Jump to content
FAS Goran
General_NS

Uputstvo - Promena SMD dioda (boje) na cajgerima

Recommended Posts

Ovde imate detaljno uputstvo kako se menjaju led diode u istrument tabli, ja sam po tom principu radio i sve je super ispalo, stavicu i slike da vidite

IMAG0324.jpgIMAG0334.jpg

Edited by fiat-Z10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam ja to bas tako uradio...

@fiat-z10

Kako si promenuo boju prstena oko upaljaca?

Edited by maxi13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio problem, upravo sam vratio tablu u auto.

Led koje sam kupio i fabricke imaju kontra zabelesku!!! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto sam nabudzio od neke providne plastike, to mi je u tom momentu bilo prvo palo na pamet, ali cu odraditi bolje kad nesto smislim, isekao sam prsten da odgovara precniku upaljaca a sa unutrasnje strane nalio providnu plasiku od neke flase da propusta svetlost. :) izgleda fino, ali kad je budzenje u pitanju to bas izbegavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama zamena led dioda je jednostavna, problem je vracanje odnosno podesavanje kazaljki za gorivo i temperaturu.

Kako da ih podesim, uvek malo "lazu" ?

Napomena : Odgledao gornji video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jednostavno zabelezis gde su bile pre skidanja pa posle isto tako i vratis.

Ako si vec skinuo temperaturu namestis sa ugrejanim motorom a gorivo ili sa punim rezervoarom ili ostaje od prilike.

Ne znam mogu li se kazaljke pomerati pomocu dijagnostike, mozda moze i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zabelezio pre skidanja a i da jesam sigurno ne moze da se vrati kao sto je i bilo.

Temperaturu cu resiti kad se zagreje na radnu i podesiti, a ovu drugu odprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ova od kazaljka od goriva ostala malo nize nego sto treba. Nasuo sam pun rezervoar i kad je pomerim na vrh opet se vraca na staro. Probao i da raskacim kontakt na tabli ali opet isto. Sta jos treba da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motoric koji pomera kazaljku ima ogranicen hod, znaci ne moze da se okrene za ceo krug. Da bi pomerio kazaljku moras je pomeriti do kraja hoda motorica pa jos koliko treba da se koriguje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi znacilo da pustim kazaljku da se sama popne koliko moze, izvadim je pa nacentriram i ponovo gurnem?

Edited by Dusco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne promasuje mi mnogo al mi bode oci strasno...  :crazy:

 

20130517_204337.jpg

 

20130517_204517.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je desni airbag (zuta lampica), to se upali greska kad skidas instrument tablu. A moras da je skines kad menjas osvetljenje. Inace to moze da se obrise na dijagnostici 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greska se javi ako skines tablu pa upalis auto bez table....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je tema odavno, ali moram da pitam nešto, pa se nadam odgovoru. :) 

 

  1. Da li prilikom zamene dioda može da se pogreši prilikom vraćanja kazaljki i o čemu tu treba voditi računa, da ne bude posle da "lažu"?
  2. Postoji li mogućnost ugradnje RGB dioda sa nekim kontrolorom koji bi reagovao na daljinac, pa da se boje menjaju pritiskom na dugme a ne ponovnim skidanjem table?  :)

Ovo drugo mi je posebno zanimljivo, pa ako neko bilo šta može da mi kaže o tome, bio bih mu zahvalan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Moze da se pogresi ali se lako namesti, motorici koji pomeraju kazaljke se ne vrte ceo krug nego od-do tako da ti je minimum nekog pokazivaca ujedno i pocetna pozicija motora.

2. moglo bi ali obda da koristis samo napajanje sa table za diode a razvod od jedne do druge da dodas, tako nebi prepravljao samu tablu. mislim da je tako naj prakticnije.

Neka me neko ispravi ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo drugo ne znam, ali za prvo znam da kazaljke moraš vratiti na mjesto jer će da lažu. Znači najbolje je da zagriješ auto na radnu temp. i drvenom običnom olovkom zabilježiš gde se nalazi vrh kazaljke za gorivo i temp. Kazaljke koje pokazuju br.obrtaja i brzinu stoje tačno na "0" kada daš kontakt i njih je lako vratiti.

Ja sam sebi mjenjao i imao isti problem koji sam riješio ovako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo drugo ne znam, ali za prvo znam da kazaljke moraš vratiti na mjesto jer će da lažu. Znači najbolje je da zagriješ auto na radnu temp. i drvenom običnom olovkom zabilježiš gde se nalazi vrh kazaljke za gorivo i temp. Kazaljke koje pokazuju br.obrtaja i brzinu stoje tačno na "0" kada daš kontakt i njih je lako vratiti.

Ja sam sebi mjenjao i imao isti problem koji sam riješio ovako

Sreća pa nemam obrtaljku. :laughing: Šalim se.  U planu je druga tabla, pošto moja ima km/h, temperaturu i gorivo.

 

Edited by Slobisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci, evo mene konkretno zanima dal' je taj posao zahtevan da se promeni,jer evo danas sam otvorio onaj dio iznad glave i stoje 3 narandzaste diode od sigurno 2mm i sad me zanima po kom principu se to radi i lemi. Planiram ove diode da stavim
http://www.ebay.com/itm/100pcs-White-POWER-TOP-SMD-SMT-PLCC-2-3528-1210-Super-Bright-Light-LED-/221230664676

i dal valjaju. ako moze kakav tutorial bilo bi dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes, nije tesko, samo ti treba lemilica, kalaj i te diode.Sve sto treba je da odlemis diodice koje su na njemu i umesto njih zalemis ove sto si postavio na linku.Mogu te diode, uglavnom njih ljudi stavljaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vodi racuna da ih okrenes isto kao ove sto skidas, imas jedan zarezan cosak na diodi. Naj lakse je da kako koju skines odma stavljas drugu. I nemoj da ih grejes duze od 2-3 sec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hvala vam momci, narucio sam ove i cim dodju ,bacam se na posao. Nadam se da su bele ove koje sam naruci,ali ono cista bela,a ne da su mi vuku na ledenasto plavo.
http://www.ebay.com/itm/50-x-LED-PLCC2-1210-3528-Cool-Clear-White-SMD-LEDs-Super-Ultra-Bright-PLCC-2-/151427050947

takodje imaju i ove, manje dodje,a jos i skuplje.,a ne sto nisam primetio u tekstu veliku razlika. Sad nez jel to do jacine ili sta pa su skuplje. Ako ko ima iskustva i sa ovima, dobro bi doslo, jer kad jednom zalemim gotovooo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...