Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Fetel i titula 2012.

Recommended Posts

vettel%20zuta%20zastava.jpg

Iako je 25-godišnji Nemac Sebastijan Fetel prošle nedelje osvojio treću uzastopnu titulu prvaka sveta u Formuli 1, postavši najmlađi trostruki prvak sveta, postoji mogućnost da se Fetelu oduzme šampionat i dodeli Fernandu Alonsu, kojem bi to bila treća titula!

Naime, pojavio se snimak na kojem se jasno vidi da je Fetel na Velikoj nagradi Brazila na stazi Interlagos preticao rivale dok je na snazi bila žuta zastava, što prema pravilima Svetske automobilske federacije (FIA) znači kaznu i dodavanje 20 sekundi na ostvareni rezultat. Ako bi se kojim slučajem to desilo, Fetel bi trku u Brazilu završio na osmom mestu što bi značilo da je Fernando Alonso novi šampion sveta! Fetel je titulu osvojio sa 281 bodom, tri više od Alonsa u generalnom plasmanu.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema od toga nista. To ti je kao da dva dana posle utakmice nekome poniste gol!

ovde imaju pravo za to ali mislim da ce se drzati toga da je prvenstvo gotovo i tako treba da ostane.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferari ima puno uticaja u FIA. Tako da me ništa ne bi čudilo. Druga stvar kako da u trci niko nije primetio ? Glupo bi bilo mada i pravila su tu da neki ne bi stekao nedozvoljenu prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista od toga. par sati nakon trke se moze uloziti prigovor a Ferari to nije ucinio pa sigurno ni sada nece.

To je svakako primeceno ali ima i nesto sto se ne vidi.

Svaki tim ima coveka ili vise njih koji pomno prate takve situacije pa ako ima osnova tim sigurno reaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari ovo jeste primetio u toku trke i signalizirao. Komentatori - nindža ratnici to nisu primetili.

Objašnjenje je bilo malo naivno, da su svetla označavala klizavu stazu a ne zabranu preticanja.

P.S. Ovako se ne oduzima titula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIA: Fetel legalno došao do titule, nema osnova za žalbu Ferarija

fetel%2045.jpg

Kako prenosi Tanjug, Međunarodna automibilska federacija (FIA) saopštila je da je Nemac Sebastijan Fetel legalno došao do titule prvaka sveta i da nema osnova za žalbu Ferarija.

FIA je za Autosport potvrdila da ''nema sumnje da je Fetel potpuno legalno pretekao Žana Erika Vernjija tokom Velike nagrade Brazila''. Ferrari je najavio žalbu istakavši da je Fetel suprotno propisima FIA preticao bolid Tora Rosa dok je bila podignuta žuta zastavica. FIA je precizirala da je Fetel preticao u delu staze na kojem je bila istaknuta zelena zastavica.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel tvrdi da može još bolje

f1%20fetel%20japan.jpg

Iako je već osvojio tri uzastopne titule...

Sebastijan Fetel kaže da još uvek postoji prostor za njegovo napredovanje uprkos trećoj uzastopnoj tituli u 2012. On je postao tek treći vozač u istoriji F1 kome je ovo pošlo za rukom, a pre njega su to izveli samo Emanuel Fanđo i Mihael Šumaher, ali Fetel je siguran da može još. Pošto ima tek 25 godina, on je još uvek mlađi od pomenute dvojice u momentima kada su postizali ove rezultate, pa veruje da će svojoj karijeri dodati još mnogo više od tri titule i 26 pobeda.

''U pogledu rezultata, poslednje tri godine, i osvajanje titula kako u vozačkoj, tako i u konstruktorskoj konkurenciji su bile sjajne, ali mislim da imamo još nekoliko polja na kojima možemo bolje. To je filozofija i duh koji deli ceo tim. Uvek možemo bolje. U ovom trenutku, nisam mnogo fokusiran na to šta smo uradili u poslednje tri godine iako sam ekstremno ponosan na rezultate tima i na moja dostignuća. Gledam u budućnost i razmišljam o onim ljudima koji su i ranije postizali ovo što sam ja do sada uradio, i želim da ih nadmašim. Uživam, posvećen sam onome što radim i to je ono što me čini srećnim. Uradili smo sve na naš, poseban način, i to je ono što nam daje posebnu dozu sreće.''

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...