Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Od skoro sam kupio Lancia Phedra 2005 god 2.2 HDI u fulu.

da li neko zna nesto bolje da mi kaze oko ovog auta?

Prvensteno mi treba uputstvo na eng i cd da mogu da instaliram engleski u komp lancie (posto mi trazi CD kad hocu da promenim jezik) ili kako to ide?

I zeleo bih da iskljucim dneva svetla kao i folow me funkciju, i primetio sam da kad sam u gradu po noci ne mogu ni da sviram ni da ablendujem, jel to zbog tog senzora za svetla ili je neki bug?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da ti kažemo usrećio si se i venčanicu kupio, Citroen u Lancia odelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fin auto dj bre ne plasite coveka odmak

mujo baci neke slike da vidimo a sto se tice upustva potrazi na glavnom fiat forumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio bih Lancia Phedra 2.0, 100 kW, mislim  po izgledu, da je  HDI motor? Kad pogledam ispod ima DPF.

Po satu presla 140000, 2010. godiste.

 

Posto sam se namucio sa Citroen C5, 2.2 HDI DPF. Dok nije maknut u ECU info o DPFu 

i izbusen. Ne zelim to da ponavljam sa novim autom.

 

Na kojoj kilometrazi se dopunjava rezervoar za elloy, da li je moguce i kod Lancie sa nekim

programom ukloniti info o DPFu i ukloniti ga mehanicki?

 

Kakav je motor 2.0 HDI koji je u Lanci?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Namjeravam kupiti Lancia Phedru. Ima li tko kakva iskustva sa automatskim mjenjačem? Jedan mi je 'pobjegao' sa ručnim od 136 ks te sam našao sa automatskim od 170 ks. Ima li tko možda iskustva i sa tim motorom? Inače imam Cromu 2010.g. ali se obitelj proširila na 6 pa je postala mala.

Hvala unaprijed.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mani se japanskih automatika, moj drugarski savet. Bolje novce daj za decu, nego majstorima za održavanje ovog strva. Mnogo puta sam se pokajao, što sam kupio Lanciu sa Aisinom iako sam vešt u mehanici i nabavci delova.Slažem se da su automatici bolji, ali kad kupuješ nov auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Ako baš moraš da imaš Phedru, bar automatik  zaobiđi. Ne znam nikoga ko ima Aisina, a da nije mučio muku, uvek neki problem, pa ni sama šizofrena fabrika nije načisto kako ga treba održavati, prvo se kao ne menja ulje, pa kad su uvideli da imaju problem, na 50000 milja ili 6 godina, pa i to kako se menja ulje, kao 3,5 l ispustiš i toliko novoga vratiš, a oko 4 litre ti ostane starog. Ima sistem kako se to potpuno odradi, ali o tome ako ga kupiš.Isprobaj ga na hladno, pa na toplo, čim ima anomaliju u vidu stresanja, zadrške pri kretanju uz lupnjavu, lupnjavu pri prebacivanju brzina gore ili dole beži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde imaš specifikacije opreme po nivoima

 

http://www.cars-data.com/en/lancia-phedra-2002/121

On 6/14/2017 at 0:38 PM, 77mario said:

Mislite li da je 120 ks dovoljno za ovaj auto?

Phedra prazna teži 1800kg.

Vozač + suvozač + deca + pola rezervoara goriva je dodatnih bar 200kg. 

 

120 konjskih snaga za 2.000kg rekao bih da je nedovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, naravno ;)

 

Phedra 2008+

http://www.cars-data.com/en/lancia-phedra-2008/1219

Meni su vrhunske one verzije Phedra-e što u drugom redu imaju samo 2 sedišta, punog profila

Ovako nešto

 

gswgsawg.jpg

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=245298312&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=14700&makeModelVariant1.modelId=12&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&pageNumber=1&scopeId=C

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@77mario

 

Kod istih onih koji čipuju Stilo, Bravo, ili skoro pa bilo koji dizel. :) Koje su firme tačno na dobrom glasu u Hrvatskoj ne znam.

 

@rasko78

 

Meni su rekli uglavnom lepe stvari o automatiku u novoj Cromi 2.4 MJet, isto je japanac. Provozao sam auto sa tim menjačem @DraganUS i lepo radi, brzo menja stepene prenosa.

Je l i na njega misliš mada kažeš da treba bežati od svih tih japanskih automatika kod Fiata, ili...?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neshaoct Mislite li Vi da je 120 ks dovoljno za Phedru? Meni se čini da ipak ne. A da li ga softwareom dizati? Imam 2 na oglasu u cijeloj HR a da uvozim iz Italije ima troškove uvoza 3000€. Ne znam šta raditi. I žao mi je što nema phedre sa Fiat motorom. Ti HDI su mi nepoznanica i čujem od ljudi da ga treba izbjegavati. E sad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@77mario

 

Dovoljno je čim postoji u toj varijanti. Ali, ono što je nekome dovoljno snage drugome ne mora biti, zavisi od stila vožnje svakoga od nas. Ne znam kakvu vožnju voliš inače... :) 

Da, snaga se podiže softverski, da li to raditi na konkretnom motoru zavisi od njegovog stanja, i uopšte stanja celog auta. Ima onih koji to gledaju, pa se prvo potrude da auto bude ispravan i onda ide čipovanje, a ima onih koji to ništa ne gledaju prethodno nego odmah čipuju pa šta bude i koliko da traje. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...