Jump to content
FAS Goran
puntosu

Fiat Punto mk.1 55 / mk.2 - ubacivanje motora iz Punta GT

Recommended Posts

Kolika je razlika nosaca motora izmedju 55 ice i gt a, planiram da umesto 55 ubacim motor iz gt,jasno je da je to posao koji zahteva vreme i zivce, dosta toga sam se raspitao ali mi niko ne daje odgovor po potanju nosaca motora i nosaca menjaca, prvenstveno me zanima nosac menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceo auto kupujem i sve cupam iz njega, nosaci motora nisu problem samo se seku i zavare ali nosac menjaca da lije na istom mestu ili i to treba da secem i varim

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar ti nije lakse da kupis gt-a,prebacis na njega sve sto hoces sa tvog auta i onda prodas 55?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa posle prodas 55 i izvuces bar pola te sume,ako ne i vise,a mnooooogo manje posla ces imati

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ce me racunica izaci isto jer da bi ponovo radio spojlere i ofarbao auto to mi je 700 evrica a za te pare cu prebaciti motor . imam kompletan motor u ponudi za male pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

GT je daleko ozbiljniji od obicne 55!

Diskovi,amortizeri,opruge i hrpa drugih stvari.

Kupi GTa i prodaj 55 na kraju ce te izaci mnogo jeftinije!

Imao sam 55 icu 9 godina a komsija GTa oko kojeg sam dosta cackao, nije samo motor razlika! to su dva razlicita auta na cesti.

Zaboravi na prebacivanje motora! Dok sve sredis izaci ce te daleko skuplje a tko zna u kakvom je stanju taj motor.

Nadjes solidnog GTa proveris ga i vidis koliko bi trebalo uloziti u njega i ako je OK onda imas Punta GT a ovo sa prebacivanjem....Garantujem da na kraju nije isplativo osim ako mislis da se zadrzis samo na motoru ali to onda nije to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je ono sto sam i ja rekao samo me mrzelo da pisem toliko,ipak je prepakivanje jedno a fabrika je fabrika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira na fabriku, Mozda gresim ali meni se je GT cinio daaaleko cvrscim od moje 55 iako je bila u savrsenom stanju!

GT mi je delovao kao potpuno drugi auto!

Stara izlupana krsina koja lezi kao karting a koci kao trkaci auto! Sta bi samo bilo da ju je dovesti u pristojno stanje???

:scooter: :scooter: :scooter: I uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno deblji stabilizatori, čvršići amortizeri niže opruge i niskoprofilne gume u kombinaciji sa jače dimenzioniranim kočionim sistemom su garant dobrom ponašanju na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, da li neko zna ili ima iskustva o nacicu ubacivanja motora od punta mk1 1.4 gt u punta mk2, koje su prepravke i td...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne ne ne ne, prvo ako mislis to legalno da uvedes u auto se lepo raspitas o potrebnoj dokumentaciji i nacinu dobavljanja i onda odustanes od toga ili trazis vezu jer zivis u banana drzavi.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma imam ponudu za remontovan i sredjen motor od punta 1.4 turbo za 350, samo me zanima da li su to velike prepravke na autu? i da li uopste moze to da se izvede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po novim pravilnicima da bi ubacio motor koji fabrika nije ugradjivala konkretno u taj model, treba ti 1000 papira i mnogo strpljenja i zivaca i ko zna cega jos. Moj ti je savet da bataljujes rabotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan,

imam punta mk2 tuning i motor 1.2 8v 2003 god. Zanima me da li moze da se ubaci motor od punta mk1 97god 1.4 gt turbo?

Da li odgovaraju nosaci motora ili treba da se punto siri?

Cuo sam da odgovaraju pa me zanim vase misljenje.

Da li znate koliko kosta kompletna istalacija,menjac i motor? 

Da li je to sve izvodljivo i isplativo?

ako ubacim taj 1.4 turbo u mog punta da li onda moram da menjam sistem hladjenja,sistem dovoda benzina? 

U prilogu sam postavio sliku mog motora i motora punta mk1 97god.

 

IMG_20161224_120649.jpgpunto-engine.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis da bude legalno zavedeno, onda prvo krenes od raspitivanja za papirologiju. Tu otprilike dobijes svoj odgovor da li je isplativo, da li moze i da li to bas tako jako zelis :D Inace se to valjda sad nesto promenilo u pravilnicima jer do pre koji mesec nije bilo sanse da ovako nesto uopste i uradi jer je ogranicenje bilo da mogu samo motori iz tog tipa karoserije. 

 

Posto su imali neke tipske motore zajednicke, sigurno moze da stane ali ne verujem da ce ici sve bez prepravki. Cene ne znam kako se krecu, a da li je isplativo, pa ako radis da bi zaradio onda ne, a sad da li je tebi licno isplativo, zavisi od tebe, nekom je puno dati 10e za auto a drugom je normalno uloziti vise nego sto sam auto vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isplativo nije sigurno! u nijednom pogledu

samo je do tebe, koliko to zelis
otici ce brdo para, neces morati nista piliti I prosirivati na autu, ali nosace ces morat prepravljat
mjenjac takoder drugi, cijelu instalaciju, od table do rucica za brisace

ako imas volje I nesto znanja, kupi pa se igraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...