Jump to content
FAS Goran
KaPPa

Fiat Bravo 1.2 16v - čudan zvuk nakon zamene motornog ulja

Recommended Posts

Pozdrav ljudi...e ovako nisam stigo da predstavim jos auto uskoro ću valjda da nadjem malo vremena.. :)

U pitanju je fiat bravo 1.2 16v 2001god..

Imam sledeći problem kad sam kupio auto radio je super motor se nije ni cuo da radi..resio sam odmah da zamenim ulje i tu počinje moj problem.. <_<

naime kupio sam seleniu gold :wallbash: :wallbash: i aditiv za ispiranje motora LM ..sipao to u motor radio 10min na leru ispustio zamenio filter sipao novo ulje i kad sam ga upalio odmah je poceo neki cudan zvuk lupkanja u motoru... :( bio sam kod majstora slusao je i kaze hidropodizaci e sad da lito moze da bude do ulja?? da li bi bilo bolje da mu ispustim ovo novo ulje i da sipam selenia 20k?? svaki predlog je dobrodošao...hvala ljudi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ta Selenia Gold je obicno u preporuci za motore od 8 ventila, ali da ti cujes toliku razliku, cisto sumnjam da moze da bude do ulja, pogotovo sto je isti viskozitet.

Verovatno ce neko iskusniji da ti to potvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je pred prodaju sipan med u motor, a verovatno su ti i rekli da ne menjaš ulje(da je skoro zamenjeno)??? B aš zbog toga što se sada dešava...

Voleo bih da grešim ali po svemu sudeći :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čovek od kog sam kupovao mi je baš napomenuo da treba da se zameni ulje pošto je prešo malo više od 10 hiljada... e sad kad upalim auto prvih 10sec. se ne cuje ništa onda polako počinje kuckanje u motoru dok ne dodje do radne temperature onda se utiša ali opet je zvuk primetan da se čuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
e sad kad upalim auto prvih 10sec. se necuje ništa onda polako počinje kuckanje u motoru dok ne dodje do radne temperature

Jel to na potpuno hladan motor? Koliko ja znam, hidropodizaci se bas i cuju kada je motor hladan. Znaci prvo jutarnje palenje. Sa ovim jutarnjim temperaturama (oko +5) bi trebalo lepo da zasteksce i zatim da se smiri.

Sto se tice ispiranja sredstvima... imas posebnu temu u vezi toga ovde na forumu. Ukratko... misljenja su podeljena. Jedni su ZA a drugi protiv. Procitaj pa zakljuci sam. Ja imam isti auto kao i ti i odradio sam par puta ispiranje pre zamene. Da me ubijes ne znam sad koje je sredstvo bilo, u svakom slucaju, kupljeno u AP sportu, kostalo 1000 i kusur dinara. Zvuk motora, ako je to i moguce primetiti se promenio na bolje nakon ispiranja i zamene... nekako je motor bio tisi i mirniji. *bem ga.

Sve u svemu... Ako je zamena ulja dovela do neke promene... znaci idi u tom smeru. Imas u toj temi o ispiranju motora, cini mi se(ispiranje motora-ne radi sam se zove tema), pomenuto je da je ispiranje zapusilo sito na uljnoj pumpi (sto ima logike) i da je palo skidanje i ciscenje kartera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni se lampica ugasi još motor ni ne sastavi do kraja...videcu da ga majstor otvori mozda je stvarno rikno neki hidropodizac..mada se to lupkanje cuje na leru i odprilike od 1500-2000rpm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam lupkanje na benzinu. Auto kao da radi na 3 klipa. a kad vozim na benzinu nema greske. Bio kod majstora, kaze dizne moraju da se ciste. Nisam znao da dizne mogu da lupkaju. Od kad sam cuo lupkanje, ne vozim na benzin.

Koliko god da idem km/h, ako malo ostrije krenem da ubrzavam lupkanje se cuje. kako opustim nogu na gasu, i maltene samo pipkam gas auto ide, ubrzava lagano ali bas lagano. Jos nisam raskrstio sta je sa autom :help: Cekam prvu priliku pa da palim na ciscenje dizni i da regulisem to pred sneg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ne lupkaju ti dizne nego se cuju ventili posto motor nema dovoljno goriva zato sto su dizne zaprljane ;)

Pa čovek od kog sam kupovao mi je baš napomenuo da treba da se zameni ulje pošto je prešo malo više od 10 hiljada... e sad kad upalim auto prvih 10sec. se necuje ništa onda polako počinje kuckanje u motoru dok ne dodje do radne temperature onda se utiša ali opet je zvuk primetan da se čuje..

Moguce je da si ispiranjem digao neki talog iz motora pa da se zapuse kanali za ulje malo. Pokusaj da ispustis to ulje i da sipas 20K, ono je predvidjeno za 16v i ne bi trebalo da imas problema sa tim posle . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kaPPa

što se tiče tog lupkanja (ako je više kao tupo kuckanje, izraženije na hladan motor) ono je 99% od hidropodizača.

Isti slučaj sam imao sa ćaletovom bravom, kupljena je iz uvoza, iz Italije, i naravno, kao i svi italijani ulje je bilo neko skrnavo, na minimumu, ko zna kad menjano poslednji put..i zamenimo mi ulje, sipamo 20k, i odmah se pojavi to kuckanjekojeg nije bilo. Onda sam menjao ulje odmah ponovo, sipao gold (kao malo je gušća), ali se kuckanje nastavilo. Posle izvesnog vremena upali se povremeno i lampica za ulje. Auto odnesen kod majstora, ovaj skinuo karter, isprao motor, sipao ulje Total Q700, kaže nemoj više seleniju da mu sipaš.

Od tad sam još jednom menjao ulje (sipao ponovo to Total), kucka i dalje (nešto slabije), ulje ne troši (barem ne toliko da moram da dolivam), lampicu naravno ne pali, i tako već 20000km. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas baš ponovo zamenio ulje sipao sam selenia 20k i kao da nista nisam dirao isto se čuje brine ma da nisu leteći lezajevi ili nesto slično :unsure: mada kad ga je majstor onako na brzaka slušao rekao je hidropodizači i to nekoliko nije samo jedan? e sad preporučio mi je da zamenim svih 16 cena jednog u ap-sportu je 1050 pa mi to malo mnogo izadje dal mora da se menjaju svi ili samo onaj koji je rikno? :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam još jedno pitanje kad se menjaju podizaci jel se skidaju bregaste? ako se skidaju onda treba odmah i zameniti zupčasti kaiš i sve sto ide stim? jel radio neko ovo ? koje je cifra otprilike? hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ne lupkaju ti dizne nego se cuju ventili posto motor nema dovoljno goriva zato sto su dizne zaprljane ;)

Hvala na pomoci. Sad sam siguran da su dizne problem. Cisticu to cim bude plata.

Zvao sam danas servise najjeftinije sam nasao ciscenje sa skidanjem u auto centru andjelkovic, 50e :) Nije mnogo uopste!

Nece svi da ciste dizne na bravu, ne znam sto :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

VladaNS znači da teram tako? jel moze nešto loše da se desi po pitanju motora? ili samo za uši što nervira.. :) ne znam, imam strah da se nesto veće ne dogodi sa motorom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se je podizac cuo na puntu kecu od kada sam ga kupio. vozio ga 9 godina, prodao i jos se isto cuje. Nista nije dirano. Mozda se popravi kada se na 500 000 Km bude radila generalka.

Prati nivo ulja i nista ne diraj! Ciscenje dizni i sita pumpe ne moze da skodi cak naprotiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da bre, ako pričamo o istom kuckanju..eno je brava, vozi se, ništa joj ne fali :)

a što se tiče punta keca, on nema hidropodizače, ali i on mi je kuckao dok sam ga imao, mislim da je bio neki ležaj bregaste. Zato sam sad i uzeo dizela, od zvuka dizelaša nema šanse da bi čuo to sitno kuckanje, znači nema šanse da se jedim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam sad i uzeo dizela, od zvuka dizelaša nema šanse da bi čuo to sitno kuckanje, znači nema šanse da se jedim :)

Ja kad čujem neke čudne zvuke samo odvrnem muziku i popravim momentalno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budem iskren i ja sam tripovao da se nesto jace cuje otkad sam sipao Seleniu 20K. Ali evo vidim da nisam usamljen slucaj. Secam se kad aam isao da pogledam Punta na placu u Svici gde sam ga kupio. Upalili smo ga na kablove jer je akum bio mrtav. Bio je kraj aprila, lep i suncan dan. Ne bojte se, ne pisem sastav nego da znate da nije bilo 'ladno. I tako La Punto upali iz prve. Otvorih haubu,a on samo prede. U tom trenutku je imao 5000km predjenih posle velikog servisa. U motoru Motorex select 10-40W. Ja tipujem da ovu nasu ''galamu'' pravi los benzin. Cim sam kod nas poceo da tocim zuti, zeleni i ko zna kakav sve benzin, poceo sam da bolje ''cujem'' motor. Bio sam u Svici pre mesec dana autom i sa njihovim gorivom i sa Seleniom 20K u motoru ''kuckanje'' je bilo zanemarljivo. Ipak, nije to japanski,nego italijanski auto. japancima je kulturiska da im auto prede, dok mi, divljaci sa zapada volimo da vristi. Odoh sad u off topic i auspuhe.

Ako motor ne trosi ulje, ne dimi i sve ostalo osim kuckanja je OK- slusaj ove sto znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

e sad kad upalim auto prvih 10sec. se necuje ništa onda polako počinje kuckanje u motoru dok ne dodje do radne temperature

Jel to na potpuno hladan motor? Koliko ja znam, hidropodizaci se bas i cuju kada je motor hladan. Znaci prvo jutarnje palenje. Sa ovim jutarnjim temperaturama (oko +5) bi trebalo lepo da zasteksce i zatim da se smiri.

Sto se tice ispiranja sredstvima... imas posebnu temu u vezi toga ovde na forumu. Ukratko... misljenja su podeljena. Jedni su ZA a drugi protiv. Procitaj pa zakljuci sam. Ja imam isti auto kao i ti i odradio sam par puta ispiranje pre zamene. Da me ubijes ne znam sad koje je sredstvo bilo, u svakom slucaju, kupljeno u AP sportu, kostalo 1000 i kusur dinara. Zvuk motora, ako je to i moguce primetiti se promenio na bolje nakon ispiranja i zamene... nekako je motor bio tisi i mirniji. *bem ga.

Sve u svemu... Ako je zamena ulja dovela do neke promene... znaci idi u tom smeru. Imas u toj temi o ispiranju motora, cini mi se(ispiranje motora-ne radi sam se zove tema), pomenuto je da je ispiranje zapusilo sito na uljnoj pumpi (sto ima logike) i da je palo skidanje i ciscenje kartera.

 

 

To je normalno dok se auto ne zagreje teraj bez problema 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...