Jump to content
FAS Goran
filipovic

Slike automobila bez posebnog razloga...

Recommended Posts

21 minutes ago, Woodoo said:

Koliko je tu bilo prostora između glave i krova?:D

Tada sam bio predškolac i mladji osnovac i još nije bilo tih problema. Pa ni u Peglici. Sada kada vrtim film unazad, pa imam naknadnu pamet, bez dileme već na granici osnovne i srednje škole je trebalo da mi bude jasno da tu nešto nije u redu – sa svima oko mene. :) Pa ni sa mojom malo starijom braćom. Jer, obojica su u tom dobu bila malo viša od mene  2-3 cm ( i ta razlika visine je i danas ostala ), ali, kada bi nam neko neupućen gledao samo položaj glave u odnosu na nebo u kolima dok sedimo, mislio bi da je sve zapravo kontra ... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo narandzastu peglicu pocetkom 90ih tj imali smo ih par komada u vise boja u to neko vreme bile popularne za prodaju i cale kupovao, sredjivao i preprodavao, e sad nijansa narandzaste boje je nebitna ko ce to znaci uglavnom svi ti poljaci (pezejac, polonez, pegla) su postojali u narandzastoj boji a mislim i da je originalana fiat 126 imao u narandzastoj ali nisam siguran zuta je sigurno bila i crvena. Deda je imao neku krem boju, komsija bordu a drugi komsija neku bela kafa ta je bila novija sa dubokim branicima i takvih je najvise bilo kao i onih u meksiko plavoj kao nase zastave i jugici. Moj klinac se sad odusevi kad vidi pegli una ulici , retko se srecu ali se mogu sresti, mahom ih penzosi voze. A sad se setih da je i skolski drugar imao narandzastu tj njegov cale dok smo islu u srednju skolu.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko puta sam se samo puta vozio pozadi u peglici,a skoro sam dva metra visine….

Pevač “Kristala” ima dva metra i devedesetih je vozio peglicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno vreme, pre nekih 15ak godina imao ideju da kupim peglu i ubacim motor od juga 45, saznao sam dosta informacija, pokupio slike, mere, detalje a i bila je jedna takva od jednog forumasa pa sam i od njega dobio neke info ali sam odustao od te ideje, onda se prodavala jedna u Nisu cini mi se sa vec ubacenim motorom i zavrsila neko vreme u Krusevcu pa ko zna gde, nije bila neko reprezentativno stanje a nekad je bila jedna u Zemunu sa motorom od fiata 132, crvena, dugo stojala napustena, motor umesto zadnjeg sedista, bile su slike po nekim forumima. Inace poljaci ubacuju motore od punta 1.2 to bas dobro ide, generalno sve te prepravke nisu nesto mnogo zahtevne ali jbg treba vremena i nekog ko ima volje da se tome posveti.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narandžasta je '70-ih i '80-ih bila veoma popularna. Pored nabrojanog, u toj boji je bilo i Lada, Golfova, Passata B1...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP Najčuvenija je bila jedna žuta u beogradu sa NSU TTS motorom,bila je i u raznim novinama…. bila je savršeni sliper sa  preko 100 ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam za nju ali nisam video, otac mi je pricao da je kod njega u komsiluku 70ih godina bio neki fica sa tristacevim motorom, ćale ziveo u Balkanskoj a fica bio u A.Geprata, kaze spolja nista upadljivo samo zadnja daska i hauba malo modifikvani da se smesti motor ali je kaze kidao asfalt pogotovo za to vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry vikend u beogradu, to se nezna sta je lepse i bolje za videti , prosle godine vidim zenska vozi honda prelude prva generacija ko casa, kakav simpa autic , volim ja te mecke i starija kola ali samo benzince , bio dobar taj 190 mislim da je bio 1800 kubika kojeg je imao drugar valjda 4 brzine to mu bila mana, sad ne znam jel to bilo fabricki, ali isao je dobro, mercs and bimmers :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti su benzinci sa 4 brzine bili bez opreme i sa karburatorima.petobrzinac je išao u ove sa k džetronik ubrizgavanjem. K glava je bila glavna mana 190 sa benzinskim motorom,ali uz redovno održavanje su prelazili po 500k km.Dizeli su prelazili i milion i po km uz 2-3 temeljna osvežavanja motora posebno potocilindrični motori

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tad vozio 316 prvi auto u koji sam seo pre dozvole, 1.8 90 konja kockaner sa sirim stopovima valjda restyle 88 god , uff to milina takva kola voziti pa nek su i klotare , mislim da je mecka tad bila najbolja u 2.5 tdi na e klasi i imali su 5to brzinac, sad ne znam jel to bilo naknadno nesto , kontam da je fabrika - to su bila kola a ne ove danas c3 sitroen sporeti

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry  svaka cast , procitao sam je , mecka je vrh bas takva je ta 2.5 , ide kao ladja a steta sto si je prodao , jbga to je ono u nasoj zemlji nemoze 2 auta i to je to a da si normalan neki lik, meni krivo sto je trojka otisla , danas bi bila full ali nije losa ni trenutna varijanta koju imam vec od 2007. Isto ima potencijal za lepog retkog youngtimera ;)

IMG-11ba457364a78b54ec162ce87a1e7031-V.jpg

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, nemanja84bg said:

IMG-11ba457364a78b54ec162ce87a1e7031-V.jpg

Znam da sam izuzetak, ali (izuzimajuci kockice i navlaku volana :D) - meni je ovo interesantnije i lepse videti, nego one danasnje odvratne spojene ekrane i digitalne table.

Pa sitnice za to doba, tipa osvetljenje rucki kod volana, tockica za ventilaciju...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Ivan said:

Znam da sam izuzetak, ali (izuzimajuci kockice i navlaku volana :D) - meni je ovo interesantnije i lepse videti, nego one danasnje odvratne spojene ekrane i digitalne table.

Pa sitnice za to doba, tipa osvetljenje rucki kod volana, tockica za ventilaciju...

 

Te svetiljke u rucicama i na levoj i desnoj nisam video ama bas ni na jednom drugom modelu ... mozda iz tih lancijinih serija ali nigde nigde generalno , golfovi pa nek su i r32 nema , sve je to smece naspram ovog auta , a i ostalih imas na svakom cosku ali ovakav.... tesko mozda sam jedini u rs koji ga tako ponekad provoza po gradu pa nekad ljudi staju da slikaju pitaju sta je to , ima to svoj neki zanimljiv fazon ;) i ostali tockici svetle, i podizaci prozora ;) ima svetlo na plafonu i napred i pozadi , i u prtljazniku ;) maglenke, pozicije odvojene , oboreno jedna, dugo druga sijalicka auto je pravi powerhouse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, nemanja84bg said:

Te svetiljke u rucicama i na levoj i desnoj nisam video ama bas ni na jednom drugom modelu ... mozda iz tih lancijinih serija ali nigde nigde generalno

Kao kroz maglu - sto se grupacije tice, originalni Tipo DGT (Type 160) mozda :question: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bivseg kolegu spakujem u kola , kaze "leb te mili kakvi su ovo cajgeri" reko sad ces da vidis kako skace kazaljkica :D tad bio straight pipe , krivi se asfalt i puca pozadi a ono pravac bez kamera iha, :D Kad budem dolazio na okupljanje cimam te da i ti dodjes pa da ga pogledas ,zalijemo koje ;) Pali na pola kljuca kao prvog dana i sve radi i dalje ni kap ulja ne ispari ;) Sta je to sa tim navlakama i kockicama? , pa ja volim svoj autic morao sam i da je krunisem a pikiram neku trojku vec neko vreme pa ono i dalje ce krunisana ostati u vlasnistvu :P

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...