Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sad sam išao u posetu tašti, u Moskvi proveo 12h ukupno za dva dana. :( A i nisam nosi prtljag, samo ručnu torbu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upozorenje za sve vozace kamiona koji imaju preko 3.5 tone. Radovi su na putu Topola-Rudnik. Glavni problem je obliznica koja je napravljena u Satornji zbog radova na klizistu,i kamioni imaju problem,zaglave se i ne mogu dalje. Takodje,od danas je pojacana i kontrola,patrole policije su bile na 3 mesta. :)
Evo par slika u vezi ovoga.
 

IMG_20160412_141231.jpg

IMG_20160413_120806.jpg

IMG_20160413_122253.jpg

IMG_20160413_122409.jpg

IMG_20160412_141231.jpg

IMG_20160413_120806.jpg

IMG_20160413_122253.jpg

IMG_20160413_122409.jpg

Edited by Ivan-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve regularno. Na jednom mestu samo krajnja leva nije bila u funkciji ali kratko nešto. Gužve nigde.

U ponedeljak sam išao do Niša

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje u vezi puta NS - Tara  preko  Valjeva

 

Idem za oko mesec dana na Taru. Nisam nikada isao tamo, pa me zanima koji je put najbolji.

 

Razmisljao sam o putu   Novi Sad - Šabac - Valjevo - Kosijerić - pa desno, pored cementare - pa kuda put vodi do Tare... mada mi google maps predlaze i put preko Bajine Bašte. Preko Bajine Bašte je nešto kraći, ali mi to nije bitno, bitno je da je put kvalitetniji. U poslednjih godinu dana zbog problema sa rukom smeta mi veliko truckanje, pa izbegavam puteve sa puno rupa. Bitnije mi je da je ravan, pa makar bio i duzi.

 

Ovo je predlog puta:

 

https://www.google.rs/maps/dir/Valjevo/43.8942046,19.5564801/@44.0894563,19.7726111,49958m/data=!3m1!1e3!4m19!4m18!1m15!1m1!1s0x4759ed943bda4431:0x9ad0d594314374f!2m2!1d19.8906547!2d44.2682727!3m4!1m2!1d19.8904448!2d44.2678273!3s0x4759eda68a55744d:0x2dfa99c82b77b2a7!3m4!1m2!1d19.9182185!2d44.0710189!3s0x4759dcb0f43ec10f:0x41a840340f2ce6cc!1m0!3e0?hl=en&hl=en

 

Čuo sam nešto da je neki put ka Tari skoro renoviran, da li zna neko nešto o tome? 

 

Jesu li napokon popravili put od Valjeva prema Divčibarama, kod kamenoloma?  Nisam isao tuda više od godinu dana? Makar malo? 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cepaj preko Debelog Brda i Bajine Bašte. Ja samo tuda idem, nema nikada gužve, i zanimljiv je za vožnju. Od centra Valjeva od opštine do hotela Omorika ima cca 90km, stižem za 90 minuta opušteno, sa klinjom i ženom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uporedis put preko Debelog Brda i put preko Divcibara, koji od njih ima manje rupa i krivina?  Nije mi bitno vreme vec da nema puno truckanja. Do pre dve godine obozavao sam sto krivudavije puteve, i takmicio sam sa sobom za koje vreme se mogu popeti  na  brdo i spustiti... a sad je sasvim druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto bi na Taru išao preko Divčibara? Preko Divčibara se ide na Zlatibor (preko Kosjerića Požege i Užica). Inače, oba puta su podjednako krivudava, sa zeznutim serpentinama. Čini mi se da je put preko Debelog Brda u boljem stanju, iako su nešto radili pored kamenoloma kada se ide  na Divčibare, ali je i dalje loš put. Ako nećeš da se truckaš idi Ibarskom, i promeni auto :D Jbg, ne zezam se, evo vozio me kolega pre neki dan u BMW e39 525D, ne oseća ležeće pandure, a ja na istim tim ležećim sa Ideom skačem ko jarac. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tim putem preko Divcibara do Zlatibora isao sam svake godine nekoliko puta, al dosadio Zlatibor, pa hocu da menjam. Nikad nisam probao drugi, pa zato i pitam - one koji znaju koji je bolji.

 

A  sto se tice kola, znam da si u pravu, da ima mnogo meksih, Fiat je negde u sredini...  ranije mi nista smetalo to sto je malo tvrdji, stavise nekako mi je vise odgovarao da mi je tvrdji (auto) ;) . Da ne trujem temu, kratko cu - nisam vozio ni radio na racunaru (osim kad moram) vise od godinu dana - mozda je neko i primetio da sam dosta manje na forumu. Sada mi je vec dosta bolje, skoro da me ne boli dok kuckam ili vozim... nadam se da cu za godinu dana biti sasvim ok.

 

U svakom slucaju hvala na savetima, ici cu preko Bajine Baste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav sa Tare, isao sam preko B.Baste. Put je odlican, bolji nego neki delovi u centru Novog Sada ili Beograda. Jedini los deo je od Rogacice do Bajine Baste, gde se vozi nekoliko km  po tucaniku... ali u svakom slucaju nije pun rupa, sto mi je bilo vazno.

 

Sto se tice brzine, slazem se da se brze stize, makar pola sata je krace nego do Zlatibora. Verovatno bi toliko bilo duze da sam isao preko Uzica. Nisam se zurio jer sam prvi put isao, cak sam i stao par puta, i na kraju 1:43 od Valjeva do Tare.

 

Jedna zanimljiva slicica usput...

 

WP_20160722_15_01_22_Pro.jpgimage sharing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upozorenje za sve koji ce da idu na relaciji Topola-Rudnik. Radovi su svaki dan,guzve su ogromne. Iz Topole pa do magistrale,trebace vam sigurno dobrih 45min do 1h. Previse zastoja,4-5 semafora itd.. I jos nesto,postujte semafore,nemojte prolaziti na crveno,kontrole su svaki svaki dan,policija ceka u lokalnim putevima za koje vecina vas sa strane ne zna i ne vidi ih (cak nekad jure i sa civlinim puntom) i krece za kolonom i zaustavlja sve redom koji su prosli. Za ova 2-3 dana,napisan je ogroman broj prijava. Takodje isto upozorenje i za vozace kamiona,koji prolaze ovuda,zabranjen je saobracaj za preko 3.5T nosivosti,i u ova 2-3 dana dosta je i kamiona zaustavljeno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraj Ibarcem do Ljiga, odatle imas oko 9 km lokalnim putem (ako nesto skorije nije menjano zbog izgradnje autoputa).

I krace i brze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...