Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aleksandarbud

Ford Fokus mk2 vs Fiat Stilo

Recommended Posts

Već sam se skoro pa odlučio za Stila karavana,kada mi drug reče da je i Ford Fokus mk2 t.j. druga verzija modela takođe dobar i pouzdan auto i da sada nije skuplji za održavanje od Stila,a ako jeste da je razlika mizerna!Oba automobila me zanimaju u karavan verzijama ,godišta 2005-2007 i cena na tržištu im je ista ili skoro ista.Pa bih vas zamolio ko stvarno zna ili je imao iskustva sa oba automobila da mi prenese iskustva o razlikama pouzdanosti i cenama održavanja,ako ih ima naravno!? :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim stila 1,9jtd sa 5v 2004.

Rodjeni brat focus 1,6tdci 5v 2006.

znaci o prostoru unutra dzaba da ti pricam, ali u ovim verzijama blaga prednost stilu.

mislim da je stilo malo meksi, focus je jako tvrd poput vw, krut ali po meni moderniji. Focus na pogled i u voznji deluje kvalitetnije odradjen. Gume-felne su im iste. Drzanje na putu slicno. Normalno ovaj tdci motor je neuporedivo slabiji od jtd.

kazu da ford ima problema sa sistemom pumpa-dizne. Savet: stavljati iskljucivo originalni filtet goriva (grand motors oko 6-7000).

mali servis u grand motorsu kosta oko 20.000din ali oni daju garanciju da sledeci treba raditi tek za 20 000km

za to vreme ja privatno na stilu uradim dva mala servisa za 15ak hiljada, znaci razlika jako mala.

potrosnja tdci 1,6 je osetno manja u svim uslovima voznje.

registracija je njemu manja za 10.000din!

oba su jako robusni i jako pouzdani.

kakav je 1.8tdci ne znam.

I da, u stilu ces obicno zateci malo vise opreme.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ima neunistiv Jtd i mislim da je cak i najjeftiniji za odrzavanje trenutno na trzistu, + sto delova imas gde hoces i novih i polovnih, sto je po meni ogromna prednost.

Fokus tdci je dobar, ima "bolju voznju", cak mislim da je najbolji u klasi sto se voznje tice, prica se da su im problematicne pumpe i dizne, mada i to je verovatno od auta do auta slucaj. Odrzavanje mora da bude skuplje, za delove mora da bude slabija i ponuda i izbor, a samim tim su i skuplji garantovano. Ragistracija je ista, i trebalo bi da fokus malo manje trosi, valjda o,5l. Sve ostalo je stvar ukusa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fokusa 1.6 2007 benz vozim službeno a Stila privatno, (nešto malo sam vozio 1.8tdci).

Svaki put kada sa 1.6 pređem u Stila mjeta kao da mi duva vetar u leđa, ali ova dva motora nisu za poređenje.

Karavan Fokus je lepši od Stila (što se ne može reći i za hečbeka), vešanje mekše i trajnije.

Sedišta kod fokusa mala kratka i neudobna (za 4 godine nisam našao poziciju koja mi odgovara).

1.6 pouzdan, ali prilično žedan, a skromnih performansi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ne znam šta da radim.Stila gledam već par godina i nekako mi je prirastao za srce! :D Ali se situacija promenila pošto čekamo proširenje porodice i sada moram da gledam samo karavan.Sad,spolja mi se u karavan verziji više dopada Fokus Mk2,iznutra mi se dopadaju i Stilo i Fokus,svaki na svoj način.Kažu da Fokus ima malo kvalitetniju unutrašnjost,a Stilo komfornija sedišta(ja imam 189 cm i 97 kg).Na zadnjoj klupi ne znam koji ima više mesta!?Znači mi konfor u kabini i ovaj moj stari Pasat tu ne oskudeva,ali između Stila i Fokusa ne znam koji je komforniji?U Stilu sam se vozio,a u Fokusu 2 nisam.Na NCAP crash testu Fokus Mk2 je najbezbedniji auto u klasi!Fokus front 16 bodova,Golf 5 13,Megan 14,Stilo 11,Octavia 10...što nije zanemarljivo!I čuo sam da je na Stilu malo slabiji prednji trap nego na Fokusu MK2,što može da mi znači pošto obožavam pecanje,a kao što sam već napomenuo prilazi vodi se ne mogu upoređivati sa asfaltom i putevima! :p Ali jedna od glavnih stavki je pouzdanost t.j. cena održavanja,pogotovu zbog našeg mesečnog budžeta!Kao i svi,znam i ja da tu nije samo cena delova presudna,nego i učestalost kvarova!Ako neko zna nek mi pomogne,pošto sam u opasnoj nedoumici!?Jaoooj! :no

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dugo razmišljao da li da uzmem jtd ili 1.8 tdci 115ks motor. Ovaj tdci nije uopšte lenj i možda čak i malo ranije povlači nego jtd,tj na nižim obrtajima i ima neki udar u leđa na 1500 obrtaja dok jtd lepi baš fino od nekih 1700-1800 obrtaja. 1.8tdci troši osetvno više od jtd-a, kada sam ga testirao imao sam potrošnju 6l na otvorenom putu uz jako blagu nogu na gasu dok mi je jtd na istoj ruti trošio ispod 5 litara, ali dosta može da zavisi i od stanja samog motora. Održavanje malo skuplje za tdci, ali baš mala razlika, ja sam uzeo jtd jer mi je Stilo lepši i zbog potrošnje koja je oko 1-2l razlike što nije previše, ali nakupi se prilično na godišnjem nivou :)

. Stilo je dosta nizak,a trap mu nije katastrofa, pogledaj malo Alfe, to je već ubistvo što se trapa tiče :laughing: Ja sam samo zbog toga i odustao od 147 koja ima mnogo bogatiju opremu od Stila i Fokusa, ali nema nijedna da joj ne treba reparacija trapa(300e).

Inače, ono što me je najviše odbilo od Fokusa je enterijer. Pre restajlinga je baš ružan i nekako retro što mi se uopšte ne sviđa. Od 2004 nadalje je baš lep.

Valjda sam ti bar malo pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni deluje da je sve slicno, a ti da se odlucis za onaj koji ti je lepsi odnosno koji nadjes da je u boljem stanju :)

trenutno od Punta i Stila mislim da ne postoji jeftiniji auto za odrzavanje, zamenskih i polovnih delova na svakom koraku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi bi najviše odgovarao Stilo uproad.

Povišen sa ojačanim podom i trapovima

bossgta_1096013966_stilo_uproad_4.jpg 100_5257.jpg

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu,jeste...u pravu si skroz! :D Video sam jednog ili dva na oglasima,ali ima je cena prilično viša od obične varijante i koliko vidim barem kod nas ga je teško naći!Ali u normalnim varijantama i dalje ne znam šta da radim...!? :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom iskustvu lakse i jeftinije je odrzavati stilo ali mi se cini da se fokus manje kvari koliko god to glupi zvucalo.

oba auta su super, nisu preskupi, jako su kvalitetni, mislim da u fokusu ima malo manje mesta za vozaca, cini mi se da su im sedista uza, ali moj savet ti je sledeci:

Nije bitno focus ili stilo, idi i nadji bilo koji od ova dva koji je u extra stanju, koji ti se vise svidja na oko a koji mozes da priustis i neces se pokajati sigurno! Nemoj da odaberes jedan pa da drugi i ne gledas! Ja sam gledao reno megan pa i lagunu pa naleteo i kupio stila jer nije bio skup a bio je u dobrom stanju i sto je najvaznije nisam se pokajao!

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uproad i nije nešto viši. Samo su mu branike malo doradili (veći napadni ugao) i udarili ojačanja ispod. Par puta sam bio parkiran blizu Uproad-a kod Metroa i odokativno mi isto nije izgledao ništa višlji.

uproad.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare ja ne bih gledao starijeg Focusa, a noviji su opet malo skuplji da bi valjali :laughing: Ja bih na tvom mestu uzeo dobrog Focusa 2002-3 za oko 3000e ili sjajnog Stila za 4000e i ostaje ti još za registraciju i još malo pa i za gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oba auta su super, nisu preskupi, jako su kvalitetni

Vozim Stila vec punih 5 godina (usli smo uveliko i u 6. godinu) i izuzetno sam zadovoljan sa njim, sto govori i toliki period koliko je kod mene. Ali bas reci da je jako kvalitetan je iskreno malo upitno, posto imam priliku da ga uporedim sa drugim markama. Da je best buy trenutno - jeste. Ima odlicnih stvari, pocev pre svega od sjajnog JTD/MultiJet, meni odgovarajuceg trima, dosta opreme... Ali iskreno ima i tipicnih, meni neshvatljivih 'talijanskih brljotina po meni nedopustivih za auto u toj klasi koji je nekada kostao koliko je kostao.

Ali ga ipak jos uvek ne dam, to sve govori !

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare ja ne bih gledao starijeg Focusa, a noviji su opet malo skuplji da bi valjali :laughing: Ja bih na tvom mestu uzeo dobrog Focusa 2002-3 za oko 3000e ili sjajnog Stila za 4000e i ostaje ti još za registraciju i još malo pa i za gume :)

Taj prvi Fokus 2002-2003 je dosta dobar automobil i vozio sam se u njemu,a takodje i u Stilu.Tu mi je Stilo u prednosti pošto mi je koliko sam primetio dosta konforniji u odnosu na tog starijeg Fokusa,pogotovu na vozačevom i suvozačevom mestu!Inače,ni ja sam nisam baš malih gabarita!A i komandna tabla kao i ostali enterijer mi je lepši kod Stila! ;) Kod novijeg Fokusa mk2 2005-2006 godišta enterijer je lepši i čini mi se da ima više mesta nego u prvom modelu Fokusa(mada iskreno nisam sedeo u ovom novijem),pa ne mogu to i da tvrdim!A ovaj noviji Fokus mk2 2005-2006 god karavan naravno pošto će mi zbog bebe trebati veći gepek,ima da se nađe za oko 4000 e pa na više(a tu smatram da može i da se spusti cena bar za nekoliko stotina eura).Tako da mu je cena u odnosu na Stila veća oko 10%. Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Focus i MK1 i MK2 su po statistikama u vrhu, za razliku od Stila. Od Focusa 1.8 TDCI (TDDI je mrtav) me odvratio motor. Koliko sam slušao priče sastavi oko 300 000. Enterijer keca jeste nekako ružniji ali na oko izgleda kvalitetnije. Porediti enterijere dvojke i Stila malo glupo, s obzirom da je Focus ipak novija generacija (puno lepši enterijer na strani Forda). Ipak više bi odgovaralo Focus vs Bravo (mada nema karavana). Dvojka je lep i prostran auto, i sa dobrim voznim karakteristikama. Ipak motor je među skupljim stavkama (nema ih baš puno među taxistima ?) a tu je JTD/MJ bez konkurencije. Menjač je nemački proizvod Getrag i tu nije bilo nekih problema. Privajući 200 i kusur evrića. Trapovi na Fiat-u ništa gori ništa ni bolji ali veoma prosti i jeftini za održavanje, čak i sa originalima. Puno toga ima na strani Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,u pravu si...Bravo mi je favorit,ali nema karavan verzije,a i njegova cena pri kupovini je poprilično viša i od Stila i od Fokusa mk2 istog godišta! :( A jesi li ovo za menjač Getrag i plivajući zamajac mislio kod Ford Fokusa mk2?Ako jesi,kakva je situacija sa kvalitetom i cenama toga kod Stila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tu je JTD/MJ bez konkurencije. Menjač je nemački proizvod Getrag i tu nije bilo nekih problema. Privajući 200 i kusur evrića. Trapovi na Fiat-u ništa gori ništa ni bolji ali veoma prosti i jeftini za održavanje, čak i sa originalima. Puno toga ima na strani Stila.

Sve se odnosi na Stila. Baci pogled na slike mog karavana i prostora u njemu. http://www.fiat-lanc...showtopic=54772 i ovde imaš dosta materijala http://www.fiat-lanc...ic=31847&st=920

i ADAC test http://www.adac.de/_...115_Dynamic.pdf samo dubina osnovnog gepeka nije 57,5 cm već 102 cm i kad se obore sedišta dobija se utovarna dužina od oko 163 cm. S obzirom da čekaš prinovu, Stilo ima serijski IsoFix na zadnjoj klupi (extra za dečija sedišta) i naravno isključivanje suvozačkog AirBag-a.

ADAC Focus MK1 1,8 TDCI Turnier http://www.adac.de/_...DCi_Finesse.pdf

MK2 ali 2,0 TDCI http://www.adac.de/_...Ci_DPF_Ghia.pdf

za najnoviju generaciju http://www.adac.de/_...itanium_DPF.pdf

I najbitnije ADAC za dečija sedišta http://www.adac.de/infotestrat/ratgeber-verkehr/kindersicherheit/kindersitzberater/default.aspx?ComponentId=25979&SourcePageId=47763

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tu je JTD/MJ bez konkurencije. Menjač je nemački proizvod Getrag i tu nije bilo nekih problema. Privajući 200 i kusur evrića. Trapovi na Fiat-u ništa gori ništa ni bolji ali veoma prosti i jeftini za održavanje, čak i sa originalima. Puno toga ima na strani Stila.

Sve se odnosi na Stila. Baci pogled na slike mog karavana i prostora u njemu. http://www.fiat-lanc...showtopic=54772 i ovde imaš dosta materijala http://www.fiat-lanc...ic=31847&st=920

i ADAC test http://www.adac.de/_...115_Dynamic.pdf samo dubina osnovnog gepeka nije 57,5 cm već 102 cm i kad se obore sedišta dobija se utovarna dužina od oko 163 cm. S obzirom da čekaš prinovu, Stilo ima serijski IsoFix na zadnjoj klupi (extra za dečija sedišta) i naravno isključivanje suvozačkog AirBag-a.

ADAC Focus MK1 1,8 TDCI Turnier http://www.adac.de/_...DCi_Finesse.pdf

MK2 ali 2,0 TDCI http://www.adac.de/_...Ci_DPF_Ghia.pdf

za najnoviju generaciju http://www.adac.de/_...itanium_DPF.pdf

I najbitnije ADAC za dečija sedišta http://www.adac.de/i...rcePageId=47763

Hvala ti puno! :) Ovo sa dimenzijama sam skapirao.Mada nešto razumem ovde,ali većinu toga ne razumem pošto je na nemačkom sa kojim ne stojim baš najbolje nažalost!Mada ću pokušati malo detaljnije da sve prostudiram! ;)

A reci mi za ovo što si napomenuo:Menjač je nemački proizvod Getrag i tu nije bilo nekih problema. Plivajući 200 i kusur evrića!Da li je to vezano za Fokusa mk2 i ako jeste,kakva je situacija sa kvalitetom i cenama toga istog kod Stila?

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te zanima A6 karavan 2.5tdi 2004 godiste, sa pravih 150.000km, od prvog vlasika, u savrsenom sranju,

mogu da te povezem sa vlasnikom.

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tu je JTD/MJ bez konkurencije. Menjač je nemački proizvod Getrag i tu nije bilo nekih problema. Privajući 200 i kusur evrića. Trapovi na Fiat-u ništa gori ništa ni bolji ali veoma prosti i jeftini za održavanje, čak i sa originalima. Puno toga ima na strani Stila.

Sve ovo je vezano za Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...