Jump to content
FAS Goran
Captain

Naknadna ugradnja ''follow me home'' funkcije

Recommended Posts

Bilo je rijeci o spajanju svijetla iz kabine tj. da se preko usporenog gasenja svijetla dobije "follow me home" pa ako je neko od vas voljan da radi,

evo mala pomoc... ako vec imate mogucnost usporenog gasenja svijetla, sve sto vam treba je relej nebitno od koliko ampera, i prekidac takodje nebitno koliko ampera, jer prekidaju vrlo malu struju koja ide do prekidaca za maglenke na kontrolnoj tabli...

(meni je posluzio relej od nekog izgorelog ups-a (7A) i prekidac od kompjutersog napajanja)

evo sema povezivanja Kelco plocice sa instalacijom u kolima a takodje i dodatak za "follow me home"

ako neko nije u mogucnosti da dobije plocicu sa pratecim komponentama na dnu je sema pa ako oce moze da sklopi sam.

cvv151.jpg

ja sam kablice zalemio na donjem dijelu, ispod samog dzeka.... pa sve to sad izgleda ovako:

cvv152.jpg

evo i Kelco uputstvo za spajanje odnosno pravljenje plocice, slike su malo vece da bi bilo jasnije:

cvv153.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda neki ne znaju ali kod Punta postoji ova fora follow me ... kad ugasis auto blicnes jednom i svetla se pale na 20-tak sekundi, ako blicnes vise puta trajace vise.

Ne znam da li i kod Brava postoji to fabricki, mozda nisi morao da diras nista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne postoji... kad se ugasi auto, tj. vrati kljuc na nulti polozaj tada sve ide na -12V odnosno na masu, za korisnike punta moguce :)

p.s. mogao si da kazes o kojem se godistu punta radi i je li MK1 ili MK2, MK3 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Mk2b iliti Punto Classic iz Kragujevca ima tu funkciju. Moj je 2011.

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i moj Punto 2 iz 2002ge nego kako palite poziciona svjetla? :) Meni na ručici svjetla neće osim ako nije dat kontakt, a sa dugmencetom i PARK položajem kljuca teško ide ili ne znam foru.

Poslato sa veš mašine koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pritisnes i drzis ono dugme na kontakt bravi i okrenes kljuc u PARK, izvadiš kljuc i to je to...radi pozicija.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako bi trebalo da bude ali kod mene ide otežano ili uopšte neće. Maločas sam par puta zaredom uspio da upalim poziciju , pritisnem dugme milimetar-dva pa onda polako okrenem ključ pa opet dugme lagano pritiskam i onda ako upali , upali. Kao da u sef pokušavam da provalim :)

Inače prebacivanje ključa u ostale položaje radi bez problema. Je l' može to nečim da se podmaže? :)

Izvinjavam se što smo malo skrenuli sa teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i moj punto classic emotion oprema, idiotski je sto niko od prodavaca ni u jednom salonu, niti zvanicne brosure na srpskom, niti u spiskovima opreme pri kupovini nigde to ne spominju.. I ja saznam da ima to sasvim slucajno trazeci nesto drugo po uputsvu za kola.. :))) 

 

Mene takodje zanima da li to moze da se namesti da svaki put kada zakljucam centralnu i alarm, ovaj njihov fabricki meta system, da se svetla upale na recinmo 30sec koliko namestim kad blicnem jednom kada je ugasen auto? Da mi ostane da kazem "potvrdjeno" dok ne ponistim, ili jednostavno "manuelno" kada hocu "follow me home" uvek moram da "palim" kad mi treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može preko daljinca od alarma/centralne, bar ne redovno (sem ako se nešto tako nekako ne "prebudži"). I ne mora niko pri kupovini da ti objašnjava baš sve u sitna crevca, tome i služi uputstvo koje si dobio.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj punto 2002 god ima Follow me home,par puta sam zahvaljivao Fiatu na toj opciji,zaista dobra stvar


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam majstora koji moze da prepravi uredjaj koji vec postoji u Puntu. Moja neka ideja je ovakva. Kad se otkljuca auto pale se kratka svetla na 30sekundi ili dok se ne otvore vrata. Kad se zakljuca automatski se pale svetla bez pretiskanja ablendera na 30sekundi. Covek je vec nesto slicno napravio jednom decku tu iz Nisa, samo malo zagljuljenije. Kad je dan upale mu se angel eyes odnosno pozicije a kada je noc upale se i kratka svetla, napravljen je senzor i namesten u soferci ispred volana. Kada saznam cenu i vreme za koje je potrebno tako nesto da se napravi, javicu se, ali cu sigurno to uraditi. Jedino mi je krivo sto nemam maglenke pa da se one pale, u mom slucaju morace kratka svetla da budu i pozicije nazad.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smanjices vek akumulatora, pogotovo zimi. Kad mu bude trebalo snage, on upali kratka svetla, povuce struju a ne znam cemu to ? 

 

Da je onaj sistem da sam pali kratka svetla posle 30 sekundi od paljenja auta to bi bilo OK, ovako ne vidim svrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam fore radi. Dosli smo do zakljucka da je "majstor" zalepio sijalicu na plastiku a ne trpe se medjusobno i to je zapalilo far ne budzevine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti se svidela kod Audija i Mercedesa fora sto se pale maglenke kad se otkljuca auto ali meni je to iskreno nista posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec hoces to da radis bolje je mozda i za tebe radi zadovoljstva i radi zastite akumulatora i svega ostalog da ti samo pali pozicije izgleda isto lepo a ne steti toliko ;) eto jedan predlog, savet, sugestija i od mene ;):D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam da kopam po starim kesama da nadjem canbus led posto sam uzeo neke bugarske i odma upalile gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...