Jump to content
FAS Goran
Baltazar34

Lybra 1.9 JTD - pedala kvačila se ne vraća

Recommended Posts

Danas dovezoh auto izpred kuce malo ljuljanja i saltanja prva rikverc dok nisam uparkirao kada sam parkirao auto drzao sam jos 20ak sekundi kvacilo skroz stisnuto i kad sam podigao nogu vise se uopste nije vratilo ma koliko se ja trudio. Posto je auto bio u leru pokusao sam da ga ubacim u brzinu ni da cuje sto znaci da je menjac sastavljen a papucica u podu. Skoro sam siguran da je jedan od cilindera kvacila ili na papucici ili na menjacu. Ono sto mene najvise zanima je na koji nacin osposobiti auto da predjem 10ak kilometara do majstora da mi to izmeni. Zaboravih napisati u pitanju je lancia lybra 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podizi papucicu gore dole rukom vidi da li dobijas priritsak. Probaj naglo da povuces unazad pedalu. Idi kuci popi kafu pa probaj opet ;)

Proveri kociono ulje u posudi da ti nije izbacio (zajednicko je ulje za kocnicu i cilindar kvacila)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala neso nekako zam se snasao :-)

Ovako drugi put kad sam otisao da vidim da nadrukam pedalu nije htelo nikako tada sam primetio da mi fali tecnosti za kocnice. Odem veceras na pumpu kupim tecnost dodjem ispred kuce sipam malo po malo i nadrukam pedalu skoro skroz. Mada to jos nije to vazno je da mogu da odem do majstora da ne cimam nekoga da me vuce po ovom kijametu. Ce vidimo jos koji cilindar pa da menjam sta drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, a jel probate vi, kad vam padne ta papucica, da je samo nogom onako vratite na gore? Ona hoce da padne i kada se otkaci ili oslabi ona opruga koja vraca papucicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo ako je mehanicko a ako je hidraulicno ne moze bre da se vrati bez ulja....

ako ti ne curi ulje nigde onda su ti plocice tj kocione obloge zrele za zamenu zato si izgubio ulje u kantici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, a jel probate vi, kad vam padne ta papucica, da je samo nogom onako vratite na gore? Ona hoce da padne i kada se otkaci ili oslabi ona opruga koja vraca papucicu.

Papučica zaglavi uglavnom kada strada cilindar kvačila u kabini, čim se motor zagreje manje zaglavljuje. Lako se nogom vraća i treba zameniti taj cilindar (gumica još nema) inače se rizikuje oštećenje menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo. Evo me kod majstora otisao cilindar na menjacu poceo da zaglavljuje i ispusta ulje dosuo sinoc nadrukao pedalu i jutros lagano krenuo ka ovamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je reseno cilindar 2300 ruke oko 1500 za njega, usput zamenio jedan neispravan grejac i pobrisao neke greske i to mu dodje to.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan deo ide na sasiju a drugi na pedalu.

 

Obicno pukne opruga pa zato ispada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! I meni pre neki dan puce ta opruga? Zna li neko gde mogu da je kupim?

Edited by nenad88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...