Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Opet se vraćamo da je Stilo kralj u klasi......samo jednu digresiju 1.6 hdi motori imaju problem sa turbinom, zbog položaja iste tako sam pročitao u auto bildu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel neko razmisljao da kupi Golf mk2 posle Stila onako slicni su mi po nameni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Stilo dizel karavan sa prikolicom moz' vise da potegne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i gde god se okrenes da uberes: brisace, antene, ratkapne, maske, resetke, poklopce, cisto ako slucajno zafali :laughing: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se vraćamo da je Stilo kralj u klasi......samo jednu digresiju 1.6 hdi motori imaju problem sa turbinom, zbog položaja iste tako sam pročitao u auto bildu!

A ja napisah...... da je Ford Focus restyling 2008- 2009 1.6 od 90 KS best buy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je mali servis baš mali. Eto jeftinog auta sa malom registracijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni iskreno i nisu to dvoje automobila bolji od Stila. Drugar ima Oktaviju 1.9tdi 105ks i jede je Stilo u svakom smislu. Čak i troši manje od nje, samo što Oktavija baš laže za potrošnju dok Stilo manje-više realno pokazuje. Kažu ljudi da je mnogo dobar 308 hdi, ali iskreno nisam imao nikakvog kontakta sa tim vozilom..

A ne možemo sad biti baš toliko pristrasni :) Za pežo ajd da nsam siguran dal je bolji, ali taj motor sigurno manje troši, nema zamajac, onaj neki filter..e sad ne znam za te probleme sa turbinom koje pominjte..

Al za oktaviju, mislim da stilo ima samo bolji motor i time bolje ponašanje u vožnji, ali sam siguran da je u globalu oktavija bolji auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo što ja pričam, kolko god se trudio da ne bude tako, je subjektivno mišljenje :) Stilo mi je najviše prirastao za srce i zbog toga sam jurio da ga kupim. 1.6hi manje troši, ali njega nikad nisam ni razmatrao jer mu je cena za dobar primerak dosta viša od onog sa čim sam ja raspolagao, a 2.0hdi je mrcina i jede ga Stilo u svakom smislu, a i troši mnogo više od jtd-a čak i u 206ici

Oktavija je udobnija, prostranija i možda bolja za duži put, ali opet bih izabrao pre jtd nego tdi, posebno zato što bih uvek pre izabrao kola sa troje vrata ili kupe jer mi se mnogo više dopadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ženu, dete, oca, majku, brata, snajku, tasta i taštu, šuraka, svastiku..... onda jedan PandaLimo iz Top Gira :D

i091993.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozio pasata tdi od 110ks, posle njega stila jtd od 115ks, pa jedno vreme pored stila i pezo 307 2.0hdi, pa sad cromu mjet od 120ks. Pasat veliki auto, mrcina teska, bucan tdi koji uvek zna da zadimi kad se potegne, dosta krut. Stilo odlican auto ide bolje tdi-a, manje tosio oko litre do litre ipo. Puno opreme, bez greske, prezadovoljan. U isto vreme vozio i pezoa hdi, ne mogu da kazem kakav je za odzavanje jer sam ga kratko vozio, ali mogu da kazem da mu je motor katastrofa ko da umire, ne moze da povuce, odnosno moze on, ali nije ni prici ni tdi motoru, a kamo li da se poredi sa jtd. takva mu je bila i potrosnja, trosio porpilicno mnogo obzirom da nije isao nista posebno, tako da bi taj motor siroko zaobisao. Sto se crome tice, prezadovoljan sam, pravi auto posle stila, fiat ostao, noviji, kvalitetniji, veci itd... Jako dobar i jako udoban auto, sto se potrosnje tice malo je veca nego na stilu jtd, ali opet nije preterano velika. Manja je nego na tdi usvakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je tebi kad nemas zenu, dete, oca, majku, brata, snajku, tasta i tastu, suraka, svastiku...... :-)

onda ti ni karavan nije dovoljan!

Pa nisam ja sad sam na svetu :laughing:

Kola u koja možemo komotno da sednemo baba,deda,mama,tata i ja i još da dobro idu posle toga ja stvarno nisam video. Stilo 3v je savršen za do troje ljudi, ali preko toga su ulasci i izlasci malo komplikovani i uglavnom u takvim situacijama vozimo Astru. Ali za devojku i mene je Stilo sasvim dovoljan što se prostora tiče, čak i za neki put.

I još jedna zanimljiva stvar. Pošto mi je deda prilično star i teško mu je da izađe iz kola, reče mi da je iz Stila ubedljivo najlakše izaći :laughing: Verovatno jer su vrata mnogo duža nego na 5v modelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto manji auto to su saputnici bliskiji idealna stvar za resavanje porodicnih sukoba... Znaci fiat 126 pgl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali za devojku i mene je Stilo sasvim dovoljan što se prostora tiče

E, pa kad ste vec krenuli sa zezanjem, biciklima i Peglicama - ko vam kaze da u Stilu 3v nema dovoljno mesta - ne govori istinu! Znate li da je 2 godine zaredom Stilo kupe bio pobednik takmicenja "The 10 Best Love Cars" :laughing: ?

Nema originalnih clanaka i "testiranja" ;) na spanskom sajtu "Autocity", posto je to od pre neku godinu. Verovatno su u nekoj arhivi, mrzi me da trazim, nasao sam samo ovu preuzetu vest: http://www.topspeed....rs-ar10555.html

Mozda slicice sa gumenim lutkama sa kojima su testirali nisu bas zvanicno za nas forum (mada verujem da vecini ne bi smetalo :stuart: ), ukucajte na Google Images "Fiat Stilo Coches del amor". I gde to onda nema mesta :harhar: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh!

Prosledio sam ženi. Stilo je stvarno zakon, auto za prave muškarce. U ovoj prelepoj Alfi izgledam kao neki šminker.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smeta cak ni naslon za ruku :laughing: . Reko' da ne postavljam slike da se ne zamerim adminima :) , pa pogledajte sami.

Evo pokusavam sa Search da nadjem to originalno testiranje na "Autocity", ali izgleda da vise ne postoji, ostale su samo slike po modelima u njihovoj galeriji.

Stari je clanak, znam da sam ga citao jos kada sam kupio Stila. Steta sto ga nema, bas je bilo originalno, sa sve tekstom, ocenama po kategorijama, komentarima, koliko se secam :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Ostala mi samo originalna adresa: http://www.autocity....king/index.html , naravno redirektuje me sa nje posto vise tu ne postoji.

A podsetili ste me kada ste poceli da kukate da u Stilu nema mesta. Pokusao sam i sa Search na sajtu, kazem ti, ali sam nasao samo deo fotografija iz testa: http://www.autocity....hes-del-amor-2/ .

E, a zamislite tek da su koristili Stilo sa panorama krovom... Possibilities - UNLIMITED :laughing: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...