Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Punto mk2 1.2 16v HLX 2001.

Recommended Posts

Hvala na cestitkama, za sada sa zadovoljan kako se ponasa, upoznali smo se malo bolje, probao sam ima i opciju ''follow me home', felne mu je prethodni vlasnik skinuo, ovih dana vidim da su se na Polovnim automobilima pojavile HLX felne za 160 eura, retke su ali mogu da se nadju, a mozda uzmem i Sporting-ove, ali o tome cu da razmisljam na prolece, sad mi je bilo na prvom mestu da ga spremim za zimu, promenim antifriz, uradim mali i veliki servis. Sto se kvacila tice mozda je malo tvrdje u odnosu na drugog Puntica kog vozim (imam sluzbenog Punta 1.2 samo je 8v), ali na njemu je set kvacila promenjen pre 2.500 km, ja ga menjao u Delti.

Inace za sada ne trese prilikom kretanja, lepo odvaja a i cnini mi se da je bilo mekse dok ga na sluzbenom nisam zamenio, posto sam ih stalno poredio, sto je i logicno posto ih stalno vozim. Sto se tice alarma, nema ga sigurno - nije skidan sigurno, centralnu ima ali ja sam dobio samo jedan kljuc, onaj bez daljinskog zakljucavanja, tako da mi taj deo opreme nije u funkciji, modul za daljinsko zakljucavanje je tu i trebalo bi da je ispravan - nije ispitan.

I bas me zanima da li moze da se vrati u funkciju fabricko daljinsko zakljucavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre, pa zar 160eur za felne?! Moje su dobro ogrebane. One su po dizajnu malo izbacene, pa su na udaru ivicnjaka i sl. Inace su sa gumama 185/60 R14 pravi pogodak! Taman i siroke i visoke. Ja sam hteo 15ice, ali posle voznje u ortakovom Sportingu-jok! Nije 15ica za srpski put, a i dzep Boga mi.

Kvacilo ti je npr, u Ap sportu (Valeo, ali neko neoriginal sigurno, 9200din) i posle skoro 7000km lepo radi.

Bas steta za daljinsko zaklucavanje. Ali i to je resivo. sigurno ovde na forumu ima kvalifikovanih da objasne kako to ide. Mozda je neko vec objasnio. Ja imam deo kljuca(mac je otpao) kga koristim kao daljinac, a za paljenje imam kljuc kao i ti. Napravi bar za pocetak obicnu kopiju tog kljuca. Akp, npr, dodjes do auta, otkljucas gepek, kljuc ti upadne unutra, pa zatvoris gepek-onda obijanje! ovako imaj bar jednu rezervu da otkljucas brave.

Mnogo toga korisnog imas i ovde. http://ilpuntomanutenzione.it Lik ima Punta kao naseg i cesto postavlja savete i video uputstva na razne teme oko mk2 16V, a po malo i za neke druge macchine. ako treba prevod ili neko obj sa italijanskog, slobodno pitaj moju malenkost, ako nemas nikog drugog.

I da,ako nemas uvek kinte, a sad imas kinte, ubaci TNG. Posle 1000km sam izracunao da mi za 1km treba 6din. Ukljucujuci kintu i za gas i za benzin. Jedina mana je smanjenje gepeka. A, ako uvek imas kinte, onda ti TNG i ne treba jer u proseku taj motor trosi od 5-8litara. Tj, oko 6,5 u proseku.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za HLX felne traze od 140 do 160 eura, bile su jedne skoro za 140 eura, nisu bile u nekom stanju, ove od 160 stvarno deluju na slikama perfektno, ja bih da vidim da zamenim, uz moju doplatu, ove moje celicne za te alu HLX ili mozda Sporting-ove, 14-ice svakako i sigurno, prvo, udobnija je voznja, drugo, gume su jeftinije a i trap bolje podnosi manje felne. Ali na kraju videcu sta cu da radim posto mi brat drzi Fiat-ov otpad, i Puntica je rasturio do sada na stotine, bio je jedan HLX letos, a sad mu je jedan 2000 godiste utekao za dlaku, a bio ko casa sa sve felnama, tako da verovatno uzeti od njega felne.

Hvala Ti za ponudjenu pomoc, a i tebi ako sta bude trebalo slobodno se javi, dva puta nedeljno sam zbog posla u Smederevu. A para nemam ko i svi ljudi u Srbiji koji rade za privatnike, tako da ce gas biti ugradjen u toku leta, samo dok se malo finasijski saberem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavih je iz zezanja, da vidim hoce li ko zvati i da li ce biti kome zanimljiv. Samo nakupci su zvali, nudili kojekakve mrtve BMW-e i Omege starosti oko 20-ak godina. A i ko je zvao da pricamo o ceni dobio je odgovor da je prodat ili da nije vise za prodaju.

Puntisa je upravo skinut sa oglasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je steta uopsteno sto su ovi lesevi i raspali auti koje dovoze od preko ubili cenu dobrim autima i mnogi ce pre da kupe za 1.500 lom od auta i da uloze jos 1.000 da bude auto, nego da u startu daju 2.500 za dobar i da ne pipaju nista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, otvoris na netu Mobil.de ili neki slican sajt, uporedo sa nasim Polovnim automobilima, podeslis iste kriterijume, godiste, kubikazu, kilometrazu, broj vrata...i jos sta je tebi bitno (i na nasem sajtu i na inostranom sajtu), i zaprepastis se, razlika u ceni zna da bude i po 1000 eura, u korist stranca. Npr. dva slicna Puntica, oba presla po 120.000 km, oprema slicna ili cak ista a razlika astronomska u ceni, onaj tamo daleko, skoro duplo skuplji, ali taj stavrno ima 120.000 km, a ovaj uvezen kod nas je tamo kupljen posto zasto, ovde malo nasminkan, ispoliran i sl. a okrenuo ko zna koliko do sada. Svaki auto koji je malo presao, preko grane, drzi visoku cenu. Nasi nakupci tamo uzimaju iskljucivo havarije, lomove ili automobilie koji su odsluzili svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanBg

Mislim da Sporting ne ide sa alufelnama od 14 inca, vec 15. Ovakve su moje

cxc746.jpg

I da kratko dodam na vasu diskusiju ''cena tamo-cena vamo'':

Da je moj Punto ''necuknut'', da mu je radio servo i da da je imao ispravan akumulator-kostao bi oko 3000chf! Ovako- ja sam ga kupio za 1300! Sa pravih, uz urednu i tacnu servisnu knjizicu, 110 000 km. Na kraju kosta koliko i da sam ga ovde kupio, na placu sa Xkm i ko zna kakvim motorom i gremlinima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao je Sporting o sa 14-icama samo su bas retke. Pogledaj oglas u nastavku, Sporting sa 14" felnama.

cxc747.jpg

http://www.polovniau...2_16v_sporting/

Slazem se, oko ovoga za trenutno stanje auta prilikom kupovine, ali pretezno nakupci ovde uvoze havarije koje kasnije sminkaju i pokusavaju da prodaju.

Znam coveka koji je uvezao Audi A6, 2008god, 2.0 TDI quattro, sav u Full-u, sa 300.000 km, vratio odmah kilomertazu na 80.000 km, vozio ga jos 90.000 km i prodao ga pre par meseci za 16.000 eura, sa 160.000 km na satu, a Audi je pregazio skoro 400.000 km, odmah je promenio papucice gasa, kocnice i kvacila, rucicu menjaca i volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao je Sporting o sa 14-icama samo su bas retke. Pogledaj oglas u nastavku, Sporting sa 14" felnama.

cxc747.jpg

http://www.polovniau...2_16v_sporting/

Slazem se, oko ovoga za trenutno stanje auta prilikom kupovine, ali pretezno nakupci ovde uvoze havarije koje kasnije sminkaju i pokusavaju da prodaju.

Znam coveka koji je uvezao Audi A6, 2008god, 2.0 TDI quattro, sav u Full-u, sa 300.000 km, vratio odmah kilomertazu na 80.000 km, vozio ga jos 90.000 km i prodao ga pre par meseci za 16.000 eura, sa 160.000 km na satu, a Audi je pregazio skoro 400.000 km, odmah je promenio papucice gasa, kocnice i kvacila, rucicu menjaca i volan.

Vidi stvarno 14ice Sporting! Extra lepe! Ja bih da mom Puntu dam taj ostriji izgled,ali se jos dvoumim. Ako mu zakacim samo felne? To posle trazi i pragove i kacketic, a njega ne mogu jer mi smeta za nosac za bajs. I tako redom.

A ovaj sa audijem ce UVEK naci kupca kod nas, jer su nase Srbende slabe na velike svapske limuzine koje su ''extra povoljne''!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile, ako budes hteo da prodajes te tvoje HLX felne, prvo meni javi.

Inace i ja se dvoumim izmedju Sportingovih felni ili fabrickih HLX, ali nekako sam vise za fabricke, ipak zasto prepravljati ono sto je konstruktor izmislio i napravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi se! Imam celu zimu da smislim sta cu sa sa tim felnama. Da li da ih cuvam, pa repariram jer su izgrebane i zasecane ili nabacim neke druge, i prodam. Ima dosta do aprila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege forumasi, moze li mala pomoc ili savet? Uspeo sam da odvalim, odlepim sredisnji retrovizor, bio je zalepljen za sofersajbnu? Brisao sam nesto, imao slobodnog vremena, i laktom lupih po retrovizoru, srecom isti je citav, samo ga treba nekako trajno vratiti tamo odakle je spao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege forumasi, treba mi vase misljenje, da li je puno para za cetiri Sportingove 15-ice, sa cetiri letnje Michelin energy saver gume (bez problema mogu da izguraju jos dve sezone, imaju sugurno 5 mm sare), 150 eura.

Gume su na felnama, sve je izbalansirano, samo da se montira na auto. Felne imaju par sitnih riseva (ostecenja), koja stvarno nisu upadljiva, farbane nisu.

Da li je to ok cena ili nije?

Ako nije felne ce zavrsiti na Punticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije mnogo s obzirom da se po netu samo alu felne kreću oko 150€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update.

Puntomobil je veceras dobio, dva nova KYB amortizera pozadi. Stavio sam mu Sporting-ove 15-ice, koje sam juce uzeo, dobio je i dva nova migavca (ona na krilima), posto je prethodni vlasnik uspeo da izgubi na obe strane one plasticne kapice koje idu preko migavca, providne, kupaste.

Da nadjem malo vremena, da operem auto pa da ga slikam i okacim slike.

Moram da kazem da je sa ovim felnama, novim amortima, to drugi auto, sve je drugacije, volan, drzanje na putu, u krivinama, kocenje, ubrzavanje.

Toliko za sad, pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo novih slika. Sa Sportingovim felnama i novim amortizerima, druga prica, drugi auto.

Samo se nadam da se clan Greenpunto nece ljutiti na mene, ne kopiram ga, vec su nam kola ista. :harhar:

Dve nocne u dvoristu gde se ama bas nista ne vidi.

Punto_36.jpg Punto_37.jpg

A onda malo bolje osvetljenje.

Punto_38.jpg Punto_39.jpg

Punto_40.jpg Punto_42.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno alu felne koje najbolje čuče Puntiću :thumbsup:

A Greenpunto će te :vava: haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...