Jump to content
FAS Goran
bolens

Yugo: kako zaštiti akumulator od krađe? / zaštita od otvaranja vrata?

Recommended Posts

Opet su ženi noćas na parkingu poplašili akumulator iz juga! Ima li rešenja da se stane na put tom običaju? Razmišljam da lancem vežem haubu, pustim je kroz motorni prostor i katancem zaključam za prsten na koji se kači sajla za šlepanje. Ima li možda i boljih predloga iz prakse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da stavis taster na vezni lim pa kada otvori haubu da se aktivira alarm , a mozes da stavis jos jednu maticu na onaj sraf koji drzi akumulator i duzi sraf , stavis odozdo i stegnes , nepristupacno je i za to treba 2 kljuca ako i to skinu onda jbg . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

lanac nikako... zto sto se desi da zaboravis lanac i onda odeeee motor u tandariju....

razmisli ovo sa alarmom ili sa srafom... a mozes i od flaka da napravis mali kavez za akumulator pa da ga zakljucas katancem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjednostavnije resenje ti je da izvadis akumulator kad se nevozi Jugo, vratis kad hoces da vozis i gotovo, jeste malo cimanje ali verujem da ce odustati kad vide da si pametniji od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ili se sakrijes ispod haube i sacekas lopova :)

sraf ili kavez varijanta mi deluju kao najjednostavnije i najdelotvornije resenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najjednostavnije resenje ti je da izvadis akumulator kad se nevozi Jugo, vratis kad hoces da vozis i gotovo, jeste malo cimanje ali verujem da ce odustati kad vide da si pametniji od njih.

pa svaki put da se jadna zena cima da vuce akumulator bas si.....

jel vidis da je napisao da je to zenin auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjednostavnije resenje ti je da izvadis akumulator kad se nevozi Jugo, vratis kad hoces da vozis i gotovo, jeste malo cimanje ali verujem da ce odustati kad vide da si pametniji od njih.

I ovo smo razmatrali, nošenje akumulatora u stan + brzi priključak od viljuškara za montažu, ali to bi bilo stvarno previše. Ipak, rasteretili su je od prve pomoći, trougla, alata... pa se to sada više ne nosi u cegeru. Ove mehaničke zaštite mi se sviđaju, neki oklop mora da se napravi + neka zvrčka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najjednostavnije resenje ti je da izvadis akumulator kad se nevozi Jugo, vratis kad hoces da vozis i gotovo, jeste malo cimanje ali verujem da ce odustati kad vide da si pametniji od njih.

pa svaki put da se jadna zena cima da vuce akumulator bas si.....

jel vidis da je napisao da je to zenin auto...

Pa ako joj je lakse da svaki put kupuje nov akumulator, samo napred, lopovi to jedva cekaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru su dvaput drpili, i onda je kupio treci, i lepo oko njega navario kavez, kaze iovako je sad miran dve tri godine sto se tice akumulatora pa nece biti potrebe da se skida :) a kad bude za zamenu, sa slajfericom ce da isece kavez... evo vec godinu dana mu stoji akumulator :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad procitam da na jugu toliko kradu akumulatore, mogu samo reci da ono "sto juznije to tuznije" izgleda ne vazi.. ovde bar nisam cuo da nekom ukrali akumulator.. niti gume niti.. vec zadnjih 10 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno u Srbiji vlada mišljenje da samo kriminalci voze skupa kola(što je donekle i opravdano kada pogledamo prosečnu platu i realnu prosečnu platu), tako da niko neće da završi sa metkom u nozi ako bude čačkao nekog Tuarega. A, sa druge strane, kada ljudi vide Juga kao da su videli kočiju i konja koga voze braća Romi, ako ne i nešto gore. Nije mi cilj ovim nikog da uvredim, ja bih i dalje vozio Juga da nije pukla radilica. Nebrojano puta mi se desilo da stojim lepo u traci za pravo i da mi neko izleće iz trake za levo i još hoće da se obračunava ako mu svirneš. Ako nekog pretičeš sa Jugom, isti daje pun gas da ga ne bi obišao. Na kevu mi se lik na parkingu drao kako može da zauzme mesto ispred ulaza sa Jugom, a on nema gde svog Superba da stavi... Generalno su ljudi maksimalno bahati tamo gde misle da mogu da budu i zbog toga je, nažalost i najveći broj krađa na Jugu.. Zato lepo treba da se uvede Teksaški zakon, da se dozvoli nošenje oružja i ima da nosim Walter PPK u džepu sakoa kao Džejms Bond :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole, na kom parkingu ti je parkiran auto..da znam da ga ne ostavljam nikad tamo <_<

Bulevar oslobođenja, preciznije parking između "Vojnog odseka" i bulevara. Šesta prijava policiji tog dana na istom mestu... sve slične krađe. Mislim da neće biti rezultata dok narod ne počne sam da se organizuje, da se smenjujemo na straži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netreba ti nikakva matematika i majstorija, kupi jednu onu traku izbuženu što se koristi za regips profile isprovlači je ispd nosača akumulatora pa spusti akumulator i odozgo stavi katanac. Možeš isto uradit i sa lancem pogledaj ima mesta i za deblji lanac. Druga varijanta je da napraviš gepek da se nemože otvarat šrafcigerom već samo iznutra, ja verujem da ulazu kroz gepek jer 90 posto jugića ima neispravnu tu bravu i može se otvoriti sa metalno 5 din.

A sad jedno priznanje, volio bih da mi neko tako ukrade nešto iz auta nego ceo taj auto. Čekao bih ga čitavu večnost da dođe opet, garantujem da bi sproveo takvo kulturno delo da taj čovek više nikada nebi nikome ništa ukrao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole, na kom parkingu ti je parkiran auto..da znam da ga ne ostavljam nikad tamo <_<

Bulevar oslobođenja, preciznije parking između "Vojnog odseka" i bulevara. Šesta prijava policiji tog dana na istom mestu... sve slične krađe. Mislim da neće biti rezultata dok narod ne počne sam da se organizuje, da se smenjujemo na straži...

brate, to je na 100-200 metara od sup-a i policije :thumbdown:

sreća pa meni, kad noćim na naselju, još ništa nije zafalilo (osim slomljenog zadnjeg brisača i ostavljenog na krovu) :2guns:

Inače, pričo sam ja sa nekim judim koji su radili nekad u policiji, njima ništa lakše nego da ih uhvate, ali nema smisla kad ne postoji kazna. Zato je narodska batina jedini spas.. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, tu kod bulevara su mi dvaput obijali prethodni auto (punto 1).. Prvi put izvadili radio (nasli plocicu ispod sedista), a drugi put uzeli celu policu sa zvucnicima i trenerku iz gepeka

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Posle zimskih guma sad "nestaju" akumulatori"

http://www.mondo.rs/...kumulatori.html

Nema šta, postali smo taoci marginalnih grupa, pelješe nam automobile, ali i puteve kojima vozimo (šahtovi, znakovi)... pa sad više i ne možeš voziti normalno desnom trakom, sve bežiš u sredinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Yuga 45,sa naselja sam,neko mi je danas ili sinoc obio yuga kroz gepek,uzeo prvu pomoc,ratkapne i neki relej za zmigavce koji se nalazi ispod volana,ako je relej uopste,ne znam kako se tacno zove,sad sam osigurao gepek sa lancem i katancem i nema sanse da se otvori  od nazad,zanima me da li postoji mogucnost da nesto tako uradim i sa prednjim vratima da ne moze niko da ih otvori osim mene?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

l.jpg

 

:D

 

Ko bas hoce da udje u juga, taj ce ga otvoriti u roku od par sekundi bez ostecenja. Ja sam svog otvarao za manje od 10s. Najvise vredi staviti CB na vrata i gepek i skinuti kljucaonice i staviti jos alarm, to ce oterati vecinu tih retarda sto kradu sitnice, a ozbiljni lopovi (tako ko ovi u vladi) se nece smarati sa jugom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...