Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da se vratimo malo pravi razlog postojanja ove teme.

Kolega.Stilo je bio jutros kod Gorana na Altini, zamenjen mu je levi stabilizator, i levo potkrilo (falilo mu je napred 10cm kod interkulera) koje je stiglo u Stila kod mene.

Stilo je detaljno pretresen (bez dijagnostike), trapovi, kocnice, signalizacija cak i stanje akumulatora. Ustanovljeno je da je levi stabilizator za zamenu i da ima lufta u desnom kraju letve volana.

Letva za sada nije dirana, za 1500km ide mali servis, pa cemo tad da vidmo da je resimo.

Pohvalio bih ovaj put Goranov servis, zvao sam ih juce i pitao dali bi mogao danas da dodjem, da se vidi sta to lupka i skripi u levom tocku, nisam ocekivao da ce me primiti danas, ali ljubazan glas sa druge strane zice mi je samo rekao dodjite sutra u 07:40h, tako je i bilo.

IMG_20160917_090355.jpg

IMG_20160917_080423.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Ivan BG said:

zamenjen mu je levi stabilizator

Koliko je izdrzao Ruville? Uzeo sam takodje Ruville malo kasnije od Janakisa i jos uvek se drzi, ja zadovoljan.

Pogotovo sto nisam mogao da nadjem OEM pa sam na brzinu neplanirano uzeo njih. A i cena je bila smesna, oko 9 EUR po komadu, zamenio ih sam.

Tebe bas hoce te letve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Gledam sad u servisnoj knjizici, zamenjen je na 190k, a sad ima 225k, imao je lufta u gornjem kraju.

I mislim da je mogao jos biti vozen, ja sam u servis otisao zbog skripanja koje se cuje u prednjem levom tocku, kad se ide po kaldrmi ili preko neravnina, u celom trapu (ne racunajuci tu letvu), trap je detaljno pregledan i  samo je u njemu bilo malo lufta, svi ostali delovi prednjeg trapa su u mm ispravni, sto me raduje.

Kako god, kasnijom jucesanjom (sinoc) voznjom sam cuo da i dalje ista skripa dolazi iz istog tocka u istim ulovima koriscenja, hocu reci da nije bilo do stabilizatora.

Sad ostaje da nadjem nekog dobrog trapadziju da mi istera tog gremlina iz trapa.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ja budem pitao bice isteran.

Opruga je nova, stabilizator je nov, nacicu valjda dobrog trapadziju da nadje odakle skripi.

Lufta u trapu nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opran danas, valjda nece biti kise, takodje sam mu zalepio novu registracionu nalepnicu, posto reg. istice u ponoc.

IMG_20160925_120625.jpg

IMG_20160925_120044.jpg

IMG_20160925_120025.jpg

IMG_20160925_120014.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi neko bio kivan na tvrdjavu i natpis Smederevo?

Pa ne pise Hrvatska, HR, CRO, pa da bude nekom smetnja u BG.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isteran gremlin koji je skripao tokom voznje. Problem je bio u tome sto kad su menjane opruge ova leva (odakle se cula skripa) je montirana kontra, razlika u krajevima je 5 mm i kako moj majstor kaze lako se dogodi da se pomesa sta je pocetak a sta kraj (inace nije on montirao opruge), a zbog tih 5 mm tanjir, poklopac, ono sto ide izmedju opruge i solje amortizera ne moze da sedne kako treba na svoje mesto, tacno se poznavalo gde je cesalo.

Kako god dovezao sam auto kuci, a ono mir, tisina, samo se cuje motor tk, tk, tk, tk....dizel jbg.

IMG_20161003_091538.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.5 meseca, 2200 km presao sa njim, zadovoljan sam, pali, radi, ide, lepo izgleda....nastavljamo dalje da se vozimo.

Jedna strokava slika.

IMG_20161030_085005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali, radi, izgleda i dalje dobro, za 5 meseci presao nesto preko 4500km.

Iskoristio sam danas lepo vreme pa ga oprah malo.

IMG_20170304_112949.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je samo videti kako je parkiran preko kocki ivicnjaka, ne moras dalje ni da gledas ove "ubijotine" po limariji. Steta, Janakis je ulozio puno truda, bio je jedan od najlepsih Stilica na forumu svojevremeno. 5 Porte ubedljivo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...