Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
pjaf

Lancia Y10 - zamena opruga

Recommended Posts

Evo opet ja malo da smorim na temu da li i šta mi odgovara.Došlo vreme da se menjaju opruge na mojoj Lanci Y10 93.god , pa me zanjima da li mogu da stavim od pande kockice ili neke druge, pošto za Y10 nema .Ustvari nemam pojma da li se opruge lupam gluposti nekako repariraju, :blushing: ili moraju nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam taj auto ima trapove kao panda mk1 , , a kako si dosao do zakljucka da trebaju opruge da se menjaju? , bolje proveri amortizere pre ce biti da su oni za zamenu ;) moj cale je imao taj auto pre 10tak god , fin autic samo redak na nasim putevima ima par komada vidjam po Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako što su zamenjeni prednji i zadnji amortizeri nedavno, preciznije ovaj mesec, a kad na zadnju klupu sedne njih dvoje, tačnije kad u kolima ima četvoro ljudi, auto se pozadi spusti malo više nego što je to po meni prirodno za tu Lanciu. Možda je samo dovoljno ubaciti one "gumice" u amortizere ali mi se čini da će tad biti malo neudoban.Hvala na komplimentu :smoke: , a da ih nema puno to je istina posebno ako je sa automatskim (CVT) menjačem.

Inače opruge sam našao na eBay, evo link ako nekog interesuje, nisu samo za Y10 :fun:

http://www.ebay.it/s...cat=0&_from=R40

A evo i link za Italijanski forum Lancie, inače kolege su prilično solidarne i odgovaraju u rekordnom roku, stvarno za poštovanje, ja sam imao odlično iskustvo. :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy:

http://www.y10club.it/forum/index.php?sid=4214628217e9f664d05f6befb4ab2056

Edited by pjaf

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pandu ti nije problem da nadjes,imas dosta otpada koji drze pandu,jos ako nadjes od pande van,to bi bilo ekstra,nisu vise,ali su jace tako da ce da trpe bolje teret,naravno auto ce biti malo kruci pozadi...

P.S>Ja ne znam 100% da li odgovaraju....to proveri dobro,pa onda kupuj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...