Jump to content
FAS Goran
nebojsa01

Punto mk.2 - prospekat jul 1999.

Recommended Posts

Pronasao sam neki mali katalog koji mi je stajao u servisnoj knjizi. pa sam ga skenirao i evo okacio par slicica iz istog. Mene su zaintrigirala ABARTH sedista koja nisam nikad video u serijskoj proizvodnji punta, a o5 katalog iz polovine 1999 godine.

Picture_152.jpgPicture_153.jpgPicture_154.jpgPicture_155.jpg

Picture_156.jpgPicture_157.jpg

....slike su malo losije jer su skenirane. Ali moze da se vidi :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajne slike, hvala za ovo...

Sedista su sveti gral, to kad bi nabavio, i mogu da umrem... :D

Negde sam procitao ako je verovati izvoru da ih je napravljeno negde oko 2000 komada, nazalost... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sedista su da ti bude zao dupe da stavis na njih, zanimljivo resenje ova mrezica ispod daske u gepeku, a branik sa plavog i felne su posebna prica,

jel zna neko koji paket opreme je imao te branike, vidjao sam po kovinu jednog sa takvim branicima i abarth pragovima, ali mislim da je bio sporting varijanta, a vidjao sam jos sportinga sa klasicnim branicima i onim diskretnijim pragovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je HGT Abarth paket opreme i samo tako si mogao dobiti te felne, branike, i pragove...uz to je jos isao onaj plavo - crni volan sa koncem izvezenim abarth slovima pri dnu - mmmmmm...rucica menjaca sa abart znakom, patosnice sa abarth znakom, malo drugacija rucica rucne kocnice i mislim da je to to...trazim jedan site, ne mogu da nadjem...mislim da sam na njemu procitao da je cena u engleskoj svega toga bila oko 2000 funti...

A sedista su isla posebno, ona ne spadaju nigde, jednostavno to je vrh vrhova HGT/Abarth opreme, nema dalje...

Ja sam za malo postao vlasnik jednog HGT Abartha, ali sam u poslednji momenat odustao, sva sreca, nije izgledao Bog zna kako, hteo sam ga uzeti zbog imena i opreme, bio je na bugarskim tablama, lik je skinuo oglas 5 dana posto sam ja odustao, i vidim ga posle jedno mesec dana na Kragujevac ili Krusevac tablama registrovan i opet u oglasima, tako da mislim da sam dobro postupio... :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

cv3.jpg

Sta bi dao za ove prve i cetvrte felne,eeeeeee ,sve pohvale za ovo,sta je bio punto u to vreme ,bezao je 5 godina svima po dizajnu,samo farovi sta su bili,kada se setim,ej ,pa price ,boja,felne,enterijer,eeee,zato i zivi toliko dugo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drago mi je da vam se svidja ovaj post :D . Evo onda jos nekih slicica iz pomenutog prospekta, koje i nisu nesto zanimljive pa ih nisam kacio, a i one su se nalazile zajedno sa ovim ostalim.

Picture_160.jpg

Picture_159.jpg Picture_158.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika jednog abartha, za mene najlepsi punto koji sam video...

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

To je bilo pre par godina, uhvatio sam par slika :D

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošteno je za svaki respekt, jedinstven je, nemam bukvalno nikakav komentar na temu "moglo je možda ovako", bukvalno sve na svom mestu :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedino mozda ne bih dirao ta peta vrata (gepek). Inace to je radio majstor sto je meni farbao na mom puntu sve sto je trebalo.

Vidis da osim brisaca i bravice nema ni ono ulegnuce (rukohvat) na braniku ispod petih vrata.....detalji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ni izvalio da mi nisi rekao, morao sam da nađem na netu da vidim da li originalan ima taj deo, iskreno ja ne bih nikada išao protiv funkcionalnosti, npr 17, skidanje brisača, bravica, zakucavanje u pod, ali se divim ljudima koji imaju smelosti za te stvari :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako ga je koristio samo da ljudi oko njega zinu kad ga vide, mogao je da radi sta hoce, a ako ga koristi kao ja svoj, i za odlazak u nabavku za slavlja i praznike i za putovanja, onda bi verovatno uradio da mu gepek bude pristupacniji i felne 17 bi vozio samo vikendom kad krene u grad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi rekli neki likovi ovde kod mene " LEPSI NEGO PARE" :D Stvarno ne znam sta da kazem, sem da zelim sebi jednog istog ovakvog, ne bi nista menjao, samo bih ga prao :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drago mi je da vam se svidja ovaj post :D . Evo onda jos nekih slicica iz pomenutog prospekta, koje i nisu nesto zanimljive pa ih nisam kacio, a i one su se nalazile zajedno sa ovim ostalim.

Picture_160.jpg

Picture_159.jpg Picture_158.jpg

E, ovo bi odma pazario! Parking senzore(jer volim gedzete, a i verenica se tesko navikava na Punta, posle Seicenta. Pa, lepo joj kazem da veci nije uvek i bolji!) i kozni volan i rucica menjaca. Ova mreza za kera? Pa, nije losa stvarcica. Takodje, felne br 4. I ona mrezica iznad gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imaš aftermarket parking senzore, a nisu ni skupi, koliko se sećam oko 30tak eura, a ume da sačuva branike :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...