Jump to content
FAS Goran
Nikola Stojkovic

Stanje na putu uživo i navigacija u jednom

Recommended Posts

Pozdrav, drugari :)

Pozivam vas da nam se pridružite u korišćenju programčeta za praćenje (i prijavljivanje) nezgoda, zastoja, upozorenja i još mnogo toga na putevima :)

U pitanju je Waze i besplatan je :)

Radi savršeno, testiram ga dva-tri meseca na Android tabletu i iPhone-u, i mogu vam reći da mi olakšava put kroz grad dosta. U svakom slučaju, podržani su skoro svi smart telefoni, odnosno sledeće platforme: Android, Symbian, iOS i Windows Phone. Pogledajte sledeći klip, da vidite o čemu je reč :)

Ko je zainteresovan u kreiranju mape i unosu benzinskih pumpi na istoj, neka me kontaktira na PM oko detalja, ili neka pita ovde. Odgovaram na sva pitanja :)

P.S. Nemojte misliti da reklamiram Waze, tj. da sam njihov zaposleni, jer sam volonter, kao i svi ostali korisnici Waze-a :) Hajde da nam vožnja bude bezbednija i brža :scooter:

Informacije o Waze-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakva je situacija sa mapama? Ja sam se zezao s tim pre oko godinu dana i gde god sam krenuo bilo je da li zelim da mapiram put jer nijedan korisnik tuda jos uvek nije prosao. Zivim u Valjevu a najblize obavestenje o policiji ili radovima na putu je bilo za Budimpestu.

Kako to sve sada izgleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini, javiše su mapirani "Beogradski pašaluk" i Vojvodina, ali radim na tome da mapiram Vranje (i okolne gradove i mesta). Pokreni Waze, pa ćeš videti kako sada stojimo sa mapama :)

Edited by Nikola Stojkovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pomogao, nego me zanima jel mogu ja preko kompa da to ubacujem ili ta stvar radi samo preko androida?

Svaka pomoć je više nego dobrodošla :) Zbog svih nas.

Naravno da možeš da pomogneš, mapa se edituje preko WME (Waze Map Editor), http://world.waze.com/editor

Preporučio bih ti da se prvo uvežbaš (nemoj se prijavljivati), pa kada se skontaš sa editorom, slobodno se prijavi i kreni da dodaješ/menjaš :)

Pozdrav!

(dragstor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih učestvovao, ali mi nažalost paket koji imam na telefonu ne podržava i besplatan internet, ali čim promenim paket uključujem se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio ovo cudo par dana, zanimljivo je, moze da pomogne, odvaca paznju i povrh svega, od pre 10ak dana, kad ga upalim izbaci mi obavestenje "Uh-oh! Failed to initialize, No network connection" :D Ne znam koji mu je vrag :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi neće link, ali pokušaću kasnije... Ja se krećem non stop na relaciji Ts-Kv-Kg i Ts-Kg preko sela, tačno znam svaku neravninu na putu gde se nalazi i pokušaću da provalim o čemu se radi, pa da vidim koliko mogu da pomognem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@heroj: odvlaci paznju? Meni ne, sve je stvar navike - posle nekoliko dana prestanes da gledas, on te sve sam obavestava (primer: "Police reported ahead" i slicno) :)

@sikter: trenutno je redovno odrzavanje u toku, editor ce biti aktivan sutra od 15h :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda kad bi bila neka opcija da se ubaci nase pismo i glasovne komande?! Nije da imam problem i ovako vec nekako preferiram svoje ! :D

Preveo sam verziju 3.5, ostaje da proverim još nekoliko rečenica i uskoro je puštam live ;)

Što se glasovnih komandi tiče, radim i na tome, samo što im još nismo u planu (premalo korisnika u Srbiji) :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prije par dana instalirao našu android aplikaciju Naša patrola ali nisam je još uspio valjano isprobati. Sad ću i Waze da ponovo instaliram kad kažete da je pokrivenost veća ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prije par dana instalirao našu android aplikaciju Naša patrola ali nisam je još uspio valjano isprobati. Sad ću i Waze da ponovo instaliram kad kažete da je pokrivenost veća ;)

Uz dužno poštovanje prema developerima, moram da kažem da se Waze ne može porediti sa pomenutim programom :) Svakako vredi isprobati Waze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje mape Waze koristi pošto pola moga "sela" nema, a ima ga i iGo, Garmin, Google Maps? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje mape Waze koristi pošto pola moga "sela" nema, a ima ga i iGo, Garmin, Google Maps? :)

Osnova su TIGRA mape, nad kojima "operišu" sami korisnici. U pitanju je "crowdsourcing" :) Sve ono što vidiš na mapi smo ucrtali mi, korisnici Waze-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda da sačekamo do sutra popodne kad proradi WME pa da zasučemo rukave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda da sačekamo do sutra popodne kad proradi WME pa da zasučemo rukave :)

Oo, drago mi je kad pročitam tako neki komentar :thumbup:

Samo napred. Ako treba neka pomoć oko editovanja, slobodno piši!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Waze zakon :)

Imam ga vec par meseci, ali slabo imam potrebu da ga koristim... zasad. Ali u svakom slucaju odlican i koristan koncept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oo, drago mi je kad pročitam tako neki komentar :thumbup:

Samo napred. Ako treba neka pomoć oko editovanja, slobodno piši!

Da li je za mapu potrebno da se vozikam po ulicama ili određenom radijusu koji nije ucrtan i kako da prenesem te podatke kasnije kad budem uređivao mapu? Mora li preko navigacije? Teško mi sad da skontam pošto nisam vidio kako WME radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je za mapu potrebno da se vozikam po ulicama ili određenom radijusu koji nije ucrtan i kako da prenesem te podatke kasnije kad budem uređivao mapu? Mora li preko navigacije? Teško mi sad da skontam pošto nisam vidio kako WME radi :)

Možeš tako :) U suštini, kada voziš nekim putem, otvara ti se mogućnost editovanja u radijusu od oko 1.5km oko puta sa obe strane :) Tako da, što više voziš, veće mogućnosti za editovanje.

Ako ti se editovanje svidi i hoćeš da napreduješ, možeš da se prijaviš za Area Manager-a, ali ti treba malo više iskustva sa WME :)

U suštini, mi koristimo PlanPlus kao referencu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozikao sam se danas bez i sa rutiranjanjem (koristio tačke sa foursquera-a kao odredišta) i ništa aplikacija nije zabilježila, a i web dashboard mi prazan. Još na sve to satelitska mapa naselja prekrivena je ogromnim oblakom tako da se ulice ne vide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, satelitski snimci Srbije... Google-ovi za sada najboji, je l' te :p

Da, jedna od najboljih opcija - rutranje putem 4sq :)

Što se Dashboard-a tiče, biće ti dostupni podaci krajem dana ili sutradan :) Imaj u vidu to da Waze koristi preko 30.000.000 ljudi širom sveta, treba to sve isprocesirati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...