Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

nisi napisao koliko si platio makinu!

mene posebno interesuje obzirom da posedujem identican auto istog godista u istom stanju i iste boje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pare uložene u auto ne mogu nikada da se vrate, zato je najbolja opcija da ga središ za svoju dušu i da ti bude mirna glava i ne razmišljaš o zameni dok ne počne da te izdaje, sve ostalo je gubljenje para i uloženog truda da se auto dovede u dobro stanje... Ja sam prošlog aprila dao 2.300 za auto, nešto preko 1.000 samo u stajling i 450 u plin, da ne pominjem redovne servise, registraciju i td.. Sad da kažem nekome cenu 3.800 misliće da nisam normalan, sve što budem uzeo za njega preko 2.300 koliko sam ga platio biću srećan, tako da čuvaj to, navozićeš se slatko sa njim :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kapiram ja sta pricas.

Moj auto je registrovan do kraja augusta u top je stanju i odradjeni su mu i veliki i mali servisi

Sto se tice velikog servisa ne treba da se radi 50.000 km

Cena nista ispod 3700 ne dolazi u obzir obzirom da posedujem kompletnu dokumentaciju od dana silaska sa trake u Torinu.

Ko hoce jevtinije ima na oglasima pa nek sredjuje i ulaze kako i koliko hoce!

U svakom slucaju hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo auto sa servisa :guitar:

Uradjeno:

Zamena lezaja kompresora klime.(35*52*20)

montaza/demontaza kompresora

servis klime : zamena ulja u kompresoru, provera zaptivenosti sistema, ciscenje, punjenje klime freonom, punjenje bojom, provera sistema....

Ciscenje dizni wynns metodom.

Auto znatno tisi, nema lupkanja lezaja, dizne znatno tise, ravnomerniji rad i voznja auta!

Na satu 184800km

Opsti utisak-jako zadovoljan ucinjenim.

Servis u kome je radjeno "XUL" Bosch service Smederevo

Trenutno sam zavrsio sa ulaganjem u auto, sve sto je bilo za popraviti je popravljeno, ono sto nije-provereno je ili preventivno sredjeno, tako da sad skupljamo novce za prolece: letnje gume+folije

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo, jbt, nadam se da ste ti i eventualni saputnici OK, pre svega. Zna da bude zajeban i manji trzaj glavom kad se ne nadas.

Takodje i da je kolega.Stilo sto manje ugruvan.

Tako tipicno za BG, nikada mi nece biti jasno gde ljudi blese... Uzrok - mobilni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam sam u kolima, malo boli vrat, stilo je ok, malo naprsnuce branika je cela moja steta zahvaljujuci kuki! Covek izasao izvinjava se Bog zna kako, njegov ford fusion je bio daleko vise ugruvan, ali kaze covek da se ne cimamo, da dam ja tebi 50€ i da idemo. Naravno uzeo sam pare :-)

I svako svojim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ali opet sreća što se tiče auta, pa je izvadio pare... Snajki se desila ista situacija i cimnula je vrat, malo ju je bolelo u početku, ali je posle nedelju dana počelo sve više i morala je da nosi kragnu par meseci jer se ispostavilo da je ustvari povredila neki pršljen... Da te ne plašim, najbolje bi bilo da miruješ što više i da vrat pomeraš što je manje moguće, bar dok ti to popusti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da ti budes OK.

A sto se para tice (ako ti je to sada uopste bitno), taj je extra prosao, ne bih ga ja tek tako pustio. Samo za stetu na autu je moglo da se od njegovog osiguranja izvuce oko 200 evrica, uz malo papirologije, pregled u njegovoj osiguravajucoj kuci i cekanja od oko mesec dana.

Pretpostavljam da ti je pukla plasticna obloga branika (a ne branik) - ide njena zamena + farbanje + radni sati... Ovo u slucaju da nemas stete druge prirode (zadnja vrata, stopaljke, vezni lim...), kao sto si i rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa onda si dobro prosao, sto se ostecenja tice. Nadam se da si i ti OK, s obzirom na to kako sam ja u startu shvatio ovo:

opici me covek na semaforu u bgu posteno!

Sta ti kaze Mister Reflex, u sta je zablenuo?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se to dešavalo na semaforu ispred pravnog fakulteta. Stojim na semaforu na uzbrdo-isao sam od Taš-a ka Slaviji. Otvori semafor, ispred mene 5-6 auta, svi krećemo, neko od prvih stane, svi stajemo, ništa naglo, kad od jednom PUČE nesto a ja zabi glavu u naslon. Mislio sam da mi je u pola gepeka ušao! Još me vrat boli od udarca. Izađem napolje, čovek 40ak godina sav uspaničen izbacuje 15 reči u sekundi u nadi da smiri situaciju.

Komentar: Omače mi se noga, ne znam sta mi bi!

Verovatno čoveku sklizla noga sa kvačila.

Na mom autu jedno oštećenje, a evo i slika:

IMG_20121207_145835.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je i je*eno u takvim na oko bezazlenim situacijama - ne mora da bude jak udarac, dovoljno je da te cimne a da glava ne bude na naslonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje probaj da miruješ dok ti to ne popusti.. Dobro, čovek je bio svestan svoje krivice i pokušao je da to prođe bez nekog sukoba, sa strane gledajući veoma razumno sa njegove strane, ali mislim da si trebao bar još toliko da mu izvučeš, jer je ipak branik napukao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta bi i imao da se buni i raspravlja, moze samo da se pokrije usima i cuti. I naravno da je tako uradio i izvukao se sa 50 EUR, bez uvidjaja ili Evropskog izvestaja.

Kazem vam, da su u njegovoj osiguravajucoj kuci procenili da je branik za zamenu (a jeste), ovde je moglo da se uzme oko 200 EUR.

Mada, je*es to sad, najbitnije je da tebi bude dobro i da nemas bilo kakve posledice.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam ja nista od toga da krčim saobraćaj, da zovem miliciju i sl. Nisam takav čovek, znam da mogu da ga sredim da bude kao pre za tih 50€ tako da sve preko toga je malo trulo. znam da sam mogao preko osiguranja da uzmem vise ali ne zelim posla sa policijom, sa sudovima i sudijama, sa osiguranjima, njemu da pišu kazne, da dobija poene.......

Stavim se u njegovu kozu. Neka, ne treba. Sve se to vrati na drugi način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta bi i imao da se buni i raspravlja, moze samo da se pokrije usima i cuti.

Pa htedoh da kažem da je on u startu bio svestan svoje krivice i da se uplašio da možda ovaj ne izađe iz auta i možda nasrne fizički na njega, nikad ne znaš kako će ko da odreaguje u toj situaciji, pa je zato odmah krenuo da smiruje situaciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da si ti dobro, kola mogu da se srede. Inače, meni je čovek lagano izvadio 150 evra za grebanje na parkingu. Ćale stajao u koloni i udari ga čovek koji se u rikverc isparkiravao svojim zadnjim delom pri čemu je oglulio boju par milimetara sa branika(ostala crna rupica par centimetara dubine) i far je napukao. Rekao sam ćaletu da ne pomera auto dok sve ne reši, ali dok sam ja stigao ćale parkiran i pije kafu sa ovim :laughing: Ja pogledam šta je bilo, nije strašno ali je pukao far, a bio je nov potpuno. Rekao mi čovek da pozovem Opelov servis, far košta 13 000 dinara, posle toga pozvali mog limara i kaže čovek da će sve da zameni za 20 evra, ovog je mrzelo da popunjava izveštaj i čovek lepo izbroja u dinarima 150 evra, izvini se još jednom i ode :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni meni bio cilj da se bogatim, zaista je toliko far i koštao i pre toga je bio original kao i sad. Jedini "dobitak" koji ja imam je što mi je stari far ostao i ne planiram da ga prodajem jer može ista stvar da mi se desi i da ja budem kriv, tako da je bolje da stari far sredim da ne pušta vodu i da stoji za svaki slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...