Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nitro

Panda Classic 1.1 MPI - problem sa grejanjem

Recommended Posts

Drugari,

Posedujem Pandicu 1.1 MPI 2002 godiste sa motorom 187A1000 i dešava mi se sledeće, grejanje radi odlično i u toku vožnje, bez ikavog diranja poluga, počne da duva hladan vazduh. Promenjen antifriz, sistem ozracen s' tim sto ova Pandica mislim da nema ventil za ozracavanje pri hladnjaku kabine, ne podize temperaturu da pregreva, ne gubi tecnost...

Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude... :question: ili je dihtung glave pri kraju :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna i to da uradi. Pipaj creva ako su tvrda 100% dihtung. Nije skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon pomnog pracenja, u jos vecoj sam misteriji sta se desava, kada grejanje prestane da radi,zaustavim se podignem haubu, i creva do hladnjaka kabine su jedno vrelo, drugo mlako-hladno, a grejanje ne rad, da je hladnjak zacepio ne bih imao grejanja u opste ili se varam? :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican problem imao pre par godina moj brat na puntu 1.Mali hladnjak bio pun kamenca otpadali komadi koji nisu mogli da prodju kroz crevo vec se nameste na otvor pa smanje protok na minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je jedno crevo vrelo a drugo hladno...znaci da voda ne kruzi kroz mali hladnjak i automatski nema grejanja. Zapusen mali hladnjak. Resenje je drugi ili da probas da isperes svoj...Bastensko crevo nabijes u jedno crevo i odvrnes do kraja pa neka izlazi na drugo, veruj mi, moze izaci svasta!

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi me neko vreme, auto nema plin, i ugradnjom nekog pokazivaca temperature konstatovao sam da grejanje prestaje da radi iznad 70C... da li uvlaci negde fals vazduh koji ostane zarobljen u hladnjaku kabine kao navisoj tacki ili je kamenac u pitanju ne znam... KAda nadjem vremena pokusacu da dodjem do hladnjaka i slavinice i vidim u kakvom su stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/26/2014 at 2:09 PM, nitro said:

Ne bi me neko vreme, auto nema plin, i ugradnjom nekog pokazivaca temperature konstatovao sam da grejanje prestaje da radi iznad 70C... da li uvlaci negde fals vazduh koji ostane zarobljen u hladnjaku kabine kao navisoj tacki ili je kamenac u pitanju ne znam... KAda nadjem vremena pokusacu da dodjem do hladnjaka i slavinice i vidim u kakvom su stanju...

Pozdrav,da li ste riješili problem i kako?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...