Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Trenutno se na oglasu nude ova dva auta.

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-phedra-2.0-jtd-max-sacuvana-oglas-10594895

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-phedra-2.0-multijet-diesel-full-oprema-7-sjedala-oglas-21333979

 

Vozim se normalno, uglavnom po propisima ili malo iznad njih. Ne divljanje, ne palim gume ali volim kad prestižne da to bude brzo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, 77mario said:

Vozim se normalno, uglavnom po propisima ili malo iznad njih.

 

Dooosta je 120 KS. :thumbup: 

 

51 minutes ago, 77mario said:

...ali volim kad prestižne da to bude brzo. 

 

Onda možda nije Phedra model auta za tebe...možda neki manji, tj. neki koji nije kombi. :D Ona je auto koji prosto nije pravljen za to da bude nešto posebno brz, agilan. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, 77mario said:

Trenutno se na oglasu nude ova dva auta.

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-phedra-2.0-jtd-max-sacuvana-oglas-10594895

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-phedra-2.0-multijet-diesel-full-oprema-7-sjedala-oglas-21333979

 

Vozim se normalno, uglavnom po propisima ili malo iznad njih. Ne divljanje, ne palim gume ali volim kad prestižne da to bude brzo. 

Mora biti Phedra, imam 4 djece, 6 nas je 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grand Scenic, Grand Picasso, Peugeot 5008, S-Max, Touran/Sharan...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/17/2017 at 1:54 AM, neshaoct said:

@77mario

 

Kod istih onih koji čipuju Stilo, Bravo, ili skoro pa bilo koji dizel. :) Koje su firme tačno na dobrom glasu u Hrvatskoj ne znam.

 

@rasko78

 

Meni su rekli uglavnom lepe stvari o automatiku u novoj Cromi 2.4 MJet, isto je japanac. Provozao sam auto sa tim menjačem @DraganUS i lepo radi, brzo menja stepene prenosa.

Je l i na njega misliš mada kažeš da treba bežati od svih tih japanskih automatika kod Fiata, ili...?

 

Nerado nešto kritikujem, ali koncepcija menjača koja podrazumeva da filter može da se zameni tek nakon potpunog rasklapanja dekli, po meni je loša na duge staze. Menjači su skoro isti, sem u tome da  AF 40 ima  6 brzina. Obzirom da sam puno vremena potrošio da i moj menjač radi glatko, održavanje i vanredni servisi, a u radionici mi stoji  još jedan u rezervi, kada podvučem crtu, znam da sam pogrešio. Ali to ne utiče na moju oduševljenost italijanskim mašinama, jer to što mi se kvari, nije ni napravljeno u Italiji. Nadam se da nisam nikoga uvredio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/19/2017 at 11:27 PM, rasko78 said:

...koncepcija menjača koja podrazumeva da filter može da se zameni tek nakon potpunog rasklapanja dekli, po meni je loša na duge staze.

 

To je sada tako, kao da je postao standard kod dosta automatskih menjača. Skoro sam gledao kako to izgleda kod jednog novijeg BMW-a, čini mi se da mi rekoše da košta 100 evra zamena filtera, tj. novi filter se dobija komplet sa metalnim kućištem. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam čovjeka za auto, phedra 2008. 120ks. Pitam ja njega: kako ide auto s obzirom da ima 1800 kg? Tvrdi on da ima 1400 kg (?) I da je euro5 motor unutra(?).  Ja nigdje nisam našao te podatke. Zna li tko više od mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=4933

 

Brand    Lancia

Model    Phedra

Generation    Phedra

Engine    2.0 JTD (107 Hp)

Doors    5

Power    107 hp/4000 rpm.

Maximum speed    174 km/h

Acceleration 0 - 100 km/h    13.4 sec

Fuel tank volume    80 l

Year of putting into production    2002 year

Coupe type    Minivan

Seats    8

Length    4750 mm.

Width    1863 mm.

Height    1760 mm.

Wheelbase    2823 mm.

Front track    1570 mm.

Rear (Back) track    1548 mm.

Minimum volume of Luggage (trunk)    325 l

Maximum volume of Luggage (trunk)    2950 l

Position of engine    Front, transversely

Engine displacement    1997 cm3

Torque    270 Nm/1750 rpm.

Fuel System    Diesel Commonrail

Turbine    Turbocharging

Valvetrain    OHC

Position of cylinders    Inline

Number of cylinders    4

Cylinder Bore    85 mm.

Piston Stroke    88 mm.

Compression ratio    18

Number of valves per cylinder    4

Fuel Type    Diesel

Drive wheel    Front wheel drive

Number of Gears (manual transmission)    5

Front suspension    The depreciated rack

Rear suspension    Helical spring

Front brakes    Ventilated discs

Rear brakes    Disc

ABS    yes

Steering type    Steering rack

Power steering    Hydraulic Steering

Fuel consumption (economy) - urban    9.2 l/100 km.

Fuel consumption (economy) - extra urban    5.9 l/100 km.

Fuel consumption (economy) - combined    7.2 l/100 km.

Kerb Weight    1736 kg.

Max. weight    2505 kg.

Tire size    215/65 R15

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode.

Posle 6 godina provedenih u Seat Alhambri resili smo da za promenu predjemo na Lanciu Phedru 170hp.. Interesuju me prvenstveno mane, ove dobre stvari se vide na prvi pogled.. inace auto je 2008-o godiste, 150000km na satu, automatik, sa panorama krovom i full kozom... Kakav je taj automatik, motor ??? Na sta najvise obratiti paznju prilikom kupovine ?? Hvala na pomoci...

 

Evo i slika malo...

 

4a2be17b0ae39d87204aca28581313b2.jpg83054ab3d8fa386c2f190aec0082846e.jpgd973d98425213d6185fa7e14e12300cc.jpg

57f2e168cc09d8f3a9cb031177ebfd88.jpgc3bd2b850f7fe281a7441c4bb73e6cb9.jpgfdd2c62de712ef1634354fae39cf22df.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da bežim od toga ili ? Mene najvise menjac brine, imao sam Alhambru automatik i prosle godine sam imao problema, 700€ mi izbacio iz dzepa.. Motor tu i tamo, mislim ako se redovno i sve po ps-u odrzava da nebi trebalo da bude vecih problema..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...