Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pojačana kontrola saobraćajne policije

Recommended Posts

policija.jpg

Saobraćajna policija obavljaće pojačanu kontrolu učesnika u saobraćaju, imajući u vidu predstojeće nepovoljne vremenske uslove u jesenjem i zimskom periodu, s ciljem smanjenja broja saobraćajnih nezgoda. Kako je saopšteno iz Biroa MUP-a za saradnju s medijima, cilj pojačane kontrole je smanjenje broja saobraćajnih nezgoda, sprečavanje i blagovremeno otkrivanje najopasnijih prekršaja u saobraćaju.

Posebna pažnja biće posvećena otkrivanju prekršaja kao što su upravljanje vozilom pod uticajem alkohola, nekorišćenje sigurnosnog pojasa u vozilu, neposedovanje ili nekorišćenje potrebne zimske opreme na način i kada je to propisano i neispravnost, nekorišćenje svetlosnih i svetlosno-signalnih uređaja na vozilu u noćnim i uslovima smanjene vidljivosti.

''Apelujemo na vozače da svoja vozila adekvatno pripreme za nastupajuće otežane uslove obavljanja saobraćaja, kao i da, u uslovima snežnih padavina, iako poseduju potrebnu opremu i pravilno je koriste, maksimalno povećaju pažnju i budnost prilikom upravljanja vozilima'', istaknuto je u saopštenju.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je to sto brinu o nama. Bice i za regres nakon akcije, mozda i za 13 platu, ko zna. Ide nova godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće, biće ako budu stvarno ali stvarno radili svoj posao i sankcionisali bez obzira na statusne kategorije. Okačiću snimak jednog putničkog prevoznika da se vidi šta se sve kotrlja drumovima.

edit

Evo ljudi pogledajte ! Naravno da sam svestan da ovo nije usamljeni slucaj sto je jos gore! Ovako se voze ljudi za "punu cenu karte" ! Pa gde je tu ikakva kontrola pocevsi od tehnickih ispravnosti i ostalog ?!

Ma dajte ... Kad ce poceti da ciste po dvoristu ?! Ejjjjjj !

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc gledao u crnoj hronici kontrola saobracajne policije u NS-u. Rekoh, sta smarate sad, rade alkotest i slicno, mislim se ko ce jos i po ovom novom zakonu da pije i vozi, kad ono...da ne poverujes, duvali su cak do 1,9promila eeej! Taksista 1,8promila!

Ne mogu da verujem kakvih budala ima, ne da treba da kontrolisu za takve stvari nego nasim ljudima trebaju kontrole kao naplatne rampe sto stoje na auto putu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sinoc video uzivo vozio neke goste kuci, i u povratku, kazem im da slavim slavu i oni kazu aj domacine da duvas pa idi da slavis, duvalo nas nekoliko, bukvalno od deset auta dva su propustili i jedan stariji gospodin je prilicno jako dunuo, a u autu jos 4 osobe, ja bio pristojan, samo gusti sokici ,a njega ostavili da sumiraju utiske sa slave,

a bilo je ovako :cheers: pa :wine: zatim :scooter: i naravno :police: , posle toga verovatno i malo :crybaby:

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ja u Crnoj Hronici sinoć, rekli su da će u narednim vikendima po celoj Srbiji da budu kontrole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i treba, ako mnogo nas moze da se suzdrzava i da ne pije onda ne moramo ni da ginemo od strane ovih svemogucih sto voze sa 2 promila i prave se pametni ... nervira me kad kaznjavaju za banalne prekrsaje koje usput i oni cine, poput zaboravljanja svetala, davanja migavaca ponekad, mada ja uvek kad sednem vezem pojas, startujem motor, palim svetla, muziku i vozim lagano, cak i kad se vozim kao suvozac uvek se vezem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 5 dana nedaleko od mene na magistali Šabac-Loznica postavili "levak". Svaki vozac je zaustavljen na kontrolu prisutnosti alkohola, a nakon pozitivnog rezultata su duvali u balon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vozace iz jednog smera cunjevima usmeravaju u duzini od 100m i redom kontrolisu. Dok snimis i ukapiras sta rade kasno je. Ne mozes da izadjes i okrenes se a da ne srusis cunjeve, a onda je providno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma realno i treba, kako sam se iznervirao kada sam video snimak kada pijan lik ide ulicom i udara direktno u auto koji je parkiran na ulici propisno i vraća se u rikverc i zabada se u drugi auto koji je parkiran preko puta, kao navodno su ga ubrzo uhvatili sa ne znam koliko promila, snimak je bio sa sigurnosne kamere :2guns: Odmah se stavim u situaciju osobe u čiji je auto udario :popo::fish:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nemackoj, ako ti nadju alkohol dok vozis, pored ogromne kazne salju te i kod psihologa jer kapiraju da sa tobom nesto garant nije u redu cim si odlucio da vozis u takvom stanju.

U zavisnosti od nalaza psihologa posle razmatraju da li si ti u opste podoban da budes vozac.

Prica mi sestra da su nekim nasim ljudima totalno zabranili upravljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam coveka koji jedno 15 godina ne moze da polozi u svajcarskoj, i zena vozi auto tamo najnormalnije i dodje do granice, a kad predju granicu on je ovde kupio dozvolu pa sedne i vozi kao da niko ne zna da ne sme tamo da vozi, jednom se parkirao u ulici i ostalo je po jedno 1,5m sa obe strane kako se dobro parkirao, uvukao retrovizore i otiso u goste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nemackoj, ako ti nadju alkohol dok vozis, pored ogromne kazne salju te i kod psihologa jer kapiraju da sa tobom nesto garant nije u redu cim si odlucio da vozis u takvom stanju.

U zavisnosti od nalaza psihologa posle razmatraju da li si ti u opste podoban da budes vozac.

Prica mi sestra da su nekim nasim ljudima totalno zabranili upravljanje.

Tako bi trebalo da bude svuda samo još malo strožije. Ako si svestan i trezan krenuo kolima da piješ kako drugačije može da se shvati kad pijan ponovo sedneš u ta ista kola sa namerom da se voziš, nego da ideš nekom da naneseš zlo.

Taxi, neko trezan ili žena koja neće da gunđa su puno bolje alternative nago da neko strada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skoro duvao :smoke:

Kakvi su sada aparati?Jel se i dalje menja onaj deo u koji duvamo?

Ili je nesto savremenije.

Zadnji put sam insistirao da na moje oci zameni nastavak na duvaljci :2guns:

Dunem mu ga u aparat i posle mi treba 2000 za lekove da ubijem infekcije. :laughing:

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zadnji put proveravan na alkohol pre 2 godine i tu su bili maksimalno bezobrazni. Bukvalno se policajac ponašao kao da sam ga sgazio, očekivao sam i da me udari pendrekom kada sam ga lepo zamolio da uzme novi nastavak. Prvo je jedva našao jedan nastavak u kaseti i iskomentarisao nešto kao "svi vi pijani tražite novu cevčicu" i posle bacio taj isti nastavak o asfalt kada je ispalo 0.0 i otišao bez pozdrava :laughing:

Potpuno podržavam kažnjavanje za vožnju u alkoholisanom stanju i podigao bih kazne za to mnogo više jer svima može da nam se desi da slučajno prođemo kroz žuto ili prekoračimo brzinu za 10km/h nenamerno, ali nikom ne može da se desi da nenamerno sedne pijan u kola i ugrozi time i sebe i druge!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine su u jednom obližnjem selu blizu Trstenika napravili raciju u nekoj diskoteci u koju izlazi dosta ljudi iz grada i kao kako si došao, neki rekli kolima, oni izvadili balon i terali ih da duvaju i pokupili grdne dozvole, e sad kako to može tako to mi nije jasno... Mene je pre pola godine pandur terao da duvam jer sam mu se učinio sumnjiv, bio pun auto i ja kao udario u zaebaciju na njegov račun, a on kao jeste li vi pili, rekoh nisam, kaže ja vam verujem, ali aj da ipak mi to proverimo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam to čuo i ja sam se zaprepastio, pričao mi je burazer koji živi u tom selu da je par ljudi koje on poznaje ostalo bez dozvole, a logike nigde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu imali nikakva prava da na taj nacin oduzimaju dozvole. Parafraziram: Ja sam na pr dosao kolima potpuno trezan. Napio sam se kao bulja u diskoteci i sescu na zednje sediste i odvesce me neko ko nije pio. I koji je tu osnov da mi pandur u diskoteci oduzima dozvolu ako sam pio nakon sto sam parkirao auto ? To je cisto izivljavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je kako se vraćaš i ako sedneš za upravljač, a ne kako si došao na žurku. To što imaš dokumente kod sebe nema nikakve veze sa saobraćajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter, ma to je ono - pricao poznaniku prijatelj komsijinog pasenoga ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se to jer su ljudi neinformisani pa jos pijani i uplaseni, npr mog brata kad su nesto privodili on se izgubio i krenuo sa njima jer je tad prvi put imao problem sa njima, dok komsija koji je znao da nemaju prava da ulaze u kucu, kaze sacekajte da vidim da li je kuci, zakljuca vrata i oni cekaju 15 minuta i zvone dok im ne dosadi pa se pokupe i odu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...