Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Moj Stilo je 2006-to godiste, presao 186000 (navodno nije vracena km-slicna vrednost na kompu).

 

 

eto, 156-ica je 2003-ce godiste, sa 200 i nesto na satu, a pitanje koliko pravih. Izgleda ocuvano.

 Za pretpostaviti je da svaki od njih ceka veliki servis ili zamajac ili ko zna sta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam u temi o kupovini Alfe da sam isao sa drugom da uzmemo jednu.Bio sam veoma skeptican o stanju auta na osnovu cene.

Medjutim u voznji i kod majstora samo pozitivni utisci.

Alfa je kod druga skoro 4-5 meseci vozi se prilicno i nikakvih problema nema.

 

Pri tom je bila neka zamena gde je on dao za nju jedan ne bas sjajan auto pa je i tu dodatno profitirao.

 

Motor je 1.8 i ima plin koji savrseno radi...


Alfa 156 je u pitanju,limuzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tačno. Kolega ima 156 ti i tamo gde on prođe sa 70km/h, ja sa 50 klizam poprilično.

Ali opet ne vidim da je to razlog da uzmeš gori auto od svog i još doplatiš ko zna koliko za to.

Kapiram ja da je tebi dosadno, ali menjaj nešto drugo, ostavi Stila na miru :)

 

Kad voziš na levim gumama. 

Inače ako su oba auta ispravna , sa korektnim gumama , trapovima , amortizerima ne može da bude tolika razlika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa  šta kod mene nije ispravno po tebi?

 

Pa tolika razlika u brzini. Ili je u junaka ili je u maču problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo malo pa razmisljam o prodaji Stila Mw. Zasto? Jednostavno mi se auto ne svidja. Nekako mi je dosadan za voznju, bucan je, trese u leru i ljulja u krivinama. E sad sve se to da srediti: drzac motora, amortizeri, 16-tice gume umesto postojecih 15-tice...

 

 

Mislim da ovo ima veze sa tim što nije neposredan na volanu, to mu jeste mana. Probaj Ford Focusa mk1 da vidiš šta je reakcija na volanu, najbolji je u klasi po tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 156 mnooogo bolje leži od svih pomenutih Fiata. Ne preteruje Igor ako kaže da krivinu Alfa prolazi 20km brže. Ima i direktniji volan (kao i užasno mali krug - ajnšlaht), ima za Srbiju veoma nežne trapove. Drugar se skoro istovario 54000din, sredio je kompletno prednji i zadnji, kod nekog poznatog lika na Petlovom brdu (porede ga sa Tejovićem). Garancija godinu dana ili 15hkm.

Teško je naći Alfu da joj nisu načeti trapovi, a parcijalna zamena kod nje ne prolazi (košta još više). Mana je i zadnje sedište gde ne mogu troje da sede, ovima sa strane otpadoše bubrezi od zakrivljenosti naslona. Skoro svakoj je umro displej borda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili neka proba Seat  i to bilo koji posle 2002 godine.

Focus je zaista fenomenalan u voznji i daleko bolji od Stila a Seat. Ibiza  6L  pa an ovamo svi ostali modeli su brutalni u voznji.

Ja ipravo cekam jedan Seat  i ako bude kao sto su mi ga nahvalili velike su sanse da predjem u taj tabor.

Inace Grande Punto je takodje odlican  za upravljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto odličan a trapovi skoro pa identični Stilu. Identično samo umanjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne preteruje Igor ako kaže da krivinu Alfa prolazi 20km brže. Ima i direktniji volan (kao i užasno mali krug - ajnšlaht), ima za Srbiju veoma nežne trapove.

 

 

Ne znam da li ima neke veze to što je TI, ali baš dobro leži.

Doduše na 17'' felnama i sa dosta širokim gumama, ali nema šanse da je Stilo prati.

 

Meni realno ni u džep ni iz džepa ako kažem istinu :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja glasam za Grande Punta, ako nekome ne treba veći auto. Naravno sa 1.9MJET motorom, po mogućnosti u sport varijanti plus remap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bih kupovao 1.6MJet koji ne može da se remapira kao 1.9, u praksi lošije ide, a registracija je zanemarljivo manja. Verovatno je 1.9 žilaviji, i mislim da je 1.9 jeftiniji za održavanje.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne gleda svako auto po koeficijentu remapabilnosti :D

 

Troši dosta manje, moderniji je motor i jeftinija registracija.

 

A svi pričaju da nisu žilavi kao 1.9, ali koga briga za to ako nađe auto sa manje od 150 000 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, ti veruješ u deda mraza :D, pa ćeš da kupiš polovnjaka sa manje od 150000. I koliko misliš da pređeš sa njim? Nisam nešto siguran za potrošnju tog 1.6, koliko sam video troši smešno manje od 1.9. I da ništa ne remapiraš taj 1.6 od 120ks ide lošije od 1.9 od 120ks.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima automobila i sa manje od 50 000km, samo za malo više novca (i malo dalje od naših placeva :) ).

 

Pa našao sam i Stila sa 170 000 posle 6 meseci :D

 

A 1.6 bi trebao da daleko ranije povlači. Uostalom barem za sebe shvatam da mi ni ovih 115ks ne treba. Jeste lepo i zanimljivo, ali na mojim rutama pretičem samo poneki traktor što može i sa 55ks.


A što se kilometraže tiče planiram 100 000 sa polovnim iil 200 000km sa novim pre zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da ne čitate šta sam ranije napisao. 1.6 MJ je i pored 300 Nm na 1500 o/min daleko tromiji u odnosu na Bravo 1.9 120 i mog Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...