Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Markoni Bg

Punto 1.3 MJET

Recommended Posts

Pre neki dan kupih Punto 1.3 MJET 2003 god kupljen u Veroni , stigao sa predjenih 145 000km , po servisnoj knjizici se kilometraza poklapa , da li je prava ko ce ga znati :) ali bitno mi je da je motor u dobrom stanju sto i jeste kao i ostatak automobila, od opreme ima sve sto ima i svaki punto. Pre kupovine kacen na dijagnostiku sto se tice motora sve je ok. U planu mi je da u skorijem roku odradim servis, ulje, filteri .

cv251.jpg cv252.jpg cv253.jpg

cv254.jpg cv255.jpg cv256.jpg

bice uskoro jos slika :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo...kad bude para za pocetak neke felnice pa ostalo po redu. Naravno najvaznije je da je auto tehnicki ispravan,ostatak para se trosi na ulepsavanje. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotivan je skroz. i moj je beli iznutra,nekima se to ne dopada zbog odrzavanja al je meni extra,lepo za oko i malo izdvaja iz mase puntica kojih nam je grad prepun :))

Dobro da te sluzi i puuuno km da preskocite....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo lep puntic, ne da ima osnova za ulepsavanje....uh! :thumbsup: Neka ti je sa srecom i da te dobro sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uradjen servis zamenjeno ulje i filteri , u medjuvremenu ubacen Sony plejer mnogo bolji zvuk ima nego fabricki Blaupunkt , sredjena je i bosch pumpa curelo je gorivo na jednoj gumici sto se tice nje sve ostalo je ok , zamenjen desni retrovizor jer je predhodni lepljen superlepkom <_< kada sam menjao saznao sam da imam i grejace u retrovizorima :D , potrosnjom sam zadovoljan po gradu oko 5l sto mi je bilo neverovatno u pocetku .U planu su neke felne u skladu sa mogucnostima ali otom potom . :welcome:

12112012068.jpg IMG_0897.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni danas prednji amortizeri u Tim servisu , trazio sam monroe i sachs ali nisam nasao , pa sam uzeo Magneti Marelli 2 godine garancija , sigurno ce biti bolji nego predhodni koji su bili fabricki .Stavljene i nove solje .

Inace nije bilo velikih problema prilikom zamene dobro je kako sam mislio da ce biti . Auto skroz drugacije ponasa nema lupanja preko lezecih , ostaje reglaza trapa da se uradi ali to cu uskoro .Generalno ja zadovoljan :D .

CAM00011.jpg CAM00012.jpg CAM00013.jpg CAM00015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe sve Ital brendovi, Pirelli, Magneti Marelli, Fiat Punto.

Sad na Avalu da ih malko razradiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjena reglaza trapova , geometrija totalno razdesena . Vukao mi je malo u levo i polozaj volana nije bio dobar , sada je to ispravljeno i volan kalibrisan . Razlika je ogromna :o , auto ide pravo , mnogo bolji osecaj na volanu , jednostavno drugi auto :D .

CAM00028.jpg CAM00030.jpg CAM00031.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel su ti tako rekli ? :laughing: To su i meni rekli u jednom servisu pre par godina kada sam hteo da centriram trap na Yugu.Samo sam im se zahvalio :laughing:.

Laicki receno , centrira se da zadnji tockovi budu u osi tj most , Mislim da moze i nagib da se steluje , trag i jos nesto ... nisam siguran ali svakako se centrira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda pozadi ima nekih stelovanja, meni je npr menjao majstor prvo silene zadnje pa onda tek podesio sve u vinklu,valjda ih malo steluje prema prednjim tockovima, nisam siguran..trebalo bi da se ceo most steluje a ne tockovi zasebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda pozadi ima nekih stelovanja, meni je npr menjao majstor prvo silene zadnje pa onda tek podesio sve u vinklu,valjda ih malo steluje prema prednjim tockovima, nisam siguran..trebalo bi da se ceo most steluje a ne tockovi zasebno...

Upravo tako se steluje. Viktor kada ga utera u vinklu auto ide kao po sinama :D

@beli_Punto

Bezi sto dalje. :D

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh ti masinu danas na V. Stepe nesto posle 15h. Izgleda odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :D Bio sam u AP sportu , verovatno sam isao prema autokomandi .

Hocu da ga poliram ali ovo glupavo vreme ne dozvoljava nista da se radi , samo da otopli sledi poliranje i voskiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da je Viktora poprilično iznervirao čim se latio čekića. Gde ti je sve našao luft ? :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispratio sam temu još od ranije, ali nikako da iskomentarišem. Mnogo je lep Putno, samo mu fale neke fine felnice i kao bombona je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si kupio punta ne bi imao problema kao sa stilom :laughing: Sala mala :turned: . Bice neke felne ali otom potom , bitno mi je da sam trap resio i da je mehanicki sve u redu da mogu da odem leti na odmor ili bilo gde da ne razmisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha to stoji :) Iskreono bila je velika dilema da li čipovati 1.3 mjt ili uzeti masni jtd i terati ga stock i na kraju sam se odlučio za jtd jer mi je barem 20-30% godišnje kilometraže autoput i računao sam da 1.9 lakše podnosi veće brzine.

Najbitnije da je auto ispravan, a šminka se lako sredi :) Prati malo forum i oglase i sigurno će nešto naleteti, ja sam našao odlične 15'' za zimski set na forumu za 6000din i još mi je čovek organizovao prevoz do kuće :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...