Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Opel Astra 1.6 16v - nivo ulja na minimumu

Recommended Posts

Pozdrav svima, naime pisem ovo umesto drugara, auto mu je nakon voznje na autoputu potrosio ulje i svukao ga na minimum. Kada je upalio auto, lampica za ulje se normalno ugasila, nije se palila u voznji, vozio je jos nekih 150 km, ulje je i dalje bilo na minimumu. Lampica za ulje se i dalje normalno gasila. Danas bi trebao da kupi ulje i da dolije pa da vidimo koliko je potrosio. Interesuje ga da li ce motor imati neke velike posledice jer je vozio na minimumu. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da ima nikakvih posledica, ti nisi ostao bez ulja, vec je ono bilo na minimumu, sad da li je max ili min, nema mnogo veze, a kako i sam kazes, lampa ti se nije upalila, tako da nisi ostao bez dovoljne kolicine ulja.... Sve je ok, samo promeni sto pre jer ako spadne ispod minimuma bice problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, sad smo se culi, kupio ulje, sipao i potrosio je 800 grama na 3000 km. To mu otprilike dodje oko 260 grama na 1000 kilometara. Uglavnom je bio autoput u pitanju, 120-130 na sat, 3.000-3.500 brtaja. Jel to mnogo? Benzin + plin je u pitanju. To nisam napisao. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno nije mnogo proizvodjac za te motore tolerise i 0.4l na 1000 km tako da nema sta da brine iskreno mislim da je 120-130 ipak prevelika brzina za punta maximalni optimum je na 110 km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh...pa me znam, al meni se cini kao da je mnogo. Ipak ne vozim benzinca, pa mislim da neko drugi treba da odgovori, ali kapiram zasto bi trosio ulje uopste....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno svaki motor trosi ulje vec previse razglabano o svakom vidu potrosnje ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki trosi...pa da naravno, treba necim da se podmazuje, deo i da ode na isparenje? Ali to je zanemarljivo cini mi se... Ili sam ja imao los jtd motor koji se nije podmazivao, pa na 10.000km, ulje bude na istoj crti na kojoj je i sipano. I odmah rekoh da nemam iskustva sa benzincima. Aki bez obzira na to sto se svaki motor podmazuje i trosi ulje, ipak 0.8l na 3.000km mi deluje kao mnogo. opet kazem, meni deluje, neko sa vise iskustva i ko poznaje taj motor ce dati pravi odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se nisam dobro procitao post... jos nisam zavrsio jutarnju kafu...

nista ne brinite dolijte ulje kao sto je i planirano i vozi jedino sto bi trebalo da se radi je to da se na nedeljnom nivou uzme stara krpica i proveri ulje i dolije ako treba

ako se potrosnja ulja radikalno promeni ondak prvo pokusati sa stelovanjem plina tj povecana potrosnja ulja na vozilima sa pogonom na lpg ukazuje na malo siromasniju smesu

@ terza ako se ne varam tolerancija marke Audi je i do 1L na 100km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala na informacijama i na brzim odgovorima. Prenecu mu sve ovo. Koliko se iscimao kaze da ce da proverava na dnevnom nivou :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se nisam dobro procitao post... jos nisam zavrsio jutarnju kafu...

nista ne brinite dolijte ulje kao sto je i planirano i vozi jedino sto bi trebalo da se radi je to da se na nedeljnom nivou uzme stara krpica i proveri ulje i dolije ako treba

ako se potrosnja ulja radikalno promeni ondak prvo pokusati sa stelovanjem plina tj povecana potrosnja ulja na vozilima sa pogonom na lpg ukazuje na malo siromasniju smesu

@ terza ako se ne varam tolerancija marke Audi je i do 1L na 100km...

Prvi put cujem za ovo za plin i potorsnju ulja,zasto stelovati plin,ako auto ide dobro,radi dobro,pali dobro ?Pitam,jer ne znam ?

Drugo,dolazili su ljudi kod nas i sa litar ulja u motru i nije se palila lampica ulja,napunticima 1.2/8v

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je moja licna konstatacija desilo mi se par puta da je posle korekcije smese auto smanjio potrosnju ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh!! a odakle mu tolika kolicina krpica... jel cepka od farmetki ili? :D

Koristi maramice :)

@Bane23 I jel bilo kakvih posledica po motor kad su dosli sa tako malo ulja? Inace auto mu pali super, nema dima, vuce ekstra i na plinu i na benzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema nikakvih posledica za motor bitno je da ne upali lampicu za ulje u toku voznje... mada i tad nema mnogo velikih posledca ako se odmah dolije ulje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh!! a odakle mu tolika kolicina krpica... jel cepka od farmetki ili? :D

Koristi maramice :)

@Bane23 I jel bilo kakvih posledica po motor kad su dosli sa tako malo ulja? Inace auto mu pali super, nema dima, vuce ekstra i na plinu i na benzinu.

Ne ,nije se desilo nista,ali nije ok,moze da se desi,prvo sto bi bio problem,je veliko grejanje i slabo podmazivanje usled manjka ulja,onda nastaje problem,problemi...

Sestra vozi auto na plin i toskari ulje,vise prosipa,ali aj sad,plin je po meni dobro ustelovan,ne verujem da je zbog toga,ali treba cuti tako nesto....,jedno vise iskustvo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plin je mogao jedino da dovede do da kazem spaljivanja gumica ventila i nista vise pa bi zbog toga mogao da potrosi vise ulja ali lose ustelovan plin nikako. Tri auta u mom vlasnistvu tj kucnom su kod nas presla ponaosob po nekih 350 000 na plin i stelovanje nije imalo uticaja na potrosnju ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam primetio da Astra lagano potroši za 1500km vožnjom 130km/h(4000 obrtaja) oko pola litre ulja do litar nekad, tako da umeju dobro da povuku ti mali benzinci po autoputu, ali verovatno zbog toga što nisu ni pravljeni za te brzine već za neko lagano krstarenje 80km/h u 5. gde troše kao dizeli ako ne i manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi eco-tec opeli trose ulje i to ga bogami srcu, provereno vise puta, dok Fiat (benzinci) nekome trose, a nekome ne uopste,(podrazumeva se da mislim na dobre motore) dok su dizeli zakon, NI GRAM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim Punta 1.1 '99. godište, prešao sam oko 15.000 od kraja februara kad sam ga kupio (99% kilometara pređeno na plin) i koliki bude nivo kad sipam ulje, toliko bude i kad ga menjam. Sipam ga da bude tačno između oznaka za MIN i MAX i ne mrda odatle. Čak mi ni stojadin koji sam vozio 3 godine pre njega, '89. godište, takođe na plin, nije trošio više od pola litra ulja između zamena (8 - 10.000 km).

Edited by sashko69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima astru sa tim motorom i mora da trosi ulje i to sa ostrijom voznjom do nekih cak 400 grama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ti kažu Ticma i MSPK, troši Astra ulje kao luda, posebno što baš lako ulazi u visoke obrtaje. Moja je na 130km/h već na 4000rpm, ova je možda tu na 3800, a mislim da je obema najveća konjaža na 5500 obrtaja ili 6000, to su stalno vrteli. Ja sam, prvi put kada sam išao u inostranstvo sa Astrom, par puta vozio 170 i bila je nenormalna potrošnja,a i popio je dosta ulja, posebno zna da pije ako se stavi nekvalitetno ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haos. Fora je i sto sam i ja uzeo istu takvu, samo sto ga ja vozim po gradu samo, tako da mi se mozda minimalno pomerilo na meracu. Ali njemu bas posrkalo. Realno jako lako ulazi u visoke obrtaje, i dosta je startan na benzinu, dok ga plin malo ulenji. Ja u njemu imam Mobil 1 10w40 a ja mislim da je njegovo 5w30, mozda zato sto je redje pa zato trosi toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je proizvođač naveo za sve eco-tec da ide 5w40(nemoj me 100% držati za reč, ali ako nađem članak proslediću ti). Još ako je stavio neko nekvalitetnije ulje dobija isti efekat kao da staviš vodu da ringlu-istog trenutka se stvara para i odlazi. Inače, dobro da si uzeo 1.6, ja imam 1.4 i što se potrošnje tiče potpuno su iste, ali je 1.4 mnogo lenj za tu karoseriju + jako nisko postavljena papučica gasa sa neverovatno jakim otporom da je osećaj da držiš pun gas čim dodirneš papučicu, ali sve je stvar navike :) Ne znam za 1.6, ali ja ne bih imao hrabrosti da u 1.4 stavim plin pošto ga i klima toliko uspori da imaš osećaj kao da ni ne ide :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...