Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
-Jovan-FF-

Marea Weekend 1.9 JTD

Recommended Posts

Malo su samo smrdile na gumu i jos smrduckaju kad auto ne otvaram par dana!Jer nevolim nikakve mirise u kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam konačno uhvatio vremena da odem kod majstora da mi zameni remenicu Alternatora....Stara se skroz zakočila, sve vibracije treskanje i lupanje prilikom kretanja kad motoru padnu malo obrtaji su nestali, čuje se još malo pijukanje ali to je kaže majstor takav kaiš, sam motor lepše veze na leru, ja ne mogu da verujem da takva glupost toliko problema da stvori!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ti je prelep.Ja sam vozio 5 godina takvu,ali ne sa tom opremom,moja je bila st.michell.Jos ne mogu da prezalim Mareu,a sad vozim dva Stila(2006)...:)Ovog sto sam skoro uzeo,da nije bila cena smesna,uzeo bi ponovo Mareu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bato ja sam Vozio 2 stila i bio jako zadovoljan, sad sam ovo tek krenuo da vozim i vidim da je po mojoj meri, ekstra potrošač ide kao lud meni dosta, i ima sasvim solidno prostora, pošto idem u prirodu često na pecanje skroz je po mojoj meri a i cena i održavanje. Na prethodnoj strani sam napisao šta sam sve izmenjao danas sredio remenicu i sad je tip top, imam još neke sitnice da sredim tipa kozmetike(xenoni i stikeri) i nešto oko auspuha i bog te veselio!!!(stilo kojeg sam vozio u 2006-te godine je bio 2003 godište i prešao je bio 360.000km sitnica :unworthy: i tako ga prodam nekom taksisti u bg. a drugog sam kupio isto 2006 a prodao ga 2007 imao je 180.000 km prodao ga komšiji iz ulice eno ima blizu 250.000 kaže menjao samo instrument tablu bila mu crkla polovna 70 eura a ostalo kao singer... šta reći!?!?!!?KOJI JE TO AUTO BOLJI OD FIATA PA NOVI FIAT... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam uzeo one Aero brisače tu kod mene u selu i naletim na Bear-ove e sad kako će se pokazati znaćete iz prve ruke. Inače rade perfektno klize po šoferki ništa se nečuje a brišu fenomenalno. Cena je 560 dinara komad bez obzira na dužinu. Čim stignem da uslikam postavljam slike! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni isto funkcionišu perfektno... :unworthy:

Ali preko 110 km/h brišu polovično - ono što obrišu, obrišu...a polovina (najšešće krajevi u dužini od 1-2 cm) kao da su odvojeni od površine stakla za oko 1 mm.

Da li je to slučaj i kod tebe? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh bre Maki pa gde da teram 100 km/h jes ti normalan pa kod nas na svakom ćošku radar, a meni ako uzmu dozvolu mogu da se obesim na prvu vrbu na Dunavu!

Samo nisam hteo da diram onaj fabrički spojler na nosaču brisača neka stoji leba ne traži!

DSC08968.jpg

DSC08969.jpg

DSC08970.jpg

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje marke su ti te metlice brisaca? Izgledaju lepo, a moje su gotove, pa bi ih valjalo zameniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Bear (kao oni xenoni) i to sam slučajno naleteo, sve su iste cene, 560 dinara komad dal od 30 ili 60 cm isti đavo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto! Cak nije ni bitno da li je prava kilometraza, meni je majstor rekao da ako na 1.9 jtd radis generalku pre 500.000km - znaci da nisi umeo da ga vozis :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druže Garrett, Garrett-ov turbo je na Mareii, haha......Znam da su motori nepoderivi, a ostale potrošne stvari mislim da je najjeftiniji za održavanje Common-Rail kod nas na tržištu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas primetim da se pali lampica od dizni i auto neće da vuče(vuče ko benz 123D), odem na dijagnostiku kaže, pritisak pred nabijanja da je senzor dao loša očitavanja ECU. Očisti mi majstor i protokomer i map senzor i auto je počeo da lepo radi, međutim čim se doda gas opet pobrljavi i motor promeni zvuk.Odem kod Rašete kupim nov Bosh senzor za 3700 dinara i majstor to zameni, ljudi moj neverovatno drugi auto i lepše radi i lakše prima gas, i naravno poništene greške se više u opšte ne pale ni na dijagnostici ni na instrument tabli!

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo konačno stigli poklopci za alu felne!Zahvaljujući kolegi MAKIJU HVALA MAKI CARE!!! :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

IMG_20130430_114745.jpg

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je družina kompletna.  :guitar:  :guitar:  :guitar: :guitar:  :fun:   :fun:  :fun:  :fun:  Extra.

Čim iskopam neke duže šrafove, odmah stavljam poklopce kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde kada rešiš za šrafove pošalji meni kako si napravio to, da ne brinem više o svojim  :laughing:

 

Jovane odlično izgleda Marea, a poklopci samo upotpunjuju već odličan izgled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore0511 hvala buraz, auto je super sa ovim čepovima druga priča, a bez čepova mi ružno u pm. Našao sam ja ovde kod mene u Futogu lik čuda čini ima 15 različitih strugova i lik je genijalac, pa mogu sa njim videti koliki srafovi vam trebaju za te vaše ljute mašine i kakav navoj koliko dugačak da li su brezoni i kako šta koje dimenzije nacrtajte pa mi pošaljite mogu prošetati do njega mislim da on to može odraditi! Jednom momku mom školskom drugu je na neke sportske felne od Alfa Romea napravio poklopce 15 cm u prečniku pasent kao original od one abs plastike ili strugarske plastike 5 poklopaca mu je pravio uzeo mu 1000 dinara za ruke a on je nabavio plastiku, radio bi i meni da sam imao materijal! Te ravne poklopce koji su kao tacna od šolje za kafu blago konusni prema sredini pravi kao od šale, samo je problem plastika nemože da se farba jer je masna nekako, a to se odradi folijom i stikerima!Kad budem u prolazu slikam pa ćete videti o čemu se radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi mislimo na neke šrafove koji bi koliko-toliko zasmetali pri skidanju poklopaca jer ima dosta "reciklažnih jedinica" :) Samo je malo zeznuto kako to sve izvesti i kako napraviti šablon za to, da to neko odradi i posle je ostalo milina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šubler u ruke i izmeri šta koliko pa da vidimo jel ovaj može to da napravi bitna je dužina i koji je prečnik vijka i da li hoćete sa imbus glavom, jer oni kad vide da je zašrafljena oni odustaju uglavnom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam jedan imbus sa širokom glavom jedino što je kratak. Na brzinu sam merio, ali ništa precizno dok se ne izbuše rupe na poklopcima i onda premeri. Otprilike treba 35-40 mm dužina. 

Slično ovom b2_2x5_bn20040.jpg imbus.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je i jedno i drugo jer oni kad vide šraf odmah odustaju, samo to ti nije metrički navoj nego pleh uvrtanje u metal i plastiku! Felna ima urezan navoj! probaj koji šraf ulazi lagano u rupu i zavrni ga do kraja, nađi neku improvizovanu plastiku poklopac od one velike pavlake ili slično iseci da sedne kao original čep pa buši rupe i vidi koje dužine treba da bude i gotovo nema tu puno filozofije, samo ne znam da li taj šraf bude uzrok nekog debalansa točkova to treba proveriti, jer taj šraf ima sigurno bar 20-30 grama što nije zanemarljivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...