kad smo stigli do centra, ispipao sam tokac, ladan ko tastin pogled, hebes mi sunce ako mi je nesto jasno... Mozda je konacno paknic izlizao dobos, ili nesto trece, uglavnom i u povratku nista od zvuka koji je 5 dana bio konstantan..

Otici cu sutra da pogledam svakako, ali auto mi je nista manji Fantom od mene. :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolima nije nista, nesto je izgleda zaglavilo, uletelo negde, paknovi ok, mehanizmi, dobosi... Sve na mestu i u full-u.

Da ne poverujes...

Tapatalk 997D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kontam i ja da je moguce, ali gde da uleti a da se cuje onako, kao da krlja unutar dobosa... Valjda u njega ne bi trebalo da moze nesto da udje...

Mislim Fantom Bravo :lol:

Tapatalk 997D

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma može da uđe, veruj mi....i meni se desilo samo je uleteo kamenčić u diskove. :huh:

Cvili, cvili....više se čuje cviljenje nego sam motor (e sad zamislite kakva to buka može biti kada nadjača JTD motor). :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ludilo totalno... Prvo sam mislio da su prednji, dok nisam izasao a kolega provozao...

Jos me majstor lerovao par dana, u guzvi, i samo nestade sinoc...

Bio sam ubedjen da su paknovi zalepili za dobos. Kako ono majstor rece, ma uletelo nesto i strugalo malo. Ja reko' pa gde ga je strugao, ako je u dobosu ima valjda neki trag. A on ce onako, uz gutljaj pive, ma razgazio si do mene svaki trag :lol:

meni je cudno kako je sve to nestalo cim si resio da izvedes zenu u pozoriste? :laughing:

haaahahahahah :lol:

Izvela ona mene :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...