Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas oko podneva na auto putu NS-BG, u smeru ka BG, bio je zastoj od nekoliko kilometara zbog dva udesa koja su se desila pre isključenja za Batajnicu.

Kasnije, Grebenski put na Fruškaću tradicionalno neočišćen. 

20220122_121040.jpg

20220122_132359.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje su mi najveci utisak neocisceni automobili. Ako vidis sneg na zadnjem staklu, gomilu na zadnjem brisacu, to pod obavezbo znaci da taj i ne gleda pozadi nikada! Da koristi retrovizor smetalo bi mu... Kada pretices takvo vozilo, ocekuj da ce da te izgura sa puta u slucaju da pozeli da pretekne takodje. 

Cak sam danas video vozaca sa snegom preko leveg stakla i ogledala, vozi covek tako auto putem! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ovako, ne cisti se a belo po kolovozu je led/presovan i klizav sneg. Neki tip uparkiravao C220 novu jedno 15 min, zadnja vuca i verovatno krs gume (ako ne i letnje), jedva uparkirao. 

IMG_20220123_000442.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Deluje mi kao deo puta nakon te krivne ima jos jedna veca desna krivina,e posle nje.Idu duple pune linije,pao jedan deo isprekidane do ispred tunela.

Kod nas putari zaista lose rade posao.Pre par dana kada je počelo uklanjanje naplatnih rampi ja ukljucenju u Preljini,isto uključenje je bilo isključeno na par sati,a kao alternativa je bilo ukljucenje u Takovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, danijel55 said:

@Ivan Deluje mi kao deo puta nakon te krivne ima jos jedna veca desna krivina,e posle nje.Idu duple pune linije,pao jedan deo isprekidane do ispred tunela.

E, ne vredi, kad covek mora sam protiv svih :stuart: . Naterali ste me da bacim pogled i na Street View i deluje mi da sam gadjao i vise nego precizno ;) . Deonice na kojima uzivam u sporCkoj voznji, u navigaciji u glavi :D pamtim bukvalno do u krivinu:

 

 DSC_0759.JPG.d96762b4f24e25a7ec85ef3bc5cb7d07.jpg.cf89deb572fdf2c943fd72e4f9375146.thumb.jpg.c3100ec55d1cac3c468c2e6a208cd0a2.jpg Untitled1.thumb.png.d1cde7ada89b19d5824044a5daf1388c.png

 

21 hours ago, Ivan said:

Cek da pitamo @danijel55 , mislim da je slikano tacno odavde:

Untitled1.thumb.png.c3607304aa33ea9466cb541879ebf9e7.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno :thumbup: , pogotovo sada kada je asfalt sredjen. Fali jos samo malo vise visinske razlike i serpentina, pa da bude idealna tehnicka i vozacka deonica za uzivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam prosao novom deonicom auto-puta od Pakovraca do Preljine kada sam se vracao za KG. Super izgleda, kada sam prolazio nije bilo neke guzve ali je padala kisa i bio je mrak pa nisam bas bio u mogucnosti da razgledam okolo :D . Ogranicenje je 120 i od jedne do druge naplatne rampe treba 7-8 minuta i sto je najbitnije, ne mora vise da se ide obilaznicom oko Cacka i da se gubi vreme na semaforima.

 

Prvi utisak odlican :thumbup:

 

viber_image_2022-01-30_19-56-41-028.thumb.jpg.b40867b5dd20394a278fd5dd6190bbdf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milos veliki bez snega na asfaltu iako veje ceo dan oko rudnika, CA i u UE... 

Slika od jutros iz UE. 

 

DSC_0796.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, moron said:

Da i ja na auto putu nekoga preteknem :)

20220306_120853.jpg

Gledam malo pre šta kaže "Dr. Google". Vožnja ovog čuda auto putem i to zaustavnom trakom, predstavlja istovremeno najmanje dva prekršaja, oba kažnjiva sa "Novčanom kaznom u iznosu od 20.000 do 40.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana", sa kaznenim bodovima ( po 3 boda ) i sa "oduzimanjem dozvole" ( najmanje 30 dana ). Pa ipak, sve to nije smetnja da se ovako vozi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz narode, da li je ko skoro išao put CG, putni pravac ka Nikšiću (Pljevlja, Šavnik, Nikšić) ? Na AMSCG nema ništa o radovima, a pričaju mi moji (došli iz CG ali na GP Brodarevo) da su tamo neki radovi. 

Alternative dolaze u obzir (putuje se noću). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je i u proseku koliko bilo zadrzavanje?  Cim je semafor kontam da se to pusta na par minuta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semafor drži 5 minuta, ukupno u tom turnusu bilo 3 auta. Sad se setih da i u Prijepolju rade most, I tamo naizmenično pušta semafor, i tamo je ciklus cca 5 min.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko se vraca sa zimovanja iz BiH (Jahorina, Bijelasnica, itd.), bezite od GP Sepak/Trbusnica (Loznica) u sirokom luku. Magistrala je u totalnom kolapsu u oba smera sa BiH strane, 2 km od mosta i prelaza. 

Live:

 

IMG_20230219_151207.thumb.jpg.dee0b529db726195508c2332a57e5f82.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde ces bravom medj njemce?!

 

nedelja posle spojenog proslog vikenda sa ovim... Mi smo pre neki dan na djali cekali skoro 3h

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Ko se vraca sa zimovanja iz BiH (Jahorina, Bijelasnica, itd.), bezite od GP Sepak/Trbusnica (Loznica) u sirokom luku. 

 

 

Ja danas oko 1 presao granicu samo na Kotromanu i ukupno cekah oko 35 minuta. Ali zato je magistrala ka Uzicu i dalje ka Cacku bila pakao (za deonicu Sušica - Užice mi je trebalo jedno 50 min a u regularnim okolnostima treba 15ak).

Pola Srbije se vracalo sa Zlatibora :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, darkman14 said:

gde ces bravom medj njemce?!

Pravo da ti kazem, napreticah se danas za medalju. Prelep put pun krivina i promena nadmorske visine, "pacijenata" koliko volis - sto se kaze, bas onako sadrzajan kraj odmora :D .

Samo mi je ova granica pokvarila ugodjaj. Doduse, ni to ne bi bilo strasno, da s***a nije krenula suprotnom trakom (kao na slici iznad) i totalno blokirala ceo put, kola i autobuse u susret... Da bi njihov pandur dosao da ih vraca nazad u pokusaju da napravi dve kolone. Jednu za odvajanje za granicni prelaz, a drugu za pravo ka Bijeljini. Bukvalno cirkus, nasa posla.

Na nasoj granici su napravili 3 kolone, tako da je to bar malo ubrzalo. Summa summarum, 45 min cekanja, nije strasno kako je u startu delovalo da ce biti. A posle onih 6 sati cekanja na Horgosu 2 (Roszke) u novembru - sve mi ovo nekako lako pada :D .

 

Cirkus No2, opet nasa posla, magistrala Loznica-Sabac, semafor u Prnjavoru... Koji na glavnom pravcu na magistrali drzi vrlo kratko zeleno svetlo i napravio je naravno kilometarsku kolonu, a sa bocnih ukljucenja nigde nikog. Pa majku mu, iskljuci semafor bar danas popodne kada se ljudi vracaju sa mini-odmora ili bar postavi jednog prasinara da samo mota rukom. Srecom sam se i tu snasao, videh na InstantNav-u put kroz selo paralelan sa magistralom - iskljucim se, prodjem celu kolonu i dodjem sa boka na zeleno na istom tom semaforu, nigde nikog :lol: . Cekao bih i tu minimalno 20 min, pola sata.

 

Cirkus No3, i opet nasa posla - alal vera za putare u Sapcu, ironicno naravno. U utorak uvece kada sam krenuo, videh da su isekli gomilu ulica celom sirinom. Mozda razvlace neku optiku, jbm li ga, isecen je asfalt, popunjen donekle sljunkom i ostavljeno tako. Nigde ni jedne jedine oznake, nocu sanse nema da vidis, taman onako da razvalis trapove. Danas popodne se vracam, ne da je proslo 5 dana i da naravno nista nije zakrpljeno - nego se jos i onaj sljunak svuda razbacao, po ulicama, raskrsnicama... Jos moras da drzis 50 m odstojanja, da ti onaj ispred ne lansira kamen u soferku.

Ali su zato par km dalje u Majuru "strucnjaci" itekako asfaltirali - umesto montaznih, podigli su 2 nenormalno visoka asfaltna lezeca policajca, koje sa fabricki spustenim autom jedva prelazim a da ne zakacim.

U kakvim uslovima vozimo dobro smo i normalni, mogao bih knjigu o glupostima na putevima da napisem.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan kad je takva situacija, a put loznica - šabac  - ruma je redovno opterećen, dobro je skrenuti za bogatić pa ka maćvanskoj mitrovici i na ap. Jedino što je u nekim delovima lošiji put.
image.thumb.png.2903fcaa722536dc3b6abd7ac249b82a.png

 

Samo što mi nemamo naviku da idemo tim putem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...