Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Vidi, vidi, jos jedan kolega softveras :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego što ovaj prvi oću neću zbuni ovog drugog.  :laughing:  Pa ni taj drugi i da oće ne sme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto mene opet. Znaci, dok ne skupim ozbiljnije pare i kupim AR 159 ili mozda Ford Mondeo :) , ostajem pri Stilu...

Problem vibracija resen, sad resavam tih par stvari koje mi smetaju, tj. Probkem lose stabilnosti ili osecaja "plivanja" na putu. Majstor mi kaze da su amortizeri ok, on to ne bi dirao, dok ja mislim da bi trebalo biti poboljsanja ako stavim nove bolje amortizere (koje?)

S'druge strane, majstor mi preporucio zamenu guma. Preporucio mi da da 15-tice balonjare zadrzim za zimske a leti da predjem na 17-tice postene ...

Sta mislite? Slobodno me uputite na odgovarajucu temu, da ne kvarim ovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvo cu amortizere, pa Blade sa 17-ticama, jos ako bude kinte za neke premijum gume.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicna je razlika u stabilnosti i udobnosti vec izmedju traktorki :) i 16'', a kamoli tek izmedju njih i 17''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podignem temu iz mrtvih, da li je iko razmišljao o Laguni 3, Scenic, Meganu, Nisan Kaškai, Fordu Fokus recimo 1.8 TDCI, takodje i Mondeo mi je sasvim ok.
Prošlog mjeseca sam ozbiljno razmišljao o nabavci novijeg auta (2010. god. i novije) za dalja putovanja, ali sve što sam gledao od navednih, bilio je opasno precijenjeno ili sa opasno vraćenom kilometražom (takođe i zapušteno), nerijetko i jedno i drugo.

Fore sa održavanjem u originalnim servisima su tek posebna priča.

Zato sam juče uložio 410 evra i izmjenjao pola Stila, čak sam razmišljao da uzmem i kompletna sjedišta, felne i da zamijenim farove.

Po svemu sudeći Stilo ostaje dok se ne raspadne, a skupljati pare, pa ganjati Toyotu Corollu ili Civica.

 

Edited by Dilema

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravo si, ja jurio godinu dana sta da kupim i na kraj  kupio novi auto :) Zbog to Stilo je na prodaju i za vikend voznju dok je kod mene:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da podignem temu iz mrtvih, da li je iko razmišljao o Laguni 3, Scenic, Meganu, Nisan Kaškai, Fordu Fokus recimo 1.8 TDCI, takodje i Mondeo mi je sasvim ok.
Prošlog mjeseca sam ozbiljno razmišljao o nabavci novijeg auta (2010. god. i novije) za dalja putovanja, ali sve što sam gledao od navednih, bilio je opasno precijenjeno ili sa opasno vraćenom kilometražom (takođe i zapušteno), nerijetko i jedno i drugo.
Fore sa održavanjem u originalnim servisima su tek posebna priča.
Zato sam juče uložio 410 evra i izmjenjao pola Stila, čak sam razmišljao da uzmem i kompletna sjedišta, felne i da zamijenim farove.
Po svemu sudeći Stilo ostaje dok se ne raspadne, a skupljati pare, pa ganjati Toyotu Corollu ili Civica.
 

Imao sam slicnu situaciju 2015. Trazio sam veceg dizela posle Stila, da bude udobniji, noviji i ima veci gepek. Na kraju se odlucio za Cromu, 1.9.mjt 120 ks i nisam se pokajao ni jednog trenutka. To je auto koji pruza mozda i najvise u odnosu cena/kvalitet.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mejni je AR 159 prelijepo auto, ali svi me odgovaraju od "ludila".
Kod nas je Fiat egzotika, a na AR se gleda kao na sirotinjski BMW, koji te na kraju više košta od BMW-a.

Za Lagune sa 4 Control sistemom, 175 KS (ma bilo koja opcija sa 2.0 DCI motorom) i 2010+ god., sam bio baš zagrijan. Tu uletiše vozači iz naše firme koji prepričavaju horore o službenim lagunama koje su počele da se kvare već na 20 000 km, što mi je čisto nevjerovatno. A tek je druga priča muljanje sa km.

Od koga god sam dobio broj šasije, trenutno ima manje km na satu nego kada je poslednji put bila na ovlaštenom servisu (prije 5-7 godina). Kada ih pitam kako je to moguće, da li su auto vozili u rikverc poslednjih pola dekade, malo se naljute, ponude da spuste cijenu za koju hiljadu KM.

 

Sada sam u fazi kada mislim da je novo auto odlicna varijanta ali ne bih sve pare da potrošim na auto. Dobar, a povoljan polovan auto teško mogu da nadjem.

Gledam Toyotu Avensisa, rado sa 2.2 D4D motorom ali su poskupi.

Skoro sam prelomio, u Srebreniku ovlašteni serviser je prodavao Avensisa za 20 000 KM (oko 10.500 evra), 2013 god. sa oko 60.000 km na satu ali 1.6 benzinac.

Rekao svojima da se obnavlja vozni park, nazovem da ugovorim sastanak, kad kaže prodato.

Preporučuje mi Aurisa kavarana sa disela, 2015. god., 28.400 KM (14.500 evra) pod fabričkom garancijom do 2020. god.

 

Baš kada i probijem tu barijeru da sam kao i spreman da idem do 10.000 evra za polovan auto, baca me u dalju dilemu.

Kako je generalno pravilo da ne kupim ništa, ako sam u dilemi oko kupovine, skoro osviježeni Stilo ostaje do daljnjeg.

Takođe u klasi Stila, kao odlična opcija mi djeluje KIA Ceed, ProCeed (ljepši na oko, ali -2 vrata), sa 1.6 CRDi motorom, imam utisak da je podcijenjeno auto.

 

Inače kod nas sve osim Golfa parnih brojeva se ne priznaje kao auto, a Passata uzmeš i da se vidi da si uspijeo u životu.

 

Zna li iko šta bi sa Fiata, zašto digoše ruke od Golf klase? Ljudi samo nižu promašaj za promašajem, svi ulažu SUV-e, crossover-e, e vozila, oni pucaju po eksperimentima sa Pickapovima Fullback i sl.

Svidja mi se Tipo, ali ipak mi je Corolla opet bolja opcija.

Edited by Dilema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ludila? 159 je jako dobar auto, kao i svaki samo je bitno da ne uzmes nekog lesa.
Motori ako pricamo o dizelu vec poznati i pouzdani, trap na toj alfi do sada najbolji trap koji su imali, masivan, izdrzljiv, kao i prethodnici precizan na volanu sa odlicnom povratnom informacijom sa puta, ne vidim sta je na tom autu ludilo?
Obicno to cujes od onog ko nikad nije provozao alfu a kamoli je posedovao ili od onih koji su zeleli da poseduju jednu ali naravno platili je skoro duplo manje od proseka.
Svaki auto koji uzimas dobro prekontrolisi, proveri istoriju ako je moguce i ne bi trebao da imas problema.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, tu Alfu prati "los" glas, a ja je gledam samo prepakovanog Fiata ili Lanciu.

Te price te losa je ovako losa onako, ne piju nesto vodu jer je manje vise sve  slicno ili isto kao na svakom Fiatu. Cak i ti trapovi nisu skupi, vecina kupuje remontovane delove kako za Alfu tako i za Fiata,Lanciu itd..

Pre godinu dana sam jurio 159 jer mi je sjajan auto meni se licno svidja vise od Brava ali tada je bilo samo par leseva na oglasima za budzet koji sam mogao da izdvojim..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas prepakovan Fiat i Lancia, da dele neke sitnice, tipa plafonjere, suncobrane, elektronika gotovo ista, ali trapovi skroz razliciti, enterijeri skroz drugaciji..... daleko bolji i ozbiljniji auto, ako i dalje pricamo o 159. Bravo i Delta ceo segment ispod nje u svakom smislu osim motorizacije.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni su tu samo trapovi drugaciji, estetika je totalno neka druga stvar. Motorizacija je ista kao sto ti kazes a generalno sam se nadovezao na ovu pricu jer Alfu bije los glas da se kvari, trapovi losi itd..

Opet, nista skuplje odrzavanje nije nego na ostalim automobilima iz Fiat grupacije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja objasnio, skroz razliciti automobili skroz razlicitih klasa, kao da kazes da su golf I a6 isti jer nose isti 2.0tdi.

Od enterijera, materijala, izolacije, osecaja na volanu itd besmisleno je porediti.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da covek uopste nije razmisljao u tom pravcu nego u smislu odrzavanja i prica koje prate Alfu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kuvalja said:

Obicno to cujes od onog ko nikad nije provozao alfu a kamoli je posedovao ili od onih koji su zeleli da poseduju jednu ali naravno platili je skoro duplo manje od proseka.

Vala bas, eno ih po oglasima i jeftinijih od npr. Brava istog godista. Pa je ti kupi :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti dobar budzet, za te pare imas da kupis neki maltene nov "no name" auto, kao npr. Citroen i sl. :D a dobri su, ne mozes da pogresis

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Mada ne vidim sto ne golf ili 0000 :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopšte nisam stekao utisak da je AR 159 klasa za Deltu, šta više pre bih po subjektivnom mišljenju rekao kontra. Ako gledamo samo vozne karakteristike verovatno ste u pravu, ali za ceo paket...

 

A ako može da se čeka, biće Djulija za 15ak hiljada za dve, tri godine :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gulia je u Srbiji osuđena na propast. Dizel od 2.2, registracija 80k. Samo ljubitelji i entuzijasti. A benzinci su uvek 10% tržišta kod nas. Naći krštenu će biti....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja uopšte nisam stekao utisak da je AR 159 klasa za Deltu, šta više pre bih po subjektivnom mišljenju rekao kontra. Ako gledamo samo vozne karakteristike verovatno ste u pravu, ali za ceo paket...
 
A ako može da se čeka, biće Djulija za 15ak hiljada za dve, tri godine  
Verovatno nisi video dobar i opremljen primerak. Delta je druga liga auto u odnosu na Alfu.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...