Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
silenci

Abu Dabi 2012

Recommended Posts

juce su vozene kvalifikacije za veliku nagradu abu dabija u UEA,najbrzi je bio luis hamilton,ispred marka webera i sebastiana vetela,koji je dobio kaznu,zbog toga sto nije mogao doci do pit line,jer je ostao bez goriva,a po pravilu,svi automobili moraju doci do pit line,pa zbog toga startuje sa zadnje pozicije.staza u abudabiju je jedna od miki maus staza,koju je projektovao herman tilke, staza koja je teska za obilazenja,pa ce i vetelu biti tesko da se probija,fernando alonso je bio 7mi,al posto vetel startuje zadnji,startovace sa 6te pozicije

mislom da ce najvecu korist imati mark weber,jer je redbul dosta brzi od mclerena i ferarrija,a netreba zaboraviti ni ledenog kimija,koji ce sve datiod sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ti je žena opasna.

Nažalost trka je bila fenomenalna, Kimi najzad i zasluženo (nasleđeno) prvi, Fetel kao što sam rekao, kao mačka gde god ga baciš on se dočeka na noge i bude na podijumu. Ovi u Meklarenu kao da imaju putićeve alternatore ili Bljack magarac aku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ti je žena opasna.

:lol:

Inace, ono nije bila sala. Pogledaj: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44559

Imao bih ulaznice, imao bih smestaj, trebale bi mi pare samo za avio kartu i vizu. Ali zena kaze da nam pare trebaju za nesto pametnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od katastrofe Vettel je uspeo bodovnu štetu da svede na minimum.

Da podsetim posle kvalifikacija kada se kvalifikovao na 3. mesto kažnjen je startom iz boksa zbog nedovoljno goriva u rezervoaru (okolnosti su mu išle naruku).

U 10-11 krugu Rozberg bez vidljivog razloga naleće na Krthikeyana, izlazi safety car

http://www.youtube.com/watch?v=CGNcyhDnM-Q

Dok je vozio za sigurnosnim automobilom Vettel zamalo nije slupao bolid

http://www.youtube.com/watch?v=GJ6zTfX73a0

Iskoristio priliku i zamenio gume i ištećeni prednji stabilizator.

....

15 krugova pre kraja još jedan veći pičvajz i sugurnosni automobil.

http://www.youtube.com/watch?v=OxfQp0ckYKI

Nakon nastavka ponovo se zgusnula kolona.

Kimi pobedio zasluženo, konačno, Alonso izvukao maksimum na ovoj stazi, Vetel s obzirom naokolnosti takođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intervju sa Kimijem Rajkonenom, pobednikom trke u Abu Dabiju

raikonen%20intervju.jpg

Rajkonen je odvozao sjajnu trku i u potpunosti zaslužio pobedu. Evo i njegovih odgovora na pet novinarska pitanja.

Kakav je osećaj odneti devetnaesti put pobedu?

Jako sam srećan zbog tima ali i samoga sebe. Svi ovde i u Enstonu zaslužuju da slave. Bila je ovo teška sezona i mislim da smo svi zaslužili ovakav jedan trenutak i upravo to nam je trebalo. Takođe, ovo je nešto što mogu da poklonim i svima onima koji su navijali za mene i za moj tim. Nije nam bilo lako u poslednjih nekoliko trka, a ovo bi trebalo svima da da nadu i veru u bolje dane, ne samo onima koji rade direktno u fabrici i na stazi samnom, već svima koji su iza scene i koji su aktivno uklljučeni u naš tim. Nadam se da će ova pobeda pokrenuti neke stvari i promešati karte, tako da ćemo, ako ne ove godine, onda naredne biti mnogo bolji.

Kakvo je tvoje viđenje ove pobede u odnosu na prethodnih 18?

Da budem iskren, za mene je to još samo jedna pobeda na listi. Sjajan je osećaj naravno, jer je prošlo nekoliko godina, ali kao i ranije, meni su pobede prioritet. Nismo imali najbrži i najbolji auto, ali smo se borili i pobedili. Odličan je osećaj sada, i ljudi će verovatno sada prestati da se pitaju da li ja mogu da pobedim ili ne otkad sam se vratio, eto, nadam se da će makar to biti jasnije.

Da li je dobro što si napokon odgovorio na pitanje ''kada ćeš ponovo pobeđivati''?

Znate, iskreno, uvek me je bilo baš briga šta ljudi misle. Ako ne završim sledeću trku, onda će misliti da sam najgori na svetu. Ja ću nastaviti da se bavim svojim poslom koji volim i da se trudim da budem najbolji sebi i mom timu, i onda je to to. Stvarno me je baš briga za tuđa mišljenja jer je to promenljivo već tri sata posle trke…

Kaži nam nešto o tvom startu (sa četvrtog mesta na drugu poziciju)

To je bio ključni momenat da stignem iza najbržeg automobila i da probam da se držim iza njega a da u isto vreme ne dođem u situaciju da ispred mene bude neko ko će me kočiti. Mislim da smo i ranije imali dobre startove, ali sada sam iskoristio maksimalno jedan prilično uobičajen start za mene. Na skali gledano, ovo je bio jedan normalan, dobar start. Uspeo sam da prođem Vebera i Maldonada pre nego što sam ubacio u drugu brzinu. Dobro sam izvežbao to tokom kruga za zagrevanje, tako da sam osećao da ću i na startu sve dobro odraditi.

Koliko dugo ćeš slaviti ovu pobedu?

Imam skoro dve nedelje pred sobom. Dokle god uspevam da se spremim za narednu trku, tim će biti srećan. Možda ću pokušati da skoknem i do kuće u nekom trenutku…

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

KImi se u F1 vratio velik i brz kao što je iz nje otišao. Može se reći da je to jedno od najprijatnijih iznenađenja. Niko nije očekivao da će dve trke pre kraja biti tako ubedljiv na trećoj poziciji u generalnom, sa realno mnogo sporijim bolidom nego što je Red Bull, Ferrari, McLaren.

Gro vozača od boksa očekuje mnoštvo informacija a neki podršku pohvale i kuraženje.

Evo Kimijeve komunikacije sa boksom: :smoke: :smoke:

http://www.youtube.com/watch?v=GNk61AiMKVw

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast kimiju,verovao sam da moze da pobedi ove godine,to se i ostvarilo,alonso je isto sjajno odvezao trku,a sve pohvale ide na racun sebastian vetela,samo pravi sampioni mogu to,sa zadnje pozicije na startu,dosao je na cilj kao treci,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kole hvala.

Ovakvu komunikaciju nikad nisam čuo a verujem da i ostali isto. Finac ne prestaje sa iznenađenjima, kao i ovaj njegov uspešan povratak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Only Raikkonen could lead a grand prix whilst simultaneously providing comedy gold" :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimi obećava

89777-f1%20kimi.jpg

Kimi Rajkonen obećava da će njegovo sjajno izdanje i pobeda u Abu Dabiju biti samo početak. Finac, koji se vratio u F1 ove sezone i osvojio svoju prvu pobedu od povratka a devetnaestu u karijeri, kaže da je napravio pravi izbor i doneo dobru odluku na trci. ''Ovo je prilično dobar način da pokažete svima da ste napravili pravi izbor. Cele sezone pokazujemo da možemo da budemo dobri, a u Abu Dabiju smo pokazali da možemo i da pobedimo. Biće toga još, obećavam.''

Rajkonen je do pobede bio šest puta na postolju sa Lotusom i on misli da je Lotusov pouzdan bolid, ključ ovakvog uspeha. ''Nismo odustali, bilo je perioda kada delovi za koje smo mislili da će doneti poboljšanja nisu davali željene rezultate, pa smo morali da ih menjamo, nadajući se progresu, što je jako teško. Nastavili smo da razvijamo i izduvni sistem tokom treninga u Koreji i Indiji, a i forma nam je bila obećavajuća pred Abu Dabi. Nikada nismo bili van deset najbržih i sa tim u mislima, išli smo ka ovom cilju. Napokon smo uspeli da nađemo pravi setap i da pobedimo.''

Rajkonen je tokom trke i razgovora sa timom preko radio veze rekao ''ostavite me na miru'' kada su mu javili da se razlika između njega i Alonsa smanjila, a vozač Lotusa je tim povodom rekao da je on samo želeo da ostane fokusiran.''Očigledno je bilo nekoliko naših radio poruka koje su emitovane na TV-u, ja sam samo razmišljao o tome da želim da držim glavu dole, radim svoj posao i pobedim na trci. Samo mi je bilo potrebno da znam kolika je razlika između mene i vozača iza mene. Sigurno mogu da se nađu i druge moje poruke ako se pretraži Youtube, čak i sa mojom skraćenicom u NASCAR.''

Rajkonen je na kraju štampao 500 majci na kojima stoji njegova radio poruka i podelio ih svima u Lotusu.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lotus su dovoljno ismevali, doduše bio je velika nepoznanica. Kimi sa Lotusom je uspeo da priredi iznenađenje i postigne veliki uspeh. Konstantno su na podijumu i osvajaju bodove, samo Andrea De Grožan malo sazri i možda osvoje treće mesto među konstruktorima. Uvek im je nešto malo falilo, i koliko sam primetio teško pretiču. Brzo stignu protivnika ali se puno muče sa preticanjem. Očigledno nemaju dovoljno gripa kada su iza drugog auta.

Razvoj bolida za sledeću sezonu je već u toku, tako da ostaje kako će se karte složiti za sledeću godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...