Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
mrkyone

Nuova Croma - RHS/LHS rear window safety

Recommended Posts

Opet ja i gomila nekih gluposti oko ovo moje nesrecne Crome...

Pre par dana mi se ispraznio akumulator i od tad mi po treci, cetvrti put izbacuje gresku za RHS/LHS rear windows safety, to su mi namestali na razne nacine al mi je zadnji put neki lik na parkingu Metroa nekom kombinacijom otvaranja i zatvaranja prozora iskljucio tu gresku, pa me interesuje da li neko mozda zna sta tacno treba da se uradi da se to iskljuci?

Nalazio sam na nekim slovenackim i ceskim forumima kako se to radi ali google translate nije bas pogodan jer bukvalno prevodi, pa ne mogu tacno da shvatim koja je kombinacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije komplikovano, i ja sam prosao kroz isto

Safety system shall be re-initialised after disconnecting the battery or if the relevant protection fuse is blown. Initialisation procedure:

❒ open completely manually or automatically the window to initialise ;

❒ fully close the window manually (without stops);

❒ after window stopping, keep on pressing the closing control for at least 1 second.

Imas u manualu za Cromu str 82

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu ti pomoci........desavalo mi se to kada vadim akumulator napolje evo sta treba da uradis....(ZA SPUSTANJE DRZIS DUGME KADA SE STAKLO SPUSTI SKROZ DRZI JOS 5 SEKUNDI PA ONDA DIZES STAKLO GORE I DRZIS 5 SEKUNDI I TAKO SVA STAKLA....I UGASICE SE ZUTI TROUGAO!!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rešio problem i Veliko HVALA,

samo mi i dalje vozačevo staklo kada je spušteno i treba da se podigne, krene jedno 15ak cm i spusti se 2-3cm, bez obzira što držim pritisnut prekidač. Na svaki sledeći pritisak 3-4 puta krene 10cm pa se spusti u isti položaj, da bi do vrha trebalo da se pritisne još 4-5 puta jer se podiže po 3-4cm. Da nije tragično bilo bi komično.

Sve ovo se dešava od zamene akumulatora, a probao sam sva ova gore pomenuta rešenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema frke.......Meni se desavalo na citroenu c5 dizes staklo pa se sam spusta to ti je od kontakta prekidaca ili dzeka.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa napisi kako si resio, naime mene je tako zezalo staklo, krenem da zatvaram, krene gore 1-2 cm, i onda krene nazad, da bi pre nekog vremen, nesto kvrcnulo u vratima i pojavio se zuti trougao.

sad je definitivno sajla, trougao je resen, ali sajla i dalje krcka i sad moram da rasturam vrata :(

pa me zanima da li to sto se desavalo da krene gore pa dole, mozda prouzrokovalo ovo sto mi se sad desilo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrata je lako rasturiti... Meni se na suvozackom desavalo da kvrcne kad zatvori prozor, kao da nesto preskoci. Igrom slucaja kad sam skidao tapacire da zatamnim stakla pogledam i vidim da je motoric labav, dotegnem srafove i vise se nije desavalo. E sad ne znam, mozda je nesto drugo, nisam se dalje udubljivao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moracu cim nadjem vremena da se pozabavim sa tim...

samo mi nije jasno koja plastika?

i drugo, da li prekidac prouzrokuje da prilikom zatvaranja prozora on krene prvo gore pa dole, kako to da resim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 2 puta imao problem sa padom napona. Prvi put kada mi je stradao diodni most na alternatoru, sto povlaci otkazivanje gomilu stvari. Drugi put je dotrajao akumulator, pa dok nisam kupio drugi je proslo 10-tak dana. Greska se da ispraviti, tj obrisati trougao, ali mi se javlja jos jedan problem? Mikroprekidac za otvaranje gepeka nereaguje na pritisak ruke, tj nemozete ga otvoriti rucno. Otvara se samo daljinski putem sa kljuca. Nakon zatvaranja gepeka zatrepere migavci 2 puta, kao da me sistem opominje da postoji odredjeni sigurnosni problem, koji pak bordcomp neregistruje. Da li je neko mozda imao slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod dobrog dela je tako jer pukne plastika u kvaci, doduše meni je radilo iako se osećalo pod rukom da je prelaz u materijalu.

Može da se budži pa da bude kratkog veka, ali moj savet je da ne diraš jer ti radi daljinski i to je mnogo komfornije nego ručno

otvaranje. Razlog zašto da ne diraš je što vrlo lako može biti da jedan ili oba šrafa koja drže kvaku za karoseriju budu zardjala pa

kad kreneš da skidaš ode mast u propast. Onda mora da se nabavlja cela kvaka i farba u boju auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod crome mozes da namestis da kada daljincem otkljucavas mozes da otkljucas samo vozaceva vrata, sva vrata sem gepeka i sva vrata sa gepekom, to je tvoj problem za koji si pitao, ako si resio da znaju i drugi...rsavas na na meniu....pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

e i ja imam problem kod krome upalio se zuti trougao i znak uzvika posle skidanja akumulatora, probao sam ovo sa spustanjem i podizanjem prozora ali nista, pored greske koja mi izlazi na instrument tabli kada dam kontakt pocinje sa PHS power window safety ..press cloutch or brake end turn key, ovo mi pise, ne znam sta je u pitanju..primetio sam kada dugo drzim na kljucu dugme za otkljucavanje svi prozori se spustaju samo ne suvozacev..da li je do njega problem  inace sve radi, hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokusavao ali nece...ali na dijagnostici nema greske...


pazi meni pise RHS POWER WINDOW SAFETI,..... a ovima na forumu RHS REAR WINDOW SAFETI....


KAO U PREVODU DA JE IZGUBLJENA MOC PROZORA..TAKO BAREM MISLIM, ON GA OTVARA LEPO I ZATVARA


za ovo  press cloutch... to je da stisnem kvacilo ili kocnicu pa da ga upalim....samo ne znam ovo za prozor kako da otklonim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ne dobija dovoljno jaku struju. Proveri akumulator. Al to je velika mana na cromi. I ja isto imam problema,meni neće iza suvozača da se podigne prozor ali hoće da se spusti,na vozaču neće da se podigne isto ponekad,a suvozačev neće ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

akumulator je nov 74 ah, kupio ga pre mesec dana... meni sve normalno spusta i podize svaki prozor..bas me nervira trougao na instrument tabli, bode mi oci....


koju kromu vozis posto si iz kv , ima jedna crna vrnjacka banja tablice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je crvena kv tablice. A probaj sa onim da svaki prozor otvoriš i zatvoriš i da držiš oko devet sekundi prekidač na zatvaranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jesam ne 9 sek nego 5, ali isto....idem kod decka u n pazar extra majstor za elektroniku radio je 2 god u ovlascenom servisu u bg..poznaje fiat u prste

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok javljam ti...bio sam jednom kod njega da mi prekontrolise auto cim sam ga kupio...sta si vozio pre crome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...