Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pošto se približilo vreme da se podmladi vozni park i rastane od Stila, a i Fiata uopšte zamolio bih vas za savet šta kupiti nakom Stila 1.9 JTD Dynamic 2004 sa full opremom. Auto mora da bude karavan sa dizel motorom max 1.7 ccm 2006-2008 god. Drugim rečima dvoumim se između Megana 1.5 dci, Focusa 1.6 tdci i Astre 1.7 cdti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi Megan bio neki moj izbor, čudi me da nisi uzeo u razmatranje Cromu 1.9 mJet? Što se registracije tiče, cena za istu konjsku snagu je ista od 1.4 do 1.6, pa posle ide od 1.7 do 2.0, tako da ako ti to igra ulogu, onda smanji to do 1.6, jer npr isto košta 1.7 sa 100ks i 2.0 sa 100ks, a za 1.6 sa 100ks je oko 3.000 jeftinije..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija mi je totalno nebitna. Potrošnja mi je na prvom mestu, a mislim da Croma troši 2 lit/100 km više od Megana 1.5 :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš Astru sa 1.9 MJ motorom, Zafiru,Vectru i ako si baš rešio da podmlađuješ i Insigniju. Megan 1,5 ti je manji potrošač po gradu i u lokalu već pri ozbiljnijim brzinama i opterećenju korist ide ka 1.9 JTD/MJ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, megan 1.5dci...imao ga ja, pa ga prodao za 2 meseca...inace vozio sam i dalje vozim punta 1.9jtd, kad sam seo u megana, imao sam osecaj kao da stalno vucem prikolicu, ja po gasu a on skroz slabo ubrzava, u odnosu na ono na sta sam ja navikao na puntu...isao od majstora do majstora, i kazu ljudi, glavni problem je sto si pre megana vozio jtd motor....potrosnja diskutabilna,kad se vozi kao po jajima, potrosnja oko 6...inace kad se vozi normalno...potrosnja oko 7, 7 i po...cene delova...huh e to je prelomilo da ode...plivajuci za njega oko 600e...da je udoban, udoban je...ali...dobro razmisli...

Iskreno da ti kazem da je meni neko napisao ovaj post pre kupovine megana i da sam znao da ce biti u pravu dao bih mu 50e da se ne nerviram oko kupovine auta...:rolleyes:

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto od Fiata uopste? Od ovog tvog ponudjenog ja bi izabrao Astru ali 1,9( zbog naseg motora) ili Fokus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskerno ne bih nijedan od ovih motora uzeo. To je bukvalno sa konja na magarca. Ako ti je bitna potrošnja lepo uzmeš onaj 1.3mjt ili cdti, ali razočaraćeš se u isti posle Stila. Štaviše, posle Stila bih ja gledao samo neki 16v jtdM, sve ostalo bi mi nekako bio korak unazad.

A taj 1.5dci ne troši uopšte malo. Ima jedan moj baš dobar drugar taj od 101ks čini mi se karavan. Troši manje od Stila do 90km/h i posle kao da na svakih 10km/h ubaciš jednog čoveka od 100kg. Na 130km/h već troši oko 7 litara tako da je njihova štedljivost jako diskutabilna. Da troši kao upaljač u 5. na 60km/h,to stoji, ali sve preko toga nije ekonomično i po meni ne opravdava tih svojih 100ks na papiru(prilično sam siguran da bolje ide 1.3mjt od 90 konja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju ću još da odustanem od prodaje Stila i ako već imam kupca i pređenih 260.000 km :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju ću još da odustanem od prodaje Stila i ako već imam kupca i pređenih 260.000 km :(

Ako dobijas neke lepe pare onda razmisli, ali ako Ti je Stilo skockan i nema ulaganja za neki naredni period razmisli i o tome. Automobili koje razmatras su manje vise slicni pa ne znam koliko bi dobio time.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila dobijam oko 3.000e. Auto je u odličnom stanju održavan sa originalnim delovima (Fiat Bogunović) i ima pravih 260.000 km na satu. Približavaju se veliki servis i registacija (za 4. meseca). Hteo sam karavana sa manjom potrošnjom po gradu jer prelazim baš puno km, a Stilo mi troši oko 8l u gradu. Razmišljao sam i o Cromi, ali potrošnja je slična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preračunaj se koliko dobijaš sa 1-1,5l manjom potrošnjom. Tih famonih 5 litara po gradu ja nikad nisam video ni da ostvaruje Punto 1.3mjt(za njega možda 5,5 litara po gradu može da se izvuče, ali jako lagano). Koliko vidim na Carfoliu, za Megan 1.5dci pišu da je potrošnja u gradu 5,5-6,7l(zavisno od modela i konjaže), znači realno je oko 7 litara ili koji decilitar manje, pa izračunaj koliko treba da se voziš da bi nadoknadio razliku u ceni, servise i neki mogući kvar, Ja bih posle Stila išao samo na neki bolji auto, za mene je to Alfa GT/159/Đulijeta, ali kada budu dostupnije, tj za 4-5 godina, a sa ovim kolima koja su ista ili niža klasa se ne bih ni zamlaćivao, posebno što godišnje pravim toliko malo kilometara da nije neka razlika u novcu za tih do 1 litar, a Stilo ih sve jede na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila dobijam oko 3.000e. Auto je u odličnom stanju održavan sa originalnim delovima (Fiat Bogunović) i ima pravih 260.000 km na satu. Približavaju se veliki servis i registacija (za 4. meseca). Hteo sam karavana sa manjom potrošnjom po gradu jer prelazim baš puno km, a Stilo mi troši oko 8l u gradu. Razmišljao sam i o Cromi, ali potrošnja je slična.

Koliko je to "prelazim bas puno" km? Ako ces da radis veliki servis, bolje na drugom autu nego na tom. Croma trosi slicno ako ne i malo vise, to mislim da ti nije resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar je vozio Focus 2007god 1.6 dizel i trosio mu je 8+ po gradu (da bi prosek bio oko 8 morao je da napravi koju turu van grada)

sada voi novi focus isti motor ista potrosnja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta ima bolje od FIAT-a, možda VW ali to ti je mačka u džaku već neko vreme!

Ako misliš na novo, a ljut si na FIAT-a jer te nekad razočarao onda preporučujem NOVI Ford Focus sa unapređenim 1.6 tdci motorom i menjačem (to su bili predmeti najvećih kritika na ovom što se još prodaje kao novi). Imaš neku akciju gde je lepo opremljeni Focus sa pomenutim motorom nešto oko 14.800 evrića. Sasvim lepo opremljen (ebi ga nema klimu) auto za te pare a benzinac je ispod 11.000 evrića pa ti vidi.

Onaj Megan je težak klozet i ako baš hoćeš reprezentativni primer francuske auto industrije onda gledaj Peugeot i Citroen a Renault ostavi optimistima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle stila koji me odlicno sluzio uzeo cromu... i za sad sam vro zadovoljan... Toliko od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.5 dCi ima delphi ubruzgavanje koje je veoma problematicno.

Tačno, ali za motor od 86 KS, dok motor od 106 KS ima čini mi se Simens ubrizgavanje koje ne pravi probleme!

Koliko je to "prelazim bas puno" km? Ako ces da radis veliki servis, bolje na drugom autu nego na tom. Croma trosi slicno ako ne i malo vise, to mislim da ti nije resenje.

Prelazim min 40.000 km godišnje

Edited by Zoxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kia CeeD i Hyundai i30 SW nisu loš izbor,a motori CRDI 1.6 se uklapaju u kriterijume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...