Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Sreten91

Lancia Lybra - zeleno svetlo ispod pepljare

Recommended Posts

ee50.jpg

Ima li ko da je čačkao oko ovoga? Pretpostavljam da treba cela pepeljara da se rasturi da bi se zamenila sijalica ili dioda, šta je već unutra, al' reko da ne započinjem nikakve operacije ako već neko zna šta tačno treba.
A ne radi ni svetlo u samoj pepeljari, mada me za to i briga jer ne pušim niti dajem kome da puši u autu tako da se pepeljara ni ne koristi ali bi hteo ovo spoljašnje da osposobim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekog vremena imao sam isti problem i zamenio sam obe sijalice. Mora da se izvuče cela pepeljara. Ne mogu tačno da se setim ali mislim da se skidaju dva šrafa iznad pepeljare kada se otvori. Da bi se izvadila cela piksla mora malo jače da se povuče pošto je žabicom iza nje povezana sa stubom. Kada je izvučeš sve je jako prosto što se tiče zelenog svetla koje obasjava prostor ispod pepeljare. Za zamenu sijalice koja osvetljava sam upaljač mora da se rasturi sama piskla i zamena je malo teža. Nadam se da sam bar malo pomogao pošto sam davno ovo radio i ne sećam se tačno svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam. Mislio sam da je komplikovanije ali je prosto. Samo se odvrnu ona dva šrafa i ispadne cela pepeljara, nema nikakvih zabica.

Da l' je to kod mene puklo ne znam, uglavno samo ispadne kad odvrneš šrafove. Iza se samo isčupa sijalica i zameni.

Hvala na pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto tako odvrnuo ta 2 sarafa ali nisam uspeo pepeljaru izvaditi,ali moram reci da nisam smeo jako povuci bojeci se da nesto ne slomim ili da iscupam zice koje idu u upaljac tako da sijalice nisam zamjenio,u kojem smjeru se povuce prema sebi ili prema dole i da lise ponovo mogu te zabice uklopiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno sam ja to menjao... Slobodno je malo jače cimni, žice ne možeš počupati. Pročitaj drugi post u temi, bolje je kolega objasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok...izvukao sam pepeljaru ali nista specijalno jer zice od upaljaca i svjetla su suvise kratke da bi se komplet pepeljara mogla izvuci vani,a gotovo nemoguce  je iskopcati zice zbog malog prostora iza pepeljare,e sad ne znam jeli moguce iscupati samo pepeljaru iz kucista jer kako vidim ta zelena sijalica je na dnu i nemoguce je na drugi nacin doci do nje,bas se nerviram oko toga dodze mi da je krampom odvalim,,,,,,hmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rstavio sam ga i našao sijalicu e sada kako da je zamenim ? Da li samo jednostavno da isšupam tu diodicu i stavim drugu ili kako ? 

 

I još jedan problem imam... pepeljara bi trebala sama da se otvori pritiskom na dugme ako se ne varam. To kod mene ne funkcioniše ... Ima neku ideju i to kako da rešim ?

 

Unapred hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moju sijalicu kad sam menjao, ta stara je imala na sebi neku zelenu gumenu navlaku, verovatno da ublazi svetlost, tako da sam uzeo novu sijalicicu i ponovo stavio tu navlaku. Bas je lepa svetlost, diskretna. A i ja imam taj problem sa pepeljarom, moram odozdo malo da je povucem da bi se otvorila, ne znam kako bi to moglo da se resi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probajte da je ustelujete. Odvrnite ona dva torx-a, za demontazu,  i pomerite je malo u neku stranu.

 

A mozda je i jezicak koji puca , koji je standardan problem piksle Lybre,  lepljen pa da nije   idealno zalepljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na pomoći !Kola su kod mene tek 2 meseca.  Posle praistorijske fiat regate, sve je za mene ovo svemirska tehnologija :D Uglavnom  isčupao sam sijalicu i stavio novu i na nju onu navlaku i sad radi ok. Sledeće ću da rasturim sam upaljač pošto sam skontao da i tamo ima neka sijalica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvuci-otvori obe fioke i onda pazljivo povuci ceo set fioke-dugme ka sebi. Ceo taj okvir sa fiokama drze zabice. Videces onda gde se sve nalaze te sijalice. 

Lancia-Lybra-Prekida-za-sva-4-migavca_slika_O_40165553.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo danas sve dzekovei relej,dakle problem je bio u kontaktu,gurnuo sam sijalicu nazad koja je inace lemljena tako kada crkne,ne moze se zameniti samo sijalica vec sijalica sa plocom.Tacnije imaju 2 sijalice na ploci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...