Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

Jedini Opel koji priznajem je Insignia Coupe. :scooter:

 

Insignia, kad je vidis, gomila lima, metri i metri a kad sednes unutra, sav je nekako skučen a pritom opravke za njega spadaju u rang onog Citroena c5

 

 

Znam, samo kažem da mi je jedini lep Opel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.6D u kadetu je bio teško đubre, jedan od gorih dizel motora ikada.

Ubedljivo najveće đubre od dizel motora su žabarski VM  :thumbdown:  :thumbdown:  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

VM motori? zar oni nisu grupacija Fiata, TJ nisu li oni radili jtd/ multij..? :question:

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise i da Croma ima VM motori, Nadam se ne ova poslednja....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.6D u kadetu je bio teško đubre, jedan od gorih dizel motora ikada.

Ubedljivo najveće đubre od dizel motora su žabarski VM :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
Još jednom da ponovim, imao sam Škodu Feliciju 1.9D, to je dno dna od motora, snašlo me je sve najgore sa tim poluproizvodom. Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš je namunjena. 


Koliko dugmića nije ni čudo što je teška .


I što se tiče spoljnih mera, među najvećim.

 

dim.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije valjda zbog dugmica teska..... :rofl:

Jbt... jos 7cm pa ko Passat.....

I primetio sam da je u njoj ko u tenku, nepregledna u pm.

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad malo upoznao Ideu, skontao sam da je uska i sa tako kratkom haubom u gradu je bukvalno turiš i prolaziš gde god hoćeš 

 

Shodno tome, čak je neka Honda Jazz 2006 + godište počela da mi se vrzma po glavi, samo da vidim jel gepek valja  čemu

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako navodite eksterni link, ostavite i PrintScreen oglasa, kako bi forum mogao da funkcionise kao samostalan i kada link istekne.

 

A ovi optimisti jedino zaborave da traze 6 somica za nesto sto je uslo u 16. godinu starosti...

Tako da to nije bas za ovu temu, jer sumnjam da ce iko od aktuelnih Stilista biti zainteresovan za ovako nesto.

Ako se ne puca na novo, uglavnom se trazi zamena za Stila, u klasi +/-, 3-4 godine stara...

Pa da se tema ne pretvori u zelje i cestitke :) , zamolio bih da se drzimo naslova.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisno od kriterijuma:
- na oko i srcem AR 159 - mana navodno 1.9 motor se bori sa karoserijom

- drugi izbor Insignia 4x4

- optimalno Octavia poželjno 4x4

- zbog sela Golf 7 (ali za jedno 5 godina)

- Najpametnije Reno Kadjar skupiti koju paru više i uzeti nov (eventualno prodati bankama dušu)

Insgnia 4x4 mi je odlična, isto kao što je i Stilo 4x4.
Mada i jedan i drugi su egzotika kod nas, održavanje, cijena i sama nabavka su za mene nemogući.

 

Insignia je proglašena za najpouzdanije auto, jedan vozač mi je se žalio da je 2.0 CDTI preslab za tu karoseriju.
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/opel-insignia , možete pogledati uporedno pozdanost dva različita modela.
Inače ne volim Opel, ali Insignia je izuzetak.

E sad nisam siguran koji motor je tačno u ovoj službenoj opštinskoj da li je od 110 KS, 130 KS ili 160 KS, uglavnom zasnovani su svi na JTD motorima.
Takodje taj vozač reče da mu je milija Oktavija 2.0 TDI navodno bolje povlači.
Takodje i Oktavija je dobar model, samo čuo sam da 2.0 TDI nije naročito pouzdan.

Golf 7 je navodno potpuno "novi" Golf i prvi poslije Golfa dvojke koji bi  trebao da osvjetla obraz VW-u, samo ja nemam para za to zadovoljstvo.

Zna li neko nešto o ovom Kadjaru iz prve ili druge ruke, meni se svidja, znam da odskače i da on i Insignia nisu baš adekvatan prelaz sa Stila, ali Bože moj.

Navodno su unaprijedili i motore, dodje kao neki jeftini Qasqai ili Jazz, a meni lično i ljepši.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 159 1.9 nikako slab. Ako pogledaš specifikaciju videćeš da ima bolje performanse od našeg Stila. A ni potrošnja mu nije nešto veća.

 

Za Octavie 2.0 tdi sam pisao da od nekoliko komada koje su prešle 0-230 000 gotovo da nije bilo kvara tako da i nisu baš nepouzdane, nego kupe ljudi leševe.

 

Insignia 2.0 cdti takođe baš fino ide, ja se u jednoj vozio 220 i to je bilo prilično prijatno :)

A Golf  uvek ima ok kvalitet po meni.

 

Tako da najbolje gledaj šta ti je najlepše / najisplativije jer sa bilo kojim od ovih u dobrom stanju nećeš sigurno pogrešiti.

 

Inače, nema Stilo 4x4, to je samo maskica ako misliš na onaj Offroad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

159 sa motorom od 150ks je odlican izbor i ako se nabaci cip na nekih 170ks taj auto se jedva kontrolise koliko snage ima ;)

Insignia je bila jedna pre mesec dana na oglasima, benzin 2.0 turbo 220ks 4x4 i prodata je u roku od 24h, nisam stigao ni da odem da je pogledam a cena je bila i vise nego pristupacna. Octavia po meni previse siromasan auto sto se tice izgleda i na njoj me osim 4x4 nista ne bi privuklo. Golf, tu si sam rekao sta mislis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insignia je proglašena za najpouzdanije auto, jedan vozač mi je se žalio da je 2.0 CDTI preslab za tu karoseriju.

 

Voleo bih da vidim gde je to proglasena za najpouzdaniji auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...