Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pojačana kontrola saobraćajne policije

Recommended Posts

Akcija pojačane kontrole saobraćaja usmerena na kontrolu brzine kretanja vozila

 

227098-mup srb.jpg

 

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, sprovešće od 8. do 14. avgusta ove godine akciju pojačane kontrole saobraćaja koja će biti usmerena na kontrolu brzine kretanja vozila. Akcija će se sprovoditi u 30 država članica organizacije ROADPOL (mreža saobraćajnih policija Evrope).

Saobraćajna policija će svakoga dana akcije angažovati sve raspoložive uređaje za merenje brzine kretanja - ručne radare, radare u sistemima video nadzora i uređaje za merenje brzine u vozilima bez obeležja policije tj. presretačima, dok će na auto-putevima biti merena i prosečna brzina kretanja vozila korišćenjem proširenog i unapređenog sistema. Napominjemo i da će određeni broj patrola snimati brzinu kretanja bez zaustavlјanja vozača, a vlasnici vozila koja budu snimlјena u prekoračenju dobiće na kućnu adresu poziv da se izjasne o identitetu lica koje je učinilo prekršaj. 

 

Ministarstvo unutrašnjih poslova još jednom apeluje na sve vozače da poštuju ograničenje brzine kretanja i naglašava da se od početka ove godine, zbog neprilagođene brzine kretanja, dogodilo 140 najtežih saobraćajnih nezgoda u kojima je poginulo ukupno 155 lica. Zbog toga je otkrivanje prekršaja prekoračenja brzine jedan od prioriteta Uprave saobraćajne policije. Od početka ove godine, zbog učinjenog prekršaja prekoračenja brzine sankcionisano je više od 230.000 vozača, što je za 25% više u odnosu na isti period prošle godine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mogli su sačekati da odem na more... 

Gde da ih očekujem do Višegrada? Znam da mogu biti tamo Jelen Do, Prijanovići, Uzići, Gorjani, kod Sevojna, Zlatiborska Noć. Za dalje ka Mokroj gori ih  nisam susretao nigde (možda Kremna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Ma to je kad nije ova njihova kontrola. Kad je kontrola, makar po NS, ima ih svuda i samo se prebacuju sa mesta na mesto, tako po ceo dan i noć. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/7/2022 at 10:19 PM, andreja.micovic said:

Gde da ih očekujem do Višegrada? Znam da mogu biti tamo Jelen Do, Prijanovići, Uzići, Gorjani, kod Sevojna, Zlatiborska Noć

Nije SRB (i pojacane kontrole) ali uvek obrati paznju na onom delu ispred Visegrada, kao i u samom gradu.

Kada se predje (sada turisticka) pruga uskog koloseka, pa gde pocinje nebulozno ogranicenje, koje traje kilometrima sve do spustanja u grad. Budu cesto kod one dascare (sta li vec) sa desne strane, uz jos par mesta.

Vole nase table, a treba pripaziti i na ogranicenje po gradu, znaju da cuce na par mesta. Jednom su me pecali na pravcu ka novom mostu, bili u onoj tmusi sa desne strane, gde je iskljucenje sa istog. U samom Visegradu je 40 km/h, mozda bese ponegde i 30 km/h.

Ali zato kada se predje novi most i prodje pored starog mosta Mehmed Pase Sokolovica... Sledi moj omiljeni znak, kada se uz smesak uvek namestim u sedistu :D . Dovoljno je vec kada vidis konfiguraciju koja te ceka ispred, za uzivanje...:

 

Untitled.thumb.png.ababf804139f1561a69004a13e8e4024.png

 

Gas i prelepa deonica uz samu Drinu - tuneli, vijadukti, krivine, preticanja...:

 

Untitled1.thumb.png.ad988813bf0e444d2ae57d8e4c983000.png

 

Pripaziti samo na mestima izmedju tunela i gde su ukljucenja sa strane (gde je ogranicenje 60 km/h).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na Ivanov post, radar od Visegrada do Ustiprace cesto zna da bude u Međeđi, to mesto na nekih 15km od Visegrada. Tu je pravac i ogranicenje od 50 ili 60, idealna lokacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se uklapa u ovo sto bas napomenuh ;) :

33 minutes ago, Ivan said:

Pripaziti na mestima izmedju tunela i gde su ukljucenja sa strane (gde je ogranicenje 60 km/h).

Ima na par mesta i onih ogranicenja izmedju tunela od 60 km/h, cak sam ih i tu vidjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. 

Za Međeđu znam :) mene više brine ovaj naš deo jer tu mogu da se nakupe fini bodovi. Sve su pravci sa naseljenim mestima u kojima u 3 ujutru nema nikoga a ograničenje je 50 km/h. 

Za BiH i dalje 20 KM radi posao u RS, dok su naši digli tarifu spram kazni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kako su rekonstruisali magistralu od Pozege do Susice pre nekoliko godina stavili su punu liniju gde nikad nije bila (od Bele Zemlje do Susice nema isprekidane linije nigde, a to je skoro 10km a bila je ranije na nekoliko mesta) i smanjili su ogranicenje svuda. Idealno za punjenje budzeta sto se i radi. U Gorjanima je nekad bilo ogranicenje 70 a sada je 50. Navodno jer su kuce blizu puta (?) a nijedna kuca nije uz sami put. Da ne nabrajam ostale slucajeve na toj kratkoj deonici od pedesetak kilometara. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Nikola031 said:

Da se nadovezem na Ivanov post, radar od Visegrada do Ustiprace cesto zna da bude u Međeđi, to mesto na nekih 15km od Visegrada. Tu je pravac i ogranicenje od 50 ili 60, idealna lokacija :D

Pre nekoliko godina sam tu ostavio 30 konvertibilnih uredno i iskusno unapred spremljenih za saobracajnu policiju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Nikola031 said:

Da ne nabrajam ostale slucajeve na toj kratkoj deonici od pedesetak kilometara. :rant:

Brate, provozas par puta Sabac-Loznica (sa sve sabackom obilaznicom i nesinhroizovanim semaforima). Cisto da istestiras zivce i sve ti posle bude lakse :D ... Avionska pista duzine 60 km, najvecim delom kroz naseljena mesta i zone skola od 30 km/h.

29 minutes ago, andreja.micovic said:

mene više brine ovaj naš deo jer tu mogu da se nakupe fini bodovi. Sve su pravci sa naseljenim mestima u kojima u 3 ujutru nema nikoga a ograničenje je 50 km/h.

U naselju nemas bodova do +20 km/h (do 10 km/h 3.000 din, 10-20 km/h 5.000 din, -50% za placanje u roku od 8 dana). Ranije su za preko +20 km/h u naselju isla cini mi se 4 boda, dozvola na min 30 dana i kazna od 6-20.000 din).

Iskreno nisam znao, a skoro je neko pisao (zaustavljen na nizbrdici iz Zarkova ka Cukarici) da od skoro cak ni do +30 km/h sada nema bodova, ali je novcana kazna nesto veca.

Sto je po meni suludo, znaci ko ima love moze da divlja po gradu/naseljenom mestu do 80 km/h bez ikakvih sankcija do mile volje. Stvarno to ne podrzavam, zna se gde se gazi.

29 minutes ago, andreja.micovic said:

dok su naši digli tarifu spram kazni

Poskupelo sve - gorivo, repromaterijal, pecenje :D ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan prosle godine sam prolazio tuda kad sam isao po Punta, bilo mi je dovoljno :D Plus oni semafori na obilaznici oko Sapca :wallbash:

Ovu deonicu sto sam malopre naveo prolazim skoro svake nedelje, ili sto bi rekla ona narodna: svakom je svoja muka najveca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne idem cesto, ali svaki put mi se ta deonica bukvalno zgadi. Za semafore na sabackoj obliaznici sam pisao ranije - sa mosta odmah desno pa levo, pored Save, hipodroma, kroz Majur i dalje... Par kruznih tokova i samo jedan semafor na glavnom pravcu, na kome uglavnom prolazis kroz zeleno. Samo kod nas kroz grad moze da bude znatno brze nego obilaznicom, pogotovo kada je sezona putovanja.

Za dalje magistralom ka Loznici kroz sela, nema spasa :D . Bar dok ne zavrse taj obecani brzi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista je situacija bila i sa "obilaznicom" oko Cacka sa gomilom nesinhronizovanih semafora i ogromnim guzvama. Vecinom sam isao kroz grad jer je uglavnom bilo brze nego "obilaznicom". Hvala Bogu pa je zavrsena deonica auto-puta do Pakovraca, pa Cacak vise i ne vidim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Nikola031 said:

Vecinom sam isao kroz grad jer je uglavnom bilo brze nego "obilaznicom".

Nerviraju nas ocigledno iste stvari po Srbiji :D . Cacak je bio najbrzi trasom stare pruge, dok verovatno nisu provalili i stavili one ogromne betonske lezece trbonje :D , komada mnogo. Nisam mogao da verujem kada sam ono video, maltene ih zamalo ceses spustenim autom :blink: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad covek pogleda ima gomila takvih slucajeva po celoj Srbiji. Umesto da se stvarno vodi racuna o bezbednosti u saobracaju (a tu spada i najbanalnija stvar poput sinhronizacije semafora ili postavljanja kruznih tokova gde je moguce, kao i regulisanje saobracaja od strane policije) lakse je postaviti radar na pravcu gde je ogranicenje 50 i skupljati pare za budzet. Niđe veze, što bi kod nas rekli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Ivan said:

Nerviraju nas ocigledno iste stvari po Srbiji :D . Cacak je bio najbrzi trasom stare pruge, dok verovatno nisu provalili i stavili one ogromne betonske lezece trbonje :D , komada mnogo. Nisam mogao da verujem kada sam ono video, maltene ih zamalo ceses spustenim autom :blink: .

 

Ispravili su skoro lezece kod masinske, sad su mnogo blazi. Rezultat su naravno i mnogo manje guzve, inace su se stvarale kilometarske kolone. Ne znam koji genijalac je stavio dva lezeca, jedan pored drugog, i to onolike.

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, Milos1 said:

Ispravili su skoro lezece kod masinske, sad su mnogo blazi.

Za koji grad pominjes?

Inace, pisao sam malo (pre par meseci) na temu lezecih policajaca, pogotovo ovih novih...

Mislio sam da cu malo podstaci diskusiju - ali ocigledno su svi zadovoljni i nikome sem meni ne smeta sto nam bespotrebno razvaljuju trapove :D :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74413-ležeći-policajac-koji-vas-nagrađuje-ako-ne-jurite/&do=findComment&comment=1649623

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74413-ležeći-policajac-koji-vas-nagrađuje-ako-ne-jurite/&do=findComment&comment=1648866

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, e tuda nisam prolazio odavno. Ja sam mislio na one lezece koje su skoro postavili na trasi stare pruge. Izlaz iz grada ka BG/KV/KG, tj. ka Preljini.

Ta ulica je paralelna sa onom glavnom sa 4 trake, gde sam zapamtio da ogranicenje varira izmedju 40 i 50 km/h :D i koju sam uvek izbegavao.

Ono je uzas sta su napravili kao lezece - betonski, visoki, maltene sam cesao sa spustenim autom. Ako strucnjaci nesto nisu promenili u medjuvremenu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i kolega danas u službenom autu obojica kazne za pojas po 10k i po 5k za napuštanje vozila bez odobrenja :D haha

 

Ako platimo u roku od 8 dana po 7500din, fino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali para u budzetu, cim drzava daruje tu nesto debelo nije u redu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo da, i te kako imas samo sto ne obracas paznju. I ekonomistima je to spansko selo jer su strebalice, retki su logicari.

 

Recimo da ti se jede jabuka: poljoprivrednik mora da napoji traktor da bi to isprskao, obrao, zatim transportovao. Mora platiti porez, mora tehnicki.

Frizer mora na tehnicki, mora platiti skuplji porez i izgovor je "meni je sve poskupelo". Svi ostali moraju da se osisaju pa dizu svoje cene jer je frizer morao, a pojeli bi i po neku jabuku. Igra bez granica kad se jednom upadne u zacarani krug, a u tom sosu smo trenutno svi. Jako je malo onih koji kapiraju da svi zavise od svih, i da tamo gde zapadnjaci prste umesaju trava ne nice ;)

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...