Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Rutovanje telefona

Recommended Posts

Pozzzz drugari,zanima me da li neko zna kako da rutujem mob tel,u pitanju je ZTE Eskate,inace uzet u telenoru,odlicno me sluzi,ali imam problem sto je njegova memorija jako mala...e sad,neko mi rece da rutovanjem,mogu sve aplikacije koje skinem sa android marketa da prebacim na mem karticu,koja je inace 8giga...meni sasvim dovoljno...

Molim za pomoc...

P.S.

Probao sam preko neta,citao neke linkove,ali to ili ne radi ili ja nisam uradio kako treba...

Pozzzz :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

App2SD program i rešio si problem :) Rutovanje je skidanje sistemske blokade kojom dobijaš pravo da zauvek ugasiš neke aplikacije koje ti ne trebaju(npr kod mene akcije) i time povećaš kapacitet radne memorije do 30mb, ali ima i druga strana medalje. Kada se rutovanje obavi garancija na telefon se gubi. Ne bih ti preporučio da to radiš dok ti je telefon u garanciji, može da se desi da crkne nešto iz čista mira i da moraš sam da snosiš troškove popravke, pa ti sam proceni..

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tim programom ne mogu sve aplikacije da prebacim na mem karticu...probao sam...a rutovanjem dobijam mogucnost administratora i sve, bukvalno sve aplikacije se mogu prebaciti i time bih resio problem!!! Kao sto ti kazes, znam da gubim pravo na garanciju a i postoji mogucnost da fon crkne...ali probao bih pa sta mi bog da!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu sta ima za taj telefon pa ti javljam...rutovao sam vazda telefona do sada uspesno. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gubi se garancija u slucaju da se vrati fabricki softver koji se sacuva. Da bi obavio rutovanje mora telefon biti otkljucan , t.j. "S-off" !

Ima toga dosta na "Android Srbija Forumu" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi jel to fon treba da bude otkljucan tj.da radi na svim karticama...posto je moj tel sa telenora i radi samo na telenor mrezi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-off vazi za neke modele, ne za sve. Root mozes da radis bez obzira dal je telefon zakljucan za mrezu ili ne, to ti je samo dobijanje admin prava na sistemu. Ja sam moj lg rootovo sa super one click aplikacijom, ako podrzava tvoj telefon to ti je 2 min posla. Ako ne podrzava pogledaj sta pisu na modaco i xda forumu za tvoj model.

sent by Tt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas cu da probam veceras...

Hvala svima,ali ako se ne snadjem,prodacu fon... :turned: :turned: :turned: :turned:

Ebem li ga,gledao sam nesto,meni je ivi mnogo komplikovano....gde da skinem te instalacije koje su mi potrebne za moj fon...

Znam da smaram ali molim za pomoc :help: :help: :help: :help: :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da prodajes telefon nego se javi na mail auspuhservisljuba@gmail.com. Ljuba vlasnik auspuh servisa ima taj telefon i oko njega zna sve. Rutovo je telefon i jos milion stvari odradio i napravio pravu zver. Slobodno posalji mail sa pitanjem a ja cu mu reci da ti odgovori i pomogne..Inace on ne silazi sa android foruma i klasican je android manijak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu da posaljem sa kompa,ono je izgleda bio bezuspesan pokusaj sa telefona :smoke:

Poslao mail,i nadam se pomoci od njega...Pozzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites


http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?f=209&t=3031&sid=23f7230d68781b5335a88fe72fff3fb5

Ovde imas sve definitivno i nije nista tesko koliko mi se cini....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mail nije stigao..

Ogdovorio mi covek,ja jutros procitao mail...sve mi je detaljno opisao i danas kada dodjem sa posla idem u pohod...probacu pa sta mi bog da...Hvala jos jedanput...pozzzzzz :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nesto zapne, mozemo da se dogovorimo pa da banes kod mene u firmu jedan dan pa da resavamo to. :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, moze...probacu ja veceras sam pa ako ne uspem nista...cucemo se pa se dogovoriti...Hvala ti!!!! Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god,ja nista nisam uspeo da uradim,ili ja ne umem ili ovo ne radi,nista se ne desava kada pokrenem onaj crni prozor,ipak cu morati da odem kod nekog ko je to vec radio... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da uradim update na samsung galaxy tab 7.7 ali nema jos uvek "zvanicnog".

Skinuo sam sve sto treba ali mi je jedino frka sta ako bla bla npr posle toga ne bude radila kamera ili wifi ili sta znam. Konkretno je u pitanju 4.1.2 Jelly Bean, komentari ispod su mesoviti, neko ima problema sa wifi a neko ne.

Ima li neko neki predlog?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto zelis da updatujes android? Sta konkretno zelis da postignes?

U svakom slucaju, iako dobijes nesto, nesto ces izgubiti dok se ne pojavi stabilna verzija.

Moja iskustva sa novijim androidima govore da OS samo postaje zahtevniji. Mogucnosti koje dobijam sa novijim OS-om, mogu da nadoknadim aplikacijama na starijoj verziji. 4.1.2 ne donosi nista revolucionarno.

Najverovatnije, postoji mogucnost da se vratis na staro ako update ne valja, ali mozes i da brick-ujes uredjaj.

U svakom slucaju, sajt xda developers je jedino mesto na kome ces dobiti pravi odgovor na.svoja pitanja, da li da se upustis u nesto tako ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...