Jump to content
FAS Goran
General_NS

Grande Punto 1.2 8v - ne radi podešavanje retrovizora

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

imam problem sa el. podesavanjem retrovizora. Iz cista mira kontrole su prestale da svetle, pokusao sam da podesim retrovizor, medjutim nista. Prvo sto mi je palo na pamet su bili osiguraci. Isproveravao sam ih, svi su ok. Nakon toga proverio sam i konektor na vratima da slucajno tu nije greska, medjutim i to je ok. Dal je iko imao slicnih problema, il na sta bih konkretno trebao da obratim paznju.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam zauzet par dana pa nisam stigao da se pozabavim sa problemom oko retrovizora. No danas pokusah da pronadjem kvar, i izgleda da sam uspeo, ako to moze tako da se kaze :D Dok sam cackao konektor na vratima, uspeo sam da izvedem isti efekat i za podizac suvozacevog stakla (nece da radi) Sad me interesuje gde moze da se nabavi konektor i koja mu je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle izgleda da je problem u snopu zica kao kod vecine dosta koristenih auta.

Ako je to u pitanju to se moze srediti ali nije bas dugog veka.

Ili zamena snopa kabela skupa sa konektorom ili generalni remont postojeceg snopa ako je moguc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cesljao sam malo po eLearn-u i pronasao blok diagrame sa vezama izmedju konektora. Medjutim imaju neke razlike. Pokusao bih sa unimerom da vidim gde je prekid u zicama. E sad on mi daje vise opcija:

1. 3 door, LOW trim level

2. 3 door, HIGH trim level

3. 5 door, HIGH trim level

Kad sam pogledao oblik konektora jedino prva opcija odgovara mom konektoru iako moj GP ima petoro vrata. Sta ciniti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prateci diagram

cnt.jpg

i uz pomoc unimera uspeo sam da ustanovim da je prekid negde u vratima (izmedju H044 konektora (pin 3) i D030 konektora (pin 20)). Verovatno je prekid na samom zglobu prekrivenim gumom na izlasku iz vrata. Sta ciniti dalje? Dal da zamenim ceo vod (zicu) il da trazim prekid pa da samo to parce zice menjam??? Predpostavljam da je isti problem i za regulatore retrovizora.

Edited by General_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle izgleda da je problem u snopu zica kao kod vecine dosta koristenih auta.

Ako je to u pitanju to se moze srediti ali nije bas dugog veka.

Ili zamena snopa kabela skupa sa konektorom ili generalni remont postojeceg snopa ako je moguc.

Vec sam ti odgovorio!

Mozes samo te prekide da zalemis ali to nije dugog veka! Najbolje bi bilo da se konektor moze rastaviti i iz njega da izvuces nove zice i zalemis ih na "stare" unutar vrata gde se ne savijaju kada se otvaraju vrata. Ovo pali SAMO ako se konektor moze rastaviti i onda je dugog veka.

Druga opcija je ili otpad (gde ces mozda kupiti nesto jos gore) ili da kupis taj deo ozicenja-naravno nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje ceo snop da odradi jer kad jedna žica strada sigurno su i druge načete. To sa lemljenjem žica u kablu koji se non-stop lomi i savija nije baš dugotrajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemljenje ne dolazi u obzir, konektor moze da se otvori tako da cu probati sa tim. Cim uhvatim malo vremena odradicu to pa javljam rezultate. Hvala svima na savetima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

uhvatio sam sinoc malo vremena, izvadio kompletnu instalaciju iz vrata, pomerim onu gumu sto stiti snop zica i imam sta i da vidim....

IMG_20121125_221237.jpg

3 pokidane zice, i 4 nacete... Zamenio sam ih, namontirao nazad, i sve radi :p

Jedino mi nije jasno kako je to moglo da se desi autu koji je star bezmalo 6 godina :thumbdown:

U svakom slucaju hvala clanovima na velikoj pomoci :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je boljka SVIH auta bez obzira na godine i kilometrazu. Svako otvaranje vrata savija zice!

Resenja nema osim ako ne zelis ulaziti kroz prozor ili imati auto koji ima samo jedan zvucnik u vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi najobičniju žicu i savijaj je rukama da da vidiš koliko savijanja može da izdrži. Dok kod kola ima dosta extrema visoke i niske temp. voda i sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da i ja imam isti problem? Desava mi se da mi podesavanje levog retrovizora radi normalno, a na desnom samo levo i desno. Pri tom se ne cuje da radi elektro motor kada pomeram gore-dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je moguce!

Prvo pregledaj te zice na vozackim vratima a onda i na suvozackim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kako da vidim u čemu je problem ne radi mi podešavanje retrovizora na fiat grande punto 2006, gledao sam osiguraće al ne znam tačno koji je a ne snalazim se bas u usranim šemama, hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je situacija jos cudnija. Levi retrovizor nekad hoce da radi podesavanje nekad ne, dok suvozacev nikad. Da li je to do zica ili moze biti nesto trece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...