Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posle stila Bravo nuovo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nova Delta suviše svemirska. Nije ni sportski auto, ni porodični, ni spejs šatl već nešto između :laughing:

159/Novi Bravo/Croma su mi prava mera za posle Stila. Ili neka novija Alfa GT ako bih se zadržavao na kupe verziji. Samo što su za Alfe koliko čujem osetno skuplji troškovi održavanja u odnsou na Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta posle Stila a da manje trosi?

Nista drugo nego dobar Bravo sa malom kilometrazom i 1.6 dizelom!

Pored njega jedino neki Koreanac koji je za odrzavanje isto skup kao i PSA,Renault,Ford...

Dakle posle Stila opet Fiat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče manje potrošnje tu je 1.5dci totalno ok, ali posle jtd-a su preslabi i zaista malo ljudi znam da su iskreno zadovoljni sa dci motorom ili nekim Reno dizelom generalno. Doduše ima onih koji daju po dve tri hiljade evra za održavanje i tvrde i dalje da je auto savršen :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegi skoro crkao Clio 2007 god delphi sistem , popravka ~1700e , iz cista mira , redovno odrzavan , sve po ps-u i jedan dan da krene na posao samo puf nece da upali , ni da vergla ... krepao nacisto , a drugi kolega skoro uzeo megana 1.5 dci 106ks , i ovaj ga naplasio i dosao kod mene pa me pita da li da prodaje auto , ja sam ga savetovao da uzme Stila on nije hteo , pa zamalo da uzme Astru 1.7 i na kraju uzme Megana .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam baš dugo jurio tog Megana sa 6 brzina, ali sam se i naslušao svačeg o njemu. Presudilo je to što je drugar na Meganu 1.5dci 101ks menjao 2 turbine za oko godinu dana ili malo jače. Doduše nisu ga ni mazil ni on ni ćale, ali je opet previše da dvaput turbo crkne za tako kratko vreme..

Inače isto jedan dobar drugar ima Clio 1.5dci bez turbine. Uzeo ga da bi mu bilo jeftino održavanje i vožnja. Nisam baš shvatio celu priču, ali rasula mu se vodena pumpa i raspale dizne ili tako nešto, zaista ne znam tačno šta se desilo, uglavnom šteta je oko 1500 evra,a ceo auto ne vredi 2000 u savršenom stanju i još je prešao preko 250 000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba generalizovati tako ima i stila krseva a i odlicnih megana.

umalo i ja megana da uzmem, tj njega sam i hteo, ali iskrsao ovaj stilo. I ne kajem se.

ja se nadam za jedno dve-tri god. da menjam stila a do tada... svasta je moguce, mada novi bravo je plan...za sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne treba , nego sam naveo primer , cuo sam svasta i za Fiate , pre kupovine svasta su mi govorili ali nisam se obazirao , a ovo za megana i clia ni to nisam bas verovao dok nisam video konkretan primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. Meni nije problem da pročitam od nekog preko Interneta ko verovatno nije ni vozio neki auto da je krš. Ali ako vidim šta se desilo kolima koja voze moja dva dobra drugara i koje svakodnevno viđam i znam kako voze, onda me već malo hvata panika :) Naravno, uvek može da bude to zbog dotrajalosti kola, prethodnog vlasnika i slično, ali zato uvek treba tražiti što mlađi i izdržljiviji auto kada se kupuje polovnjak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam Bravo 1.6mjet i vidim da imaju od 90KS,105KS i od 120KS, pa me zanima koji je motor najzahvalniji za održavanje (mislim da od 120KS ima DPF, a ova dva...) i kolika im je potrošnja u gradu (mislim da 105KS i 120KS troše isto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Koreanaca, ja sam imao muku sa polovnim Daihatsuom, dok je recimo deda kupio novog istog još '91 i evo već je na oko 450.000 sa njim, motor nikad otvaran, troši po malo, ali nije ništa strašno, odličan je u odnosu na to kakav je bio moj kada sam ga kupio... Prvenstveno je problem kod kupovine polovnog automobila njegova istorija i kako su se prethodni vlasnici ophodili prema njemu.. Druga stvar što se tiče Azijata je to da se jako teško prodaju, ja sam svog prodavao godinu dana i dok nisam stavio cenu koja je ispod svake granice niko me nije čak ni pozvao da pita bilo šta u vezi njega... Postoji neki određeni krug ljudi koji imaju neko pozitivno iskustvo sa Azijskim automobilima i u suštini ostaju pri njima i ne menjaju ih za Evropske automobile, konktretno lik kome sam ja prodao moj auto je već imao par Toyota i Mazdi prethodno..

Lično meni se dopada dosta Delta, ali je daleko skuplja u odnosu na Bravo koji ima isto srce, a već 159 je već auto sa dušom u koji lično ja ne bih ušao bez kravate, auto za poslovne ljude od stila, mada sa obzirom da će za par godina da dođe na mesto na kome je sada 156 i da se prodaje za 2.500-3.000 viđaćemo razne pacijenate u njemu, ali da sad dobijem na Loto-u(pošto drugačije ne mogu da dođem do tih para) to bi bio moj izbor definitivno bez puno razmišljanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto mislimo za 159 :laughing: Dok ne budem išao na posao sa kravatom i odelom, neću ni poželeti 159ku. Ovako i mogu da se provučem u šortsu i majici u Stilu, ali stvarno kada vidiš čoveka u kupaćim gaćama i majici na bretele da izlazi iz 159ke sa kožnim sedištiima prvo što pomisliš je da je ukrao auto :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam Bravo 1.6mjet i vidim da imaju od 90KS,105KS i od 120KS, pa me zanima koji je motor najzahvalniji za održavanje (mislim da od 120KS ima DPF, a ova dva...) i kolika im je potrošnja u gradu (mislim da 105KS i 120KS troše isto).

Ova tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43370

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle Stila mlađi Stilo i sa više opreme manje kilometara i tako. Mislim da je Fiat neprikosnoven u odnosu cena vozila prilikom kupovine- cena delova i potrošnja goriva!

Francuzi skupi za održavanje, Nemci neopravdano skupi prilikom kupovine obično prešli brdo kilometara ako su dizeli, Japanci i skupi kad se kupuju i skupi za održavanje a mislim da su najkvalitetniji od pomenutih a Koreanci šta reći ljudi su još nepoverljivi i sa dozom rezerve gledaju na njih sad cene i održavanje mala razlika u odnosu na Japance!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i kakav drugi odgovor ocekivati na zabarskom forumu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jesam ja davao svoj predlog u ovoj temi, ali posle stila karavana, da manje troši a da je karavan, ja bih gledao peugeot 307 1.6hdi od 90ks. Ili eventualno neku oktaviju karavan, kontam da je bolji auto od stila, ali ne znam da li je baš toliko bolji koliko je i skuplji :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni iskreno i nisu to dvoje automobila bolji od Stila. Drugar ima Oktaviju 1.9tdi 105ks i jede je Stilo u svakom smislu. Čak i troši manje od nje, samo što Oktavija baš laže za potrošnju dok Stilo manje-više realno pokazuje. Kažu ljudi da je mnogo dobar 308 hdi, ali iskreno nisam imao nikakvog kontakta sa tim vozilom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja Octaviu TDI, 2009, tj nije naša, ali je samo mi vozimo, i ne slažem se sa tobom. Ima Stilo nekih prednosti, ima i Octavia svakako. Stilo (moj, ne znam za tvoj) ima elastičniji motor, vozljiviji je, ima mnogo manje vibracija i udobniji. Idu slično iako Octavia ima 35ks više. Po bordu je dosta ekonomičnija, ali više i laže.

Stilo je 5g stariji i ima 150k više na satu. :-)

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...