Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
mrkyone

Nuova Croma - ugradnja parking senzora

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Kupio sam preko neta neke parking senzore i hteo bih sam da ih ugradim na novu Fiat Cromu, pa me interesuje da li je ovo neko pokusavao i ima li neko predlog kuda da provucem zice do unutrasnjosti, a kuda do struje i gde da zakacim centralu na struju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih ugradio pre neki dan. Nije nikakav problem, objasnicu ti sve sta i kako, samo mi kazi koje si uzeo? Ja sam montirao one koji se ne vide, tj postavljaju se sa unutrasnje strane branika, ali nije problem isti je princip za sve. Centrala zalepljena iza stopaljke leve i sa nje uzeta struja, a zvucnik provucen kroz plastiku i stoji kod malog levog prozorcica. Inace imas moze da se vuce i dalje, ali meni je tu bilo zgodno, a opet cuje se jako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod burazera ugradi na puntu, probukao sam ih kroz rupu kroz koju ide instalacija za osvetljenje tablica, samo malo onaj gumeni cep razbusio da moze sve da prodje, centralu stavis kao sto i Terza rece iza stopaljke, e sada ne znam da li croma ima rikverc svetlo na obe stopaljke ako je tako onda je nebitna strana, a ako je kao kod punta samo na jednoj rikverc a na drugoj na to mesto dodje maglenka onda moras staviti ispod te gde je rikverc kod punta je to desna, i povezes + i - na instalaciju rikverc sijalice, i onda automatski kad ubacis u rikverc pale se senzori, evo ima na ovoj temi kako je to ispalo kod mene. http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=52177&st=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima Terzi i Kuvalji...

A sto se tice senzora uzeo neke normalne koji se vide, nisu sakriveni, a to sa zvucnikom mi ne odgovara jer imam i onaj display koji pokazuje razdaljinu, pa bi trebao da provucem nekuda skroz do kontrolne table?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako ti zvucnik ne odgovara, svaki senzor ima zvucnik, dal vukao zicu od zvucnika ili od displeja u cemu je razlika? Ja sam kroz zadnji desni bok, zavesu, iznad kedera pa na dalje vukao, skoro sam vukao isto tako na laguni iste senzore, do izntrumentable kroz krov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vukao kroz levi prag, ispod one plastike, inace na ovim senzorima je zvucnik i displej u istom kucistu. Trebas pogledati kuda ti je lakse moze i kroz nebo.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima, probacu sutra verovatno da ih ugradim, pa javljam rezultate....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Nisam do sada ovde mnogo postovao, nisam ni auto predstavio. ali će se to promeniti uskoro. Elem, juče sam na moju Cromu ugradio xenon 4300 k -Canbus slim, dnevna svetla 5 x 1W HP i parking senzore. Ledovi su stavljeni takođe gde god je to moguće.

Što se tiče senzora, žice su provučene kroz rupu na patosu (fabričku) na kojoj se nalazi gumeni čep. Display je namešten napred, a kabel od njega prati šoferku, pa ispod pragova i tako dalje. Nije koplikovano.

dscf4702ej.jpgdscf4676kq.jpgdscf4677c.jpgdscf4680n.jpgdscf4681r.jpgdscf4683i.jpgdscf4685e.jpgdscf4686d.jpgdscf4693x.jpgdscf4694.JPGdscf4695e.jpgdscf4698h.jpgdscf4699m.jpgdscf4700z.jpgdscf4701q.jpgdscf4703oz.jpgdscf4705k.jpgdscf4706.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra.

Terzo šta bi sa tvojim ne buši branik parking senzorima ? Kako se ponašaju i sl. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E rade skroz ok... Evo sad cu da izadjem napolje, lepo je vreme, auto opran pa cu da slikam sve i predstavim auto. Zadovoljan sam kako rade, imaju samo zvucnik, pocinje da reaguje na nekih metar odprilike... i menjaju zvuh, za trideset cm pocinju konstantno da piste, i da 15 cm daju signal drugim intenzitetom da nema vise mesta pozadi. Tako da sve u svemu zadovoljan sam kako rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dscf4683i.jpg

Sve to tako ne bi ni blizu ispalo bez glavnog alata Lava :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, to Nikola cuo da kad je susa mora da se zalije bandera da proradi telefon, pa istu tehniku primenjuje na parking senzore... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, tako i ja isto skladistim alat, zato sam i primetio... A sa drustvom obicno dovucem gajbu ceskih buksnica i sitnih srafova :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...