Jump to content
FAS Goran
igor0511

Stil vožnje / obrtaji /gas

Recommended Posts

U 5. Nešo, u 6. bih mora da ga raščepim jače.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može u šestoj da hvata te obrtaje, zato pitah...na 3.800-3.950 rpm ide oko 210-220 Km/h (brzinomer) :thumbup:

 

EDIT: Ustvari, moj ne može...(ili mu treba 100 godina da uhvati još 200, 300 obrtaja preko u šestoj, nisam probao), ti javi ako nekada budeš mogao može li Alfa... :D

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi se nekad ukaže prilika na autoputu, a da budem sam u kolima, nagaziću, pa da vidimo šta kaže.  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogiša čini mi se da ti imaš malo kraći menjač od Nešinog Stila pa je moguće da zbog toga malo više i ide u obrtaje. 

Inače, vozio sam se u jednoj  čipovanoj 156 koja u 5. brzini ide na 4200-4300 obrtaja i dalje neće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E toj 156ici je petostepeni menjač, i zato neće dalje. U četvrot bi mogla. Tako i ja u šestoj mislim da ne bih mogao preko 4250 obrtaja, to mi se čini kao neki maksimum do kog bi stigao, a u petoj ide dokle hoćeš. :)
J**em li ga, nisam neki stručnjak, a i pravo da ti kažem, malo sam toga isprobavao na tim velikim brzinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

156 jtd ima malo kraci menjac i valjda malo vise Nm od stila jtd 8v. Mnogo bolje povlaci ali je malo sporija

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih onako odokativno da je sporija nekih ~200 obrtaja ili 10km/h. A oseti se malo tih 20Nm više, mada sam stekao utisak da Stilo malo bolje udara u leđa kad povuče. Hebem li ga, to je sve tu negde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje, da li je broj obratja od 3000 za vožnju od 100 km/h noramalan ili ipak malo velik. Radi se o Tipu 1.4, 91 god. Vožnja je na plin.

 

Hvala puno!

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze da li voziš na plin ili benzin, to je do prenosnih odnosa menjača.

U svakom slučaju, 3.000 obrtaja pri 100 na sat je ok...npr. Stilo 1.6 ide 100 na ispod 3.000 obrtaja, ali ima drugačiji menjač. Možda se na temi javi neko ko ima istog Tipa, pa je najbolje onda da tako uporediš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce isao autoputem do Lestana iskljucenje bubanj potok, pa nazad do Lestana obilcanicom pa Kaludejrica...

Deo autoputa ona ogromna uzbrdica prvo, pa nizbrdica ka bubanj potoku savrsena za produvavanje dizni i celokupnog usisno-izduvnog sistema :laughing: + 3 trake sve su vozne nema zaustavne, pa makazice ma merek zivi :smoke:

 

A onda obilaznicom u pravcu od Bubanj potoka ka Smederevskom putu, samo 3ca na visokom obrtajima tj ne ispod 3k pravo uzivanje u voznji . A tek zvuk lelele

 

Stvarno ovaj 1,8 mora da se puni da pruzi vrhunski merak !

Fazon do 2-2..5k obratja je ono smesna potrosnja, chil voznja nigde zurba i to 5tom brzinom 60 ili 160 lagano,elastican ima snage dosta maltene bez menjanja brzina na otroveronm putu..

 

Al prego toga tj preko 2,5-3 pretvara se u ZVER koja place za razvlacenjem ili konstantom voznjom recimo 3com brzinom izmdjeu 3-6 k obrataja :laughing:  al bukvalno, eventulano ako bas mora da se promeni brzina nikako ispod 3 k obrtaja, do 180-200 za tili chas :cheers:

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje, da li je broj obratja od 3000 za vožnju od 100 km/h noramalan ili ipak malo velik. Radi se o Tipu 1.4, 91 god. Vožnja je na plin.

 

Hvala puno!

Fiat Tipo 1,4 51,5 kW 1993 g

menjač 5 brzina

prenosni odnosi................................brzina pri 6000 o/min

1. 3,909..............................................................41,9 km/h

2. 2,267..............................................................72,3 km/h

3. 1,469.............................................................111,6 km/h

4. 1,043.............................................................157,1 km/h

5. 0,849.............................................................193,0 km/h

R 3,909...............................................................41,9 km/h

Dif 3,765

max 166 km/h pri 5160 o/min

100 km/h V pri 3108 o/min

120 km/h V pri 3730 o/min

pneu (fabrički)

165/70 R13...............O=1.714 m

165/65 R14...............O=1.739 m (+1.5 %)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam pravo ništa loše da kažem na njih. Skoro 50 000km mene dobro služe :) 
Jedina zamerka od mene im je na eko kožu na menjaču i ručnoj, bolje da je nisu ni stavili na šta liči. A i generalno su fušarili na plastikama i gumenim delovima gde god su stigli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: I moja zverka pokaze zube u takvom rezimu

 

cat_jaws.jpg

 

:)

 

Ma deeeeeeee to je 1,2 :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je tacno, I to vrhunskim motorima! :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je ta saradnja malo slabija u zadnje vreme? Vidim da nema novih Astri sa Mjt motorima, a baš gledam novu limuzinu i razmišljam kako bi joj legao jedan 1.6 ili 2.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su 2.0CDTI motori zapravo 2.0 mJET, ima ih u Astri J
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo toga kod nas nema, a ima onoga cega ne bi trebalo sa bude :D
Koliko znam u nju ide 2.0 I to ima od valjda 130ks 160ks I BiTurbo 195ks (to je onaj 1.9twinturbo sto ide u Deltu)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je te motore koristi i opel insignija 2,0  od 165  i 190 konja  multidjet koje nosi delta i novi bravo  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...