Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Punto mk2 1.2 16v HLX 2001.

Recommended Posts

Kolege forumasi, duze vreme pratim forum. Pa resih i ja da pretstavim svoj novi (polovan) auto. Do sada sam imao tri Fiat-ova automobila, tako da proverene stvari necu da menjm.

Dakle,

Juce kupljen.

Fiat Punto mk2 2001, 1.2 16v, 80hp, 3v, 5b. Eper kaze da je proizveden 9.2001. i da je sa svom opremom koja je sada njemu izasao iz fabrike.

Inace auto je uvezen iz Nemacke, radjen je za njihovo trziste, uz auto sam dobio sve papire, uputstva, cod-ove, originalnu servisnu knjizicu i racun kada je auto tamo kupljen.

Presao je (po satu) 168000km mada je zbog carine km dignuta na skoro 200000km (ko ce ga znati sta je tu stvarno). Ovako puntic je u stvarno dobrom stanju, vidi se da je odrzavan, utegnut, ne trese, ne lupa, ne vuce (imam sluzbenog Punta skoro pa nov, a ovaj sto sam kupio se ponasa u voznji isto ko sluzbeni sto znaci da je tehnicki 100% ispravan) motor nije pran...prasnjav i suv ko barut, ne duva i ne dimi nimalo :laughing:, vece havarije nije imao svi kosevi, zazori na haubi, krilima - fabricki na mestu, vidi se da je "kultuno" ofarban ispred zadnjeg desnog tocka.

Valjda nisam pogresio sto sam uzeo bas ova primerak, gledao sam par komada i ovaj me je privukao opremom, ali i poreklom. Gledao sam ga sa drugarom koji se (valjda) razume u automobile, kaze uzimaj. Spustismo mu malo cenu zbog soferke koja ima "liniju" i losih guma, ali i cinjenice da mora PUS broja motora da se radi posto je ovaj pojela korozija (vozen na tehnicki da se ta tvrdnja stvarno proveri). Sve u svemu mislim da nije lose za 1800 eura.

Od opreme ima sledece:

Kilmu,

ABS,

City servo,

6x air bag,

El. podizace prozora,

El. retrovizore sa grejacima,

Maglinke u farovima.

Branike i retrovizore u boji auta,

Metalik boju,

Plisani enterijer,

Fabricki vufer u gepeku,

I mozda jos nesto sto jos nisam primetio

Mane su mu troje vrata i sto je zelene boje, ali u ovom teskom vremenu ne moze biti sve idelano.

Pozdrav i izvinjavam se na ovako dugackom post-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P9170651.jpg P9170652.jpg

P9170653.jpg P9170654.jpg P9170655.jpg

P9170656.jpg P9170657.jpg P9170658.jpg

P9170659.jpg P9170660.jpg

Ja od ovoga bolje nisam uspeo. Mada mi se cini ovako lep na slikama.... :smoke:

Salim se, eto to je sto je, slike su napravljene kod drugara sa kojim sam gledao auto,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da ces ti udariti "reply" zbog boje. Gledao sam danas tvoje predstavljanje i gle isti punto k`o moj. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je green....slazem se sa Dr.Tuborgom za pocetak neke felnice i bombona :thumbsup: . Ocuvan je lepo....nije mnogo para, navozaces se lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me bilo duze veme, pa da malo osvezim temu.

Punto je registrovan, morao je da se kuca PUS na motor, stavljene su nove gume (polovne, skoro pa nove) uradjen veliki i mali servis, promenjen antifriz...spremljen je za zimu. Ostalo mi je da promenim sofersajbnu (ima liniju), al ima vremena, kad dodjem do nekih para viska.

Evo nekih novih slika.

Punto_22.jpg Punto_23.jpg

Punto_24.jpg Punto_25.jpg Punto_26.jpg

Punto_27.jpg Punto_28.jpg Punto_29.jpg

Punto_30.jpg Punto_31.jpg Punto_32.jpg

Punto_34.jpg Punto_35.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super izgleda, ista prica kao i ja moj kad sam kupio, prvo pus pa registracija :) a i ja sam imao liniju na soferci i evo prodje 2 god i i dalje je imam :) Mnogo mu je dobar enterijer u toj boji, kod mene je onaj plavi plisani :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pristojno stanje.. Kako stoji sa potrošnjom i kako se boriš sa dečijim sedištem pozadi?

Potrosnja po board-u se krece od 12,9 km/L do 15,4km/L, strogo po gradu. Koliko je to tacno pojma nemam, videcemo kad ga napunim do cepa pa 100km pa opet do cepa, tako se najtacnije meri potrosnja.

A sa sedistem borba, a tamo a vamo. Sreca ja imam sluzbeni auto, pa Punta mahom vozi zena, tako da borbu prepustam njoj.

Lepo, lepo....ima i vufer :guitar:

Moram i ja da nadjem taj zvucnik :D

Video sam skoro na polovnim automobilima vufer ko moj, cena 30 evropljana. Inace veoma se lepo cuje muzika, nije nesto specijalno ali radi bas lepo.

Super izgleda, ista prica kao i ja moj kad sam kupio, prvo pus pa registracija :) a i ja sam imao liniju na soferci i evo prodje 2 god i i dalje je imam :) Mnogo mu je dobar enterijer u toj boji, kod mene je onaj plavi plisani :(

PUS zajebancija samo da pare drzava otme od nas, cela Evropa ne daje pet para na broj motora a nasi pametnjakovici se nasli da se prave pametni pa kao mora da ima broj motora, a motor deo kao i svaki drugi.

Jos te lepo iscimaju prvo tehnicki, pa 29-ti, pa Ljermomntova, pa Komresor...a sve to na probne table ili na rizik da te ne uhvate, posto motorno vozilo nije registrovano. Summa summarum sa probnim tablicama skoro 6000 din + pregistracija sa tablicama i saobracajnom 17550 din, a kraju a di novci idu ko ce ga znati, gorivo sve skuplje, putevi sve losiji....nameti sve veci.

Ma za soferku cu da vidim sta cu da radim, dal da uzimam novu ili da stavljam polovnu, brat mi drzi Fiatov otpad, pa cu da se preracunam sta mi se vise isplati nova ili polovna, da mi nije (linija) u vidnom polju ne bih soferku ni menjao, ovako me bas nervira.

Enerijer mu je stvarno extra, plis, samo sam zbog toga i trazio HLX-a. Eper kaze da se tvoj enterijer zove 532 Blue Velvet - svetliji a moj tamniji 533 Grey Velvet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se šoferke tiče moj savet ti je da uzmeš polovnu, jer zašto bi bacao pare na novu kada ti je i auto polovan, samo nađeš neku koja nije izgrebana i oštećena i teraj, ovako za novu će da te oderu, nemam predstavu koliko može da košta, ali je garant duplo skuplja nego polovna.. Odlučio bih se za novu jedino ako je razlika u ceni između nove i polovne mizerna.. A što se tiče PUS-a i kod mene na autu je rađen isto, s tim što je to regulisao ovaj lik što mi je uvezao auto, a sreća pa je bilo blizu sve u krugu od 1km i nisu morale probne table, nego smo malo pripazili..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soferke i ostali staklici na autu ( farovi, zmigavci..) obicno budu jeftiniji novi nego polovni, mada njemu brat drzi otpad tako da ce verovatno biti cena za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas priliku zameni soferku...moze da se desi zimi da kad je zaledjena soferka i pustis da duva toplo da je odledi da se ta crta prosiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Glass servisu Kuneska sofersajbna kosta 7000 din sa ugradnjom a Pilkington-ova (fabricka Fiat-ova) sa ugradnjom kosta 9000 din. Na obe daju garanciju godinu dana na ugradnju da nece procureti i sl.

Polovna kosta 50 eura, lepak 10 eura i ugradnja 20 eura, izadje vise nego nova novcijata, a gde je cimanje prvo uzmi soferku, nadji nekoga da je ugradi, ne daj Boze da se slomi u toku transporta i sta sam uradio...nista.

Jeste da bih je ja dobio skoro pa dzabe od brata ali dok se iscimam da sve to zavrsim i nesto podje naopako...ovako dodjes u Glass servis i kazes treba soferka da mi se promeni, ako nesto posle nije u redu dodjes pa reklamiras, garancija svakako postoji. Narodna radinost je malo jeftinija ali nikavu garanciju nemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege forumasi, duze vreme pratim forum. Pa resih i ja da pretstavim svoj novi (polovan) auto. Do sada sam imao tri Fiat-ova automobila, tako da proverene stvari necu da menjm.

Dakle,

Juce kupljen.

Fiat Punto mk2 2001, 1.2 16v, 80hp, 3v, 5b. Eper kaze da je proizveden 9.2001. i da je sa svom opremom koja je sada njemu izasao iz fabrike.

Inace auto je uvezen iz Nemacke, radjen je za njihovo trziste, uz auto sam dobio sve papire, uputstva, cod-ove, originalnu servisnu knjizicu i racun kada je auto tamo kupljen.

Presao je (po satu) 168000km mada je zbog carine km dignuta na skoro 200000km (ko ce ga znati sta je tu stvarno). Ovako puntic je u stvarno dobrom stanju, vidi se da je odrzavan, utegnut, ne trese, ne lupa, ne vuce (imam sluzbenog Punta skoro pa nov, a ovaj sto sam kupio se ponasa u voznji isto ko sluzbeni sto znaci da je tehnicki 100% ispravan) motor nije pran...prasnjav i suv ko barut, ne duva i ne dimi nimalo :laughing:, vece havarije nije imao svi kosevi, zazori na haubi, krilima - fabricki na mestu, vidi se da je "kultuno" ofarban ispred zadnjeg desnog tocka.

Valjda nisam pogresio sto sam uzeo bas ova primerak, gledao sam par komada i ovaj me je privukao opremom, ali i poreklom. Gledao sam ga sa drugarom koji se (valjda) razume u automobile, kaze uzimaj. Spustismo mu malo cenu zbog soferke koja ima "liniju" i losih guma, ali i cinjenice da mora PUS broja motora da se radi posto je ovaj pojela korozija (vozen na tehnicki da se ta tvrdnja stvarno proveri). Sve u svemu mislim da nije lose za 1800 eura.

Od opreme ima sledece:

Kilmu,

ABS,

City servo,

6x air bag,

El. podizace prozora,

El. retrovizore sa grejacima,

Maglinke u farovima.

Branike i retrovizore u boji auta,

Metalik boju,

Plisani enterijer,

Fabricki vufer u gepeku,

I mozda jos nesto sto jos nisam primetio

Mane su mu troje vrata i sto je zelene boje, ali u ovom teskom vremenu ne moze biti sve idelano.

Pozdrav i izvinjavam se na ovako dugackom post-u.

Cestitke za auto! Neka te dobro sluzi! Od elektro gadgeta imas i ''follow me home'' svetla. Kad ugasis motor, ablender povuci ka sebi jednom da se svetla upale. tako ce ostati 30sec. Svaki put kad ablendnes povecavas za 30 sec. auto ne pamti, nego svaki put palis tu opciju. a, ako se odlucis da ti ne treba, samo zadrzis ablender ka sebi duze od 2sec i svetla se gase. Ako imas 2 kluca sa daljincem, onda imas i fabricki alarm. Uz njega je trebalo da dobijes i fabricke alufelne, posto je u HLX opremi, ali i ovako je skroz ok. Mozda Svaba nije hteo alufelne.

Proveri kvacilo. Ja sam ga menjao na pravih 122kKM. Ako je pedala tvrda-sledi menjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...