Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kada već pišemo o punoj liniji - nažalost pune linije često stoje i tamo gde im nije mesto. Često je sa jedne strane super pregledno, tako da bi mogli staviti isprekidanu liniju i punu, jednu pored druge, tako da smanje gužve, ali ne... zašto bi neko razmišljao, Srbija je ovo.

 

Sledeća situacija: Blaga krivina ulevo, bez ikakvih prepreka na velikoj dužini, sa moje strane potpuno pregledna, ali neko od nadležnih nije razmišljao o tome da može tu da se stavi i isprekidana pored pune... pa sam malo pomogao razvoju ekonomskog tigra svojim prilogom u budžet... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo-kolege da li je bolje ici za Herceg Novi preko Bosne ili preko Jabuke?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko Jabuke su koliko znam bili radovi, obustavljao se saobracaj na 2x2 sata. Za svaki slucaj proveri AMSCG.

Preko BiH pici normalno, isle su forumske kolege skorije vise puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar ti radovi nisu trebali biti zavrseni prvo do 15 jula pa onda do kraja jula ........... saobracaj je u toku radova bio zaustavljan od 9-11h pre podne i od 13-15h popodne to znam sigurno. ja palim gore 14-stog u sred noci 2-3h ujutro pa sta bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, danijel55 said:

Hvala. Valjda nije los put.Jos ssmo da vidim treba li test pcr?i da uzmem zeleni karton naravno.

Šta će ti zeleni karton, osim ako ne ideš u Severnu Makedoniju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, danijel55 said:

Hvala. Valjda nije los put. 

Ako mislis preko BiH, tuda ti je i najkrace koliko se secam. Uglavnom dobar put, lep za voznju, vozacka ruta. Iza Uzica na Kremnu, GP Kotroman, Visegrad, pa prelepa deonica kroz tunele uz Drinu do Ustiprace. Levo ka Gorazdu, iza Foce imas uzu i losiju brdsku deonicu, pa se preko Tjentista i Cemernog spustas u Gatacko polje. Bileca, Bilecko jezero i polako stizes u Trebinje kad me vidis ***i me :D. Izlaz ka Dubrovniku, odvajanje levo i spustas se ka granici i HN.

PS: Ako nisi vec bio, obavezno obidji Trebinje i Hercegovacku Gracanicu.

Kao sto ti ljudi rekose, zeleni karton za S. Makedoniju i Tursku, za BiH od prosle godine ne treba. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ni PCR niti bilo koji drugi test. Prelaziš sa ličnom i iskalkuliši goriva do Foče, tamo imaš Nisovu pumpu. 

 

Ni za CG ne treba nikakav test. 

I oprezno kroz Goražde, imaju kamere i redovno patrola. Samo po ograničenju. Ostalo peglaj ok, mada su mi rekli da ima radara sada

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2021 at 11:16 PM, Ivan said:

Ako mislis preko BiH, tuda ti je i najkrace koliko se secam. Uglavnom dobar put, lep za voznju, vozacka ruta. Iza Uzica na Kremnu, GP Kotroman, Visegrad, pa prelepa deonica kroz tunele uz Drinu do Ustiprace. Levo ka Gorazdu, iza Foce imas uzu i losiju brdsku deonicu, pa se preko Tjentista i Cemernog spustas u Gatacko polje. Bileca, Bilecko jezero i polako stizes u Trebinje kad me vidis ***i me :D. Izlaz ka Dubrovniku, odvajanje levo i spustas se ka granici i HN.

PS: Ako nisi vec bio, obavezno obidji Trebinje i Hercegovacku Gracanicu.

Kao sto ti ljudi rekose, zeleni karton za S. Makedoniju i Tursku, za BiH od prosle godine ne treba. 

Ime, i samo jedna dopuna, tom rutom kad se ide, stize se na GP Sitnica, a na tom prelazu je zabranjen prolaz za teretni i autobuski saobracaj....nema smaranja oko obilazenja teskaša.

Isao sam za HN pre mesec dana, 0 kamiona i autobusa sam video u oba smera od Kotromana do Sitnice, to je bilo ka tamo, a u suprotnom smeru, posle Foče izadje neki sleper, naredjao nas je jedno 40-ak, pa dok smo ga obisli....al sto kazes ok je put, mozda je mana sto je malo uzi na nekim deonicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da se dopisem, da se jos neko ne zaje*e kao ja, posto sam probao posle par godina... Obilaznica oko Sapca je i dalje za obilazenje :D i to u sirokom luku.

Jos i nije bilo neke guzve - situacija apsolutno ista. Nesinhronizovani semafori, kratko drze glavni pravac, negde se ceka i po 2-3 puta na istom semaforu dok se teskasi ne zalaufaju ili se strucnjaci ne "preswitchuju" sa svojih mobilnih na sirene iza. Kolotrazi ispred samih semafora jos dublji (gde teskasi stoje na vrucinama), da sam sa ovih 9 cm najnize tacke auta nisanio da se slucajno ne "nasadim"...

Sam sam sebe psovao sto mi je uopste padalo na pamet da bespotrebno njuskam i opet idem tuda. Em sam izgubio vreme, em se iznervirao (na stranu sto je par km duze i akas auto po kolonama). Posto sam inzenjer po struci, prosto mi je neverovatno da je moguce da se neko ne provoza tuda, ne uvidi stanje i ispravi greske. Drugaciji prioritet pravaca, drugacija sinhronizacija semafora ili policajac bar npr. vikendom popodne (koji bi propustali ljude sa decom koji cekaju po kolonama, kada iz tih bocnih ulica nema nigde nikoga). Kruzni tok, na onolikim slobodnim povrsinama, vec je misaona imenica za nase neimare... Samo naglas razmisljam, fascinantno mi je da tranzitni putnicki saobracaj (tj. svakoga ko ima iole mozga) umesto na kruzni put, godinama bukvalno teras da idu kroz Sabac i Majur (krace, brze, maltene bez semafora i zaustavljanja...).

Obilaznica oko Cacka, ista prica, pominjano vec 100 puta. Tamo ce ubrzo iskljucenje sa Milosa Velikog u Pakovracu malo rasteretiti stanje. Da nije toga, situacija identicna kao iznad opisana - najlakse kroz grad, a pored "zivih" kruznih puteva oko oba mesta.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zene imaju problem za svako resenje :D, pisano vec:

Sabac: sa mosta preko Save odmah desno, pa levo uz Savu. Na 2. kruznom toku levo, kod parka desno, jos 2 kruzna toka kod Hipodroma, Majur i izlazi se nazad na magistalu. Bar meni ubedljivo najbrze i sa najmanje guzve, maltene bez stajanja, samo jedan semafor na glavnom pravcu na kome je obicno zeleno. Za razliku od uzasa na obilaznici.

Cacak: posle kruznog toka u Konjevicima sidje se sa Kruznog puta, trasom stare pruge maltene do centra. Dva kruzna toka, takodje samo jedan semafor, pored gradskog parka na Vojvode Stepe i vec si skoro bez stajanja obisao svu guzvu i semafore, eto te maltene na ulazu u ovcarsko-kablarsku klisuru :) . Samo sto vec za koji mesec treba ocekivati verovatno novi krkljanac iza Cacka u Pakovracu, na buducem odvajanju sa Milosa Velikog ka Pozegi, Uzicu, Zlatiboru/Mokroj Gori... Koje, koliko pratim izgradnju i snimke dronom na kanalu JP Puteva, vec dobrano odmice i bice tacno u zoni preko usca Kamenice u Zapadnu Moravu:

 

Untitled.thumb.png.af7845641f6c8259c3e49f2259116472.png

 

Ako ne rese tu nesto pametno, sa daleko vecom propusnom moci naplatnih stanica - verovatno havarija od guzve u najavi, mislim pre svega za vikende i praznike (kao sada u Preljini). S tom razlikom da ce se ovde blokirati i sama magistala, pri ukljucenju na Milosa. U Preljini se cekalo uglavnom "samo" na izlazu i blokirao se "samo" kraj autoputa.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Previše saobraćaja,kad se završi ovaj novi put za Loznicu smanjiće se gužve mada u špicu toga će uvek biti. Jedna preporuka za Šabac,ovo u parku desno ja bi predložio pravo.Mislim da je ulica 6 puka,tu od parka možda 1 km ima kafana kod Rada.Super klopa,normalne cene.Ja za Loznicu idem preko Obrenovca-Vladimirci-Matijevac-Nakučani-Volujac-Tekeriš posle desno pa Jadranska Lešnica-Kozjak pa levo prema Loznici.Ovaj deo Od Matijevaca do Volujaca je lošiji put ostalo je ok.Ima jedan deo od Tekeriša par km je slabiji put ali mislim da će i to odraditi ako već nisu ali čim se spusti niz brdo nov asvalt uživanje voziti.Ono najbitnije nigde policije. Deo Šabac -Loznica uvek dosta radara da nije ove kafane u Šapcu retko bi tuda išao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavajte male i pogotovo strme ulice prilikom ovakvih vremenskih prilika. Ne ciste se i pune su leda! Bar nekoliko puta dnevno prodjem raskrsnicu Katarine Ivanovic(mala strma ulica) i Medakoviceve. Svaki put ovih dana kada sam se nasao tu, asistirao sam automobilima koji klizaju nekontrolisano nizbrdo po ledu tako sto stanem na sred raskrsnice i masem ostalima, ako nailaze da stanu, jer odozgo doklizava neko... Koleginica videla kako trubi auto koji kliza nizbrdo, a baka prelazi ulicu i nema pojma da treba da bezi. Srecom uspeo da je izbegne auto. 
Iako ne pada vise sneg, mnoge ulice imaju led od par cm visine. 
 

led.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj, isao sam danas da vidim neki stan na Mirijevu, Sejkina, Davorina Jenka i slicni, taj kraj. Brale kod Davorina Jenka je klizaliste ooozbiljno, ja peske hteo d izginem, a neki sa najvecim Iveco dostavnim kombijem isao niz brdo..

Prica kao agent obilaze obilaze sluzbe za ciscenje... Mislim se ovde da dodju jedino sa planinarkama i to sa ekserima da pospu so... 

Kod Maxija na Mirijevu isto klizaliste. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, treba se drzati ulica kojim ide GSP koliko je god moguce. A taj deo mirijeva koji pominje @ISV_01 je pravi primer Beogradske gradnje po periferiji. Katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

BG-UE  maksimalno auto putem tj preko dobanovacke petlje na M. veliki. Prosek manje od 50kmh.. 

DSC_0763.JPG

DSC_0762.JPG

DSC_0761.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dale said:

sudar u Ovcarsko Kablarskoj klisuri... 

 

DSC_0759.JPG

Cini mi se kao da je slikano na izlazu iz, kako mi rekose, "Pejicine" krivine u samoj klisuri :) ? U smeru ka Uzicu, prepoznatljiva duga leva od 180 stepeni sa duplom punom, jos par krivina pa ulaz u tunel?

Kada krenem na tu stranu, uvek uzivam da ispostujem propisano ogranicenje od 50 km/h u tom delu :stuart: . Prelepa deonica za voznju, znam je napamet, sva u krivinama koje prate jezero, dobar asfalt, steta samo sto je kratka, nekih 20-ak km.

1 hour ago, Dale said:

preko dobanovacke petlje na M. veliki. Prosek manje od 50kmh

Da nisi sacnuo sta se desava sa prikljucivanjem onog novog parceta Milosa od Preljine, par km ispred, pre ulaza u klisuru?

Uzas za prosecnu brzinu :sleeping: , citaj maltretiranje zbog stajanja... 48 km/h, pa cistom magistralom se prosek vrti oko 65 km/h i to da postujes ogranicenja.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravljena je naplatna rampa Pakovrace, ali se ne koristi tj jos nije pusten taj produzetak auto puta. Vidi se sa sveze napravljenog kruznog toka na magistrali. Prosli vikend sam video da su izmestali naplatne rampe koje su ulazile na auto put i sve prebacili nazad na standardnu Preljina napl rampu jer. Ako se secate, kada idete ka BG iz CA, automate za kartice su stavili oko 200m dalje od napl rampe i bile su na samom a. putu. Sada je sve to sklonjeno, stavlja se novi asfalt da bi se spojilo sa nastavkom prema PZ. 

Prica se da se ceka otvaranje pred izbore... 

Slika kolone je posle zeleznickog mosta i restorana Plaza i onih ostalih splavova u smeru ka PZ. Iskljucili smo se u PZ kod Rubina jer bila neka saobracajka kod podvoznjaka pa je bilo brze kroz grad da se ide. Posle PZ je napokon saobracaj bio ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Dale said:

Ako se secate, kada idete ka BG iz CA, automate za kartice su stavili oko 200m dalje od napl rampe i bile su na samom a. putu.

Kako se ne bih secao... Kada sam prvi put prolazio a to pomerili (naravno "po naski" bez i jednog jedinog obavestenja) - parkirao se pored kucica i izasao da pitam gde sada da uzmem karticu :D .

46 minutes ago, Dale said:

Prica se da se ceka otvaranje pred izbore... 

Trebalo je valjda krajem decembra, pa odlozeno navodno za kraj januara, pocetak februara, zato sam i pitao. Ispratim pomalo i kako sta napreduje i na YT kanalu Puteva. Ali konkretno za tu deonicu ne kace nista vec metar dana: https://www.youtube.com/channel/UC1GJ8jwBh0Tr4hE0B-YMZHA 

46 minutes ago, Dale said:

Slika kolone je posle zeleznickog mosta i restorana Plaza i onih ostalih splavova u smeru ka PZ

Onda je to to verovatno, bas je karakteristicna krivina od 180 stepeni jer ulazi u meandar reke. Cek da pitamo @danijel55 da li je u pitanju ta "Pejicina" krivina :) , mislim da je slikano tacno odavde:

 

Untitled1.thumb.png.c3607304aa33ea9466cb541879ebf9e7.png DSC_0759.JPG.d96762b4f24e25a7ec85ef3bc5cb7d07.thumb.jpg.461a61f8c40ecdba996293f7762e1b9e.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...