Jump to content
FAS Goran
simon39300

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - vibracije prilikom kretanja

Recommended Posts

Imam stilo 1.9 jtd 116ks, imam jedam problem .

Ne cesto, ali povremeno pri polasku u prvoj brzini desava se da auto zavibrira dok ne krene... ne znam sta je u pitanju, kvacilo ili menjac... uglavno sve ostalo sa menjacem super radi, lako rade brzine...

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri prvo nosace... Polako sa kvacilom, mozda je jeftinije :rolleyes:

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da,nosace...ali...opet ima razlike izmedju vibracija i bas vibracija u pustanju kvacila...Kao da auto poskakuje...Objasni malo,kako se to kod tebe manifestuje... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam pomislio na nosace jer je poce dosta da mi trese u kabini , na leru...

inace , manifestuje se tako sto kad krecem oseca se da trese na motoru ili prednjim tockovima, a nisam osetio razliku prilikom menjanja brzina u voznji...

hvala u svakom slucaju, prvom prilikom cu proveriti nosace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam slican problem, isto na leru ima dosta vibracija pogotovo zimi nego nikako da odem kod majstora jer...pisali su u nekoj temi... trebalo bi prvo ustanoviti zbog cega su otisli nosaci, npr treba proveriti zapusenost dizni. Jer iako zamenis nosace od prevelikih vibracije motora mozda ce ti i ti novi nosaci otici brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probajte da blago zaturirate u leru i zadržite obrtaje na oko 1000. Ja sam morao da menjam nosač motora i pre zamene se javljala rezonancija na 850 obrtaja i mnogo se tresao, ali čim se malo podignu obrtaji bio je jako miran, tako da ako se i kod vas dvojice isto desi nosač je 90% loš i to onaj ispod akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto javlja neka rezonancija na 1000-1500 okretaja. Najviše se osjeti kad se prebaci iz prve u drugu na nižim okretajima pa dok se ne povećaju okretaji osjeti se u kabini i čuje se ona flexi cijev od auspuha kako zavibrira. Auspuh nigdje ne dira karoseriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel osecas da ti krci na kvacilu kad ga podizes?probaj negde na uzbrdici da krenes iz prve a gasa tek tek da se ne ugasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni do kvačila ni do zamašnjaka. Znam te simptome. Do auspuha je ili do nekog nosača motora. Onaj ispod akumulatora je mijenjan. Moguće da je do ona 2 mala iza motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel osecas da ti krci na kvacilu kad ga podizes?probaj negde na uzbrdici da krenes iz prve a gasa tek tek da se ne ugasi

Pa nisam primetio da krci, mozda malo kao i kod svakog auta...

inace to mi se bas tad manifestuje, na uybrdici,ili na ravnom , pri polasku na 900 do 1300 obrtaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ti je presao po satu? moguce da je zamajac,fabricki drze oko 250 000 km

Mozda u teoriji drze 250.000 km,mom drugaru je na stilu otisao na sigurnih 140.000 km a na mojoj marei je poceo da trese i dobio luft(menjana korpa i lamela pa smo videli)na oko 130.000 km koliko se secam,tako sam je i terao jos 35.000 km i prodao.

Mnogo zavisi i kako je vozen tj.kidan auto,nema pravila.

Inace verovatno su vibracije pogotovo na leru posledica dotrajalih nosaca motora.Nosaci motora crkavaju usled starosti vozila ili pregazene velike kilometraze.Pa eto toliko o nasim makinama i "pravim" kilometrazama.

Inace kolega igor 0511 (napisao je jedan od predhodnih postova)je video stila sa kojim sam dosao i rekao je da odlicno izgleda sto je tacno.Taj stilo je presao 470.000 km na cajgeru mu pise 124.000 ,uskoro bi trebalo da se proda pa ce onda neko da se hvali da je dobro prosao.Doduse odlicno spila a sedista tj.enterijer mu je zamenjen pa je ki upisan.E da bio je na brzoj posti u Italiji.

Poenta : sto manje nerviranja,mora nesto da zvrci i naj bitnije cim osetite da vas cekaju velike investicije na primer : Nosaci oko 20.000 din,amortizeri 2 kom 12.000 din + ruke,set kvacila i plivajuci zamajac oko 50.000 din itd,itd pravac pijaca.Od babe devojku niko nije napravio.Pa opet neki FIAT jedno 2,5 godine pa pijac i tako to.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam došao na jednu ideju pa me zanima šta mislite o tome. Elem, još davno sam primetio klik-klak zvuk kada mi je otvoren prozor i pri šaljtanju iz nižih brzina, pogotovu ako je malo oštrije šaltanje, ali skoro da je nemoguće prešaltati bez tog zvuka. Na 900-1000 obrtaja kada turiram se malo stresa motor, ne previše, ali oseti se kako mrda.

Pri naglom otpuštanju i dodavanju gasa se baš oseti da motor cimne, pogotovu npr ako u 2. brzini krenem nekog da obilazim pa onda na kočnicu posle legnem.

 

Da napomenem da nema lupnjave kao sa zamajcem, već samo mrdanje motora.

U zadnje vreme mi se dešava da mi auto na vrhu kvačila ponekad trese dok ne krenem i posle sve odlično radi. Kvačilo mi jako nisko hvata i relativno je meko, mada ne isključujem mogućnost da korpa polako odlazi.

 

Da li pokušati sa zamenom nosača ispod motora i da li ima šanse da i trešenje na kvačilu nestane od ovog? Nekako mi kad sve ovo sagledam deluje ovo verovatnije nego da kvačilo odlazi. Takođe, deluje mi da je ovo izraženije pri većim hladnoćama, pogotovu od kad su temperature ispod 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da dopunim malo post. Danas na +11 apsolutno ništa ne mrda. Ni na ultralagani, ni nagli start, zagrejanu ili hladnu lamelu, bukvalno je sve svejedno. Probao sam i 4 osobe da krenem bez gasa uzbrdo i opet ne trese tako da sam sve bliži zaključku da je kod mene nosač u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije je neki "omeksao" tj. ne vidi se da je pukao ali je guma omeksala pa mrda i prenosi vibracije. Ja imam vibracije na ler gasu i isto se mrdne i lupne ako naglo pustim i istog momenta dodam gas pa i ja sumnjam na neki drzac. Probao sam da "opipavam " rukom sasiju pored drzaca motora dok radi auto, i ovi gornji su po toj metodi ok., jedino su mi donji ostali ne provereni. Jednom smo nesto na brzinu gledali na dizalici i jedan je bio bas mek ali je bio ceo, Mislim. nije pukao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čak počeo jako lagano da popuštam gas jer baš neprijatno povuče motor unapred kada naglo otpustim gas. Verovanto je kod obojice ovaj u pitanju s obzirom da meni levi nosač uopšte nije uticao na vibracije pri dodavanju i puštanju gasa, ali i on je zamenjen tako da ne bi smeo opet da zeza

 

http://www.autoricambi.co.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=797&category_id=139&option=com_virtuemart&Itemid=29

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja sam imao isto takvo treskanje pri polasu, izgubilo se verovali ili ne ciscenjem interkulera!!!

Posle sam malo guglovao i kazu ljudi da ima veze, kolicina vazuha, dizela, smesa i tako to... ko ce ga znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MSPK možemo obojica da naručimo od Deda Mraza  :laughing:  E sad loša stvar je što ima dva nosača dole tako da bi bilo najbolje zameniti oba, a dobra da zajedno koštaju ~3500din :)

 

@milan-jtd čudo je koliko sve faktora može da stvori efekat lošeg kvačila/zamajca, a koliko sam uspeo da vidim nijedno od ta dva ne odlazi tako lako i brzo kako ljudi očekuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

 

Pratim već neko vreme ovaj forum i dosta se toga saznalo pa reših da se registrujem. 

Vozim Stila 1.9 jtd karavana iz 2004. godine. Kod mene je već punih 7 godina i vrlo sam zadovoljan njime. Osim redovnog održavanja i sitnih popravki nisam imao većih ulaganja u njega i prešao sam sa njim oko 90k km. Sad imam problem sa njim i nadam se da će mi forumaška iskustva pomoći. 

 

Problem je sledeći: Kad krećem iz mesta oseća se treskanje na desnoj strani i moram da ga osetim na kvačilu da ne trese, (posebno je izraženo kad moram malo brže da krenem) zamenim desnu poluosovinu (imala je lufta) a treskanje ostane. Majstor koji održava auto godinama mi kaže to je od lamele. Ako je lamela stradala tu je onda i zamajac pred kraj svog veka. Napominjem da ću auto voziti još ne više od dve godine.  Da li reparirati sve to ili zameniti novim delovima? 

 

Drugo, tokom konstantne vožnje autoputem oseća se neko treskanje. Treskanje počinje na 110km/h da bi naijzraženije bilo na 120km/h. Na 130 polako prestaje i do 140+km/h uopšte ga nema.  Isti majstor mi kaže da nosači motora nisu. Šta bi to moglo da bude? 

 

Hvala unapred.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas originalne delove i pouzdanog majstora za reparaciju, to je dobro resenje, ako imas pare i kupis originalne nove delove to je jos bolje resenje, a ako nemas onda ces da ga skrpis nekim jeftinim zamenskim setom pa koliko traje neka traje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari primetio sam u poslednjih 6 meseci da, nakon sto malo duze vozim autoputem (100km+), auto mi poskakuje kad krecem u 1. brzini, tj. kad odvaja kvacilo. Nakon nekig 20-30km gradske voznje problem nestane. E sad, ja znam da mi je kvacilo u 2.poluvremenu, malo je tvrdje, ali odvaja tacno na sredini i ne proklizava. Testirao sam i zamajac, potapanjem gasa u 4oj, i nisam cuo da nesto lupa. Sta mislite da je u pitanju??? Hvala! :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...