Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja nešto računam i ispada turbo benzin jako dobra opcija.

 

Recimo Fiatov multiair 1.4 je valjda nagrađen 2010. godine tako da bi sada, 5 godina kasnije, trebao da ima dobro poznate sve svoje bolje.

Nije nešto "nabijen" previše u svim verzijama - ima verzije od 105 i 120ks što i nije neki veliki bonus u poređenju sa 95ks koje fire nudi.

Održavanje bi treblao da bude baš povoljno i trebalo bi da idu dosta bolje od 1.6mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jako dopada novi Bravo, pa kontam da će mi jednoga dana kao i Stilo danas biti dostupan. Kada sam kupio Punto pre 4 godine i nešto više, Stilo je bio preko 4.000€, a došlo je dotle da sam za iste pare prodao Punto i kupio Stilo..  Kontam da i Bravo kupim za te pare jednog dana  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zagledao podatke ali iskreno sumnjam da 1.4air ide bolje od 1.6mjet iste snage jer ovaj ima vise obrtnog.

Pogotovo u realnim uslovima, medjuubrzanja itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nešto računam i ispada turbo benzin jako dobra opcija.

 

Recimo Fiatov multiair 1.4 je valjda nagrađen 2010. godine tako da bi sada, 5 godina kasnije, trebao da ima dobro poznate sve svoje bolje.

Nije nešto "nabijen" previše u svim verzijama - ima verzije od 105 i 120ks što i nije neki veliki bonus u poređenju sa 95ks koje fire nudi.

Održavanje bi treblao da bude baš povoljno i trebalo bi da idu dosta bolje od 1.6mjet.

 

Prava mera je 1.4 MultiAir 170 ks u Giulietti.7,8 do stotke i prosecna potrosnja od 5.8 l  :thumbsup:

 

@vagenovac 1.6 mazutara u istom autu 11,3 do stotke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kia ceed? Deluje odlično na papiru, super izgleda u svim varijantama i sportswagon i pro i običan ceed. E sad, sta kazu iskustva, "nesam čkolovala".

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 jtdm 140 je vec bolji 9.0 sec,a

2.0 jtdm 170 je na 8.0 sec do stotke

 

oba imaju torque od 350 Nm,dok 1.6 ima 320 Nm ...


@vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tih 20ks hendikepa je dosta sporiji od ocekivanog, realno sam mislio da je na ~10s, sramota, stari 1.9jtd od 120ks ima 40nm manje pa je brzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na većini sajtova piše 11.3s za 105ks 1.6mjet. Moguće je da su ovi nešto zeznuli. A za 120ks Deltu je čini mi se 10.6s.

 

A recimo za mog matorog Stila 3v jtd 10.3s.

 

Mislim da je meni prava mera 1.4 multiair 120ks jer ide za nijansu bolje od Stila, a i nisu mi neki ekstremi bitni.

 

@Vagenovac gledao sam specifikacije za sve 1.6 ~105ks dizel motore i svi su na oko 11s do 100.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala smarate sa tim ciframa, pa to je neviđeno. Ili kupite nešto što fabrički ide oko 8s do 100, ili neki slabiji koji se pouzdano remapira. Evo moja kanta fabrički ide 10,6 do 100, a u praksi 8,1 (do pravih 100, ne po satu). I tako ide preko 50.000km. E zabole me da li će mu nešto biti.

Samo ću se nasmejati za te potrošnje benzinaca. Da li je to neko video u praksi? Gledao sam na sajtu spirt monitor za Grande Krnta 1.4TJET od 120ks, jer mi se sviđa i mislim da je dobra kupovina, a može i plin u njega jer nema direktno ubrizgavanje. Znači može da troši i manje od 6l ako je otvoren put, a ima ih sa potrošnjom od 10l i više po gradu.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno, cemu poenta tih cifri kad nismo na trkackoj stazi????

 

Nego, kakva je Gulieta sa mestom u gepeku, ne ocekujem nesto puno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala bas, to koliko sprinta do stotke bi mi bas bilo presudno u izboru motora...

A pogotovo je smesno to uzimati za reper kod dizela, kojima to nije ni primarna namena.

Mnogo mi je bitnije kakva su medjuubrzanja, potrosnja, pouzdanost...

Tj. ono sto ce mi biti vazno za bezbednost i ugodjaj na putu, a ne da se lozim ko ce brze krenuti sa semafora.

Koliko vidim po prici majstora a i iskustva ljudi koje znam, taj 1.6  MultiJet se tanusnije pokazao u praksi, a pogotovo sta za njega pise na papiru, u odnosu na stariju 1.9 ragu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jako dopada novi Bravo, pa kontam da će mi jednoga dana kao i Stilo danas biti dostupan. Kada sam kupio Punto pre 4 godine i nešto više, Stilo je bio preko 4.000€, a došlo je dotle da sam za iste pare prodao Punto i kupio Stilo..  Kontam da i Bravo kupim za te pare jednog dana  :turned:

 

To neće nikad da se desi. Punto ti je bio istog godišta kao Stilo, a svi automobili ove klase idu ka izjednjačavanju cene kako padaju ispod 10 godina starosti, slična je cena Punto/Stilo, Focus/Fiesta itd. Bravo je počeo da se pravi 2007. godine, ako Bravo 2017. padne cenom na 2500 evra onda će tvoj Stilo (a i moj) da vredi 1000 evra.

Edited by The Punisher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa kolegom Punisher-om...

Sikter, uzmi u obzir i u kakvom si stanju prodao Punta (maltene sedi i vozi), a u kakvom je stanju bio Stilo kad si ga kupio.

Bas mi je ostalo u secanju koliko si se napatio sa njim, a drugi ekstrem Stilo mi je kolega Vix sa vibracijama na njegovom dizelu :p (nadam se da mi nece salu uzeti za zlo).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa druže, nismo pričali o Ferrariju, već o Astri GTC koja je slična Stilu ili Bravu sa dvoja vrata! Nisam mišljenja da porodični auto MORA imati četvoro vrata. A Sport mod je u jednom od paketa gore pomenute Astre.

Koleg Vicent, mora porodicni auto da ima najmanje 4 vrata jer pakovanje dece, vezivanje u sedistu i sve sto deca mogu da iste i smisle zahteva najmanje 4 vrata... Jos ako roditelji nisu u ranim dvadesetim, ta gimnastika nije preporucljiva na dvoje vrata. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Održavanje bi treblao da bude baš povoljno i trebalo bi da idu dosta bolje od 1.6mjet.

1.4 sa 120hp je brzi od 1.6 sa 105hp, ali je sporiji od 1.6 sa 120hp.(Mislim na medjuubrzanja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siciliano,poštujem tvoje mišljenje, ali probaj jednom, na autu tog segmenta, sa dvoja vrata (koja su upola duža od četvorovratnog), da staviš i vežeš dete na zadnjem sedištu! mislim da ćeš se iznenaditi.

Auto sa 2-3 vrata ima samo 2 mane. Treba na parkingu više mesta da se otvore i suvozač mora da izađe da bi neko pozadi izašao iz auta. Prednosti su u čvrstini karoserije, položaju sedenja i mnoogo su lepši!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne smetaju 2 vrata na autu, imam jedno dete, a u kasnim sam tridesetim (jednom sam se doduše ukočio kada sam vadio klinju iz sedišta, dok nije mogao sam da izađe). Tu najviše žene serendaju, ko da su sve rođene u Mečki 600SL long. Te joj je tesno kada sedi iza mene, a ovlaš kolenima dodiruje sedište (teško joj da raširi noge), i naravno svaki put sere kada treba da uđe pozadi.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, jedan od problema je i taj što se deca danas dobijaju u kasnijim godinama, kad krštenica već dobije žutu boju. U moje vreme vreme, dovoljan mi je bio i Del-Bojev auto (iz Mućki), Yugo, Z 101 koji nema gepek (plinska boca od 80lit). Moj sin imao AR 156 jtd SW, mali mu gepek (stvarno je mali, ništa veći od limuzine, samo višlji, jedva stanu kolica), onda kupio Lybru jtd SW (brzo je izgustirao), sad vozi Lagunu 1.9 dci SW. Na kraju će da kupi nešto od 5,5- 6  metara, a ima jedno dete (za sada).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siciliano,poštujem tvoje mišljenje, ali probaj jednom, na autu tog segmenta, sa dvoja vrata (koja su upola duža od četvorovratnog), da staviš i vežeš dete na zadnjem sedištu! mislim da ćeš se iznenaditi.

Auto sa 2-3 vrata ima samo 2 mane. Treba na parkingu više mesta da se otvore i suvozač mora da izađe da bi neko pozadi izašao iz auta. Prednosti su u čvrstini karoserije, položaju sedenja i mnoogo su lepši!

Vicent, postujem i ja tvoje nego sam pokusao malo da okrenem na salu sa godinama ti svaka mala znaci, pa tako i prakticnost auta sa 4/5 vrata kod akcije oko dece. Evo ja sam Cromu kupio jer mi prija kako se sedi, lak je izlazak iz auta a takodje i smestanje klinaca nazad. A to mi pre 10 godina nije uopste znacilo niti sam smatrao prednoscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...