Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dudip

Alfa Romeo 147 JTD / MJet - čudan zvuk iz motora...

Recommended Posts

Evo, da otvorim novu temu...

Alfa 147 jtd, 115hp, 2002g.

posle sklapanja motora, posle havarije koju sam imao na motoru(opisao sam je u jednoj temi), javio se zvuk iz predela zupčastog kaiša ili common rail pumpe. Skinuli smo klinasti kaiš i eleminesali mogućnost lagera alternatora ili slično...

auto sam vozio kod nekoliko majstora i bošista i neki kažu da je pumpa a bošisti da nije.

Zvuk se javlja kad se motor zagreje.

Majstor koji je radio motor kaže da nema ideju o kvaru, jer je proveravao sve rolere i španere koji su stavljeni novi pre 6 meseci a nisam prešao ni 3000 km.

Postaviću video sa zvukom, pa molim sve sa sličnim iskustvom da mi kažu svoje mišljenje i pomognu da rešim problem.

Pozdrav!

Zvuk počinje od 10.sec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prozujao lezaj hidro pumpe upravljaca.Uskoro ce i ulje da pocne curiti iz iste.Proveri sa stetoskopom za slusanje motora.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oživljavam temu.

Došlo je vreme da se više pozabavim ovim problemom.

Nisam siguran da je ležaj hidro pumpe, a voleo bih da je to... proveriću.

Par majstora mi je reklo da slobodno vozim, ali nemam hrabrosti da krenem na dalji put. Po gradu može.

Nije mi logično da se ne čuje ništa kad je hladan, a da počne da zuji kad se zagreje?

Da je problem sa pumpom visokog pritiska, zujao bi neprestano?

Meni liči na vodenu pumpu ili zupčasti kaiš.

Značilo bi mi svako iskustvo da rešim problem.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas primetim dok mi je auto stajao u leru da se na trenutke začuje kao da nešto zapne, udari...ili prezupči. Ne znam kako da opišem, ali mislim da se može čuti na video snimku koji ću postaviti. 

Ne znam da li zamajac može da ispušta takve zvuke? Ili možda remenica neka? 

 

Na video snimku se čuje par puta od 00:10 do 00:15, posle se može čuti par puta dok ga turiram takođe... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aFUXSEcTMFA

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam na neku remenicu... Španer ako je prosvirao za 45000km, onda *ebeš i njega i kvalitet delova koji nam je dostupan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja računam da sam 60000 miran kad uradim veliki servis, baš zbog ovih delova sumnjivog kvaliteta, iako mu je fabrika rekla na 120000 da se radi... Ako ću na 40000 raditi veliki, to ispade po fabrici da na svakom drugom malom servisu radim i veliki... Videću koliko mi treba vremena da ogolim kaiševe pa da pogledam. Ako stignem danas, svratiću i do servisa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim koga zanima. Vodena pumpa melje, onako kao da zapinje... Epilog je da ću najverovatnije  veliki servis raditi. Od prošlog sam prešao tačno 44000km, i naravno tada je zamenjena i pumpa.

Zaključak: Ugrađujemo smeće od delova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nemam pojma čiji su delovi bili... Nisam ih ja uzimao, nego servis, i nisam uopšte unosio u evidenciju kog su porekla :) . Znam da su mi i oni tada rekli da sam miran najmanje 60000.  Još sam se tad dvoumio uopšte da li da radim veliki servis jer sam imao u nekoj evideciji uz kola da je urađen u Italiji par hiljada pre toga. I eto, uradim kao da ne mislim, a sve mi se čini da je bolje da sam ostavio kako je bilo. 

 

Trenutno su roleri i španer, kao i svi kaiši u dobrom stanju, bez nekih naznaka da im je vreme za zamenu, ali ajde kad se već rastura zbog pumpe da i to zamenim. Sad sam rekao da mi stavi neki navodno Italijanski set, nešto je skuplji, nije Dayco, i kao navodno SKF pumpu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio u nisu u Autosportivo kada sam uzeo auto i dobio sam pisanu i pecatiranu garanciju na 60hkm ili 5 godina,sta pre nastupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam i ja dobio garanciju. U Beo Caru su mi odradili, i svaka preporuka za njih. Pumpa je  ovlažila, i verujem da je to bilo dovoljno da ode ležaj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sad tačno u dinar, pošto sam uzimao još nekih sitnica pa sam platio ukupno, a račun mi je u kolima.

SKF pumpa oko 4000 din.

Set zupčastog kaiša, ipak je Dayco, mislim da je oko 7000din.

Usluge 5000 din. 

 

I prošli set je bio Dayco i u dobrom je stanju kaiš kao i ostalo, mogu i da uslikam. Ali pumpa je katastrofa, i sve mi se više budi sumnja da je uopšte i zamenjena prošli put... Pumpa je bila FPT. Ali eto, nije bilo srećom većeg zla, i idemo pun gas dalje :)

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/27/2012 at 9:02 PM, dudip said:

Evo, da otvorim novu temu...

Alfa 147 jtd, 115hp, 2002g.

posle sklapanja motora, posle havarije koju sam imao na motoru(opisao sam je u jednoj temi), javio se zvuk iz predela zupčastog kaiša ili common rail pumpe. Skinuli smo klinasti kaiš i eleminesali mogućnost lagera alternatora ili slično...

auto sam vozio kod nekoliko majstora i bošista i neki kažu da je pumpa a bošisti da nije.

Zvuk se javlja kad se motor zagreje.

Majstor koji je radio motor kaže da nema ideju o kvaru, jer je proveravao sve rolere i španere koji su stavljeni novi pre 6 meseci a nisam prešao ni 3000 km.

Postaviću video sa zvukom, pa molim sve sa sličnim iskustvom da mi kažu svoje mišljenje i pomognu da rešim problem.

Pozdrav!

 

Zvuk počinje od 10.sec.

Pozdrav, vidim da je stara tema, zanima me jel si uspeo da pronađeš kvar? 

Imam Alfu 159 skoro urađen veliki servis od tad prešao 1.000km, pre par dana počelo isto kao i kod tebe da se čuje. 

Ako si uspeo da pronađeš javi da vidim šta dalje. 

Hvala unapred 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...