Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

8000 nikad ne bih dao za polovno vozilo, onda bih razmisljao o novom....Stilo je bio star 3god sa 89200 na satu, arvalov brif i placen tada 6200, 2009godine.

Mogu da iskesiram 6500 ali moram odmah prodati stila...

Toti i rekao sam da su preskupi, Opcija Bravo- Megane 3 je najisplativija, a kako mi se cini i ti imas  jedan na placu za 5800, doduse 1.9 i dugo ti stoji-zasto? :D

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

...je bolje jos malo da vozis tog stila pa kada skupis vise para da uzmes nesto sto je bolje realno, a ne samo na papiru. U medjuvremenu prati situaciju i mozda naleti nesto dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :-) bio sam u slicnoj dilemi zimus. Posle nekoliko godina druzenja sa Stilom 1.9jtd 85 kw, trebao mi je noviji i veci auto. Posto sam navikao na jtd i performanse a volim italijane, logican izbor je bila Croma. I nisam se pokajao ni trenutka. Uzeo sam 1.9 mjt, 120 ks, restyling, jer je kao polovan ipak sigurniji izbor od jaceg motora sa 16v i 150ks koji je bolji kao nov ali nosi vise rizika polovan. Croma je sve sto sam zeleo-vibracije i buka su minimalne, performanse sjajne, komfor i bezbednost sjajna.... A sve to, staro 5-6 godina se moze uzeti ispod 7000 hiljada. Naravno, treba izabrati dobar primerak jer ima svega. Tako da, moja preporuka ide za Cromu:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu vam reci,

nisam ni rekao da ima nesto novo za 8000 u klasi, ali ima ni manje ni vise Tottijev C4 u nekoj confort opremi, ne znam sta sve spada u nju ali vidim da ima felne, 4 podizaca, kozura,  metalic itd.... za 12500. Malocas sam se vozio kejom bajsom, svi citrosi stoje isparkirani jer je na brodu neki koncert....

Morao bih biti lud da dam7-8 hiljada za polovnu klot verziju sa predjenih 150000 koliko traze za njega.....

Poenta je da hocu da dam 8000 za auto, dopunicu se nekim kreditom i uzeti nov. Ali necu... Moj poznanik je skoro izlicitirao A4 preko holideja u sapcu, platio ga je14000, 2010 god. sa 160000 predjenih, alo dobro taj auto je verovatno kostao duplo od toga. 18000 je nova octavia u elegance paketu opreme 1.6tdi, ali to sam ja....

Trenutna situacija kod nas je takva da su polovnjaci kod nas trenutno malo precenjeni, sto zbog novih nameta drzave a mislim i da su napolju cene sad malo vise bar za novija vozila....a Bravo i Megane dizel naravno postoje i za manje od 7000. Svako moze da za auto trazi koliko hoce samo pitanje je da li ce dobiti, vecina tih iznad 7000 stoje dugo u oglasima pa se kasnije daju za nize cifre....Pa ja bih za Stila mogao da stavim cenu 4000,ali budimo realni nikad ih ne bi dobio....

Naravno da i dalje vozim Stila i ne zurim nigde sa kupovinom, videcemo do kraja godine... :D

Uf, Croma mi je prevelika , hteo bih da ostanem u Stilo-klasi.... :)

Bravo 1.9mjt/2008 treba da bude kao puska za 5000 eur, realno....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad malo bolje razmislim nema boljeg auta od Stila. :smoke:

A ni ružnijeg.  :thumbdown:  Da je malko lepši ne bi ga nikad menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je tu 3v da nadoknadi izgled i petoodvratnog i karavana :D .

Bez zafrkancije, bio sam u slicnim razmisljanjima i zakljuccima kao kolega hansf.

Meni je resenje bilo i novo, ne mora to da bude 18 000. Vidim da imaju i sad akcije za Kiu. Secam se da je dobro skockan Ceed 1.6 GDI na sajmu bio oko 12 500 EUR (ko voli Korejance). Posto neko pominje 8000 za polovnjaka, to je vec neka granica gde se lagano priblizava vrednosti novog, morao bi da bude bas mlad, dobro ocuvan i nakrcan opremom.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ima neka tema o tome, ali kako se prepoznaju TAXI vozila, odnosno koja su bila taxi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad malo bolje razmislim nema boljeg auta od Stila. :smoke:

A ni ružnijeg.  :thumbdown:  Da je malko lepši ne bi ga nikad menjao.

Jes u pravu si mada se meni karavan bas svidja onako ruzan :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je karavan predivan u svojoj ružnoći, i zamalo da ga kupim, i umesto njega kupim brava, za 2 puta manje para. Al petoodvratnog nikada ne bih uzeo u razmatranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina stvar koje se bojim kod novijih kola je DPF, jer zimi recimo retko izlazim van grada,...

Ako je održavan kako treba sa pravim uljem nema zašto da se bojiš zaprljanosti DPF-a

Evo kako to izgleda kod mene na 135kkm (poslednjih 25~30kkm po Bg-u)

ee21512cfe79381b9efb9758141d818b.jpg

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je valjda kod ovih novijih sa petom diznom, ok. Moj problem je sto ja takodje na poslu vozim svoj auto a ne znam da li se regeneracija sme prekidati, tako da kad dodjem do lokacije gde treba nesto da radim, ne mogu ostavito posao i vozikati se okolo da bi mi se filter regenerisao... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja razmišljao da nije loša ni nova Kia Pro C'eed dok nisam probao 1.4 :D A  i ta ista Kia kada se malo "okiti" naslonom za ruku i daljinskim zaključvanjem košta oko 10 000e + Stilo. Dodam na to skuplje servise i veću potrošnju i nije neka investicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, Novi C4 koji sam danas video za12500 na keju je HDI.... :)

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te baš ne svrbe pare zadrži Stila. Po meni je glupo zbog kola uletati u kredite. 

Uloži pare u pametnije stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam u slicnu dilemi sta bi bilo sledece auto posle Stilo JTD. Ne volim monovolumene ko Croma, a treba mi auto sa velikim bunkerom i jak dizel motor. Idealno reaenje je Octavia TDI ali cena je nerealno visoka maltene kupujes Golf. Od ono sta ima po oglasima jedino mi se svidza ford focus 1.8tdci ( izbegavam 1.6 ), ima lepe ponude za C4, Astra H 1.9 karavan bi bilo najrazumnije resenje, a srce veli Alfa 159 karavan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne sedi meni niko za vratom da uzimam novi auto :laughing:, niti verujem da bih ga uzeo, Ja sam vrlo racionalan i znam sta hocu.... C4 je samo bio poredjenje sa polovnjacima u klasi za koje se trazi i do 8000eur...

Kako vreme odmice cini mi se da sam sve blizi nekom Meganu grandtour 1.5dci/110 do 5god starosti.... Najlogicnije mije posle stila karavana, a to sigurno moze povoljno da naleti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj novi je ok, ali je cena prevelika za mene,  Jel zna neko da li su ove cene u balkanu za kredit ili kes? Posto ako sam dobro cuo na 3000kredita banka njima obracunava kamatu, sto bi znacilo da cena moze da sa dobro spusti za kes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da budemo malo realni.

8000 je super suma za polovan auto ali je tek pola nekog novog auta.Tako da to nikako ne moze biti opasno priblizavanje novom autu,bar ne onom o kome se ovde prica...

 

Taj C4 1.6 hdi koji si video je 12 500 +pdv!Znaci plus 20% na tu cenu ili ti 15 000e.I to je neka ponuda "business line" za kompanije.

 

1400x800_1320x754.jpg

Capthhure.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...