Jump to content
FAS Goran
filipovic

Slike automobila bez posebnog razloga...

Recommended Posts

Vlasnik Porschea nastavio da vozi nakon saobraćajne nesreće i šokirao policajce

 

221255-porsche crash.jpg

 

Nakon što je pošteno razbio svoj Porsche, vlasnik je nastavio da vozi sve dok ga nije zaustavila policija. Policija je Porsche zaustavila nedaleko od Cobhama u Velikoj Britaniji, i to nakon dojave jednog učesnika u saobraćaju koji je bio jednako iznenađen pojavom na putu.

 

Naime, Porsche Boxster je vidno stradao u nesreći, a vlasnik je odlučio da nastavi vožnju javnom saobraćajnicom. Pritom je vukao zadnji branik po putu, dok su drugi delovi otpadali dok je vozio. Zadnja svetla su takođe van funkcije, a nepoznato je u kojem stanju je automobil ispod lima. Naravno, tu iznenađenje ne staje jer je policajce posebno iznenadilo objašnjenje vlasnika. Naime, vlasnik je smirenim tonom rekao da je upravo doživeo saobraćajnu nesreću na putu M25 u Kentu, i da je ''zaključio da je ok'' da nastavi vožnju. Policajci su ga odmah podvrgli alkotestu i utvrdili da ima alkohola u krvi, ali u dozvoljenoj količini.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako me ovako nesto sa setom momentalno vrati u neka druga vremena :) ... Istovremeno mi je i tuzno i lepo kada se ovakve stvari izvade iz naftalina i podsete na zaboravljeno.

"Proizvodio se u Priboju" i jeste i nije tacno - jer je, koliko se secam, to bila licenca neke francuske firme. A i samo su se sklapali, tako da je napravljeno tek par desetina ovog malise. Tek su skinuti kalupi za karoseriju koja je bila od poliestera. Domace firme su pocele da osvajaju proizvodnju komponenti, ali kako su one bile rasute od Makedonije do Hrvatske - ratno stanje u bivsoj nam drzavi uzrokovalo je da sve to stane. Na kraju, sankcije ostatku Juge su i definitivno ubile ovaj projekat. Mislim da sam par ovakvih Polija davno video i po oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za danasnje pojmove slazem se da je smesno... Ali opet vreme i kada smo nesto bar pokusavali sami da pravimo, za razliku od one muke i bede koja je nazalost usledila u godinama iza toga...

PS: Zagledam malo onu prvu Horvatovu sliku - vidi se na masci Polija... Ona francuska firma koju sam pomenuo i cija je bila licenca, zvala se "Erad", koliko vidim. Kroz maglu mi se prividja i da mu je menjac bio automaCki :) . Bilo je predvidjeno da sa zahuktavanjem proizvodnje bude omoguceno da mu se menja dizajn i oprema u zavisnosti od porucilaca serija, ali to se sve, nazalost zbog pocetka ratnih sukoba, nikada nije ostvarilo...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotografija Audija iz Hrvatske...

 

audi hr 1.jpg

 

Imotski je poznat kao mesto sa najviše Mercedesa u odnosu na broj stanovnika, ali jedan Audi je privukao svu slavu. A kad kažemo ''najviše'' to svejedno znači da neki voze i automobile koji nisu izašli iz Mercedesa. Ponekad idu korak dalje pa biraju glavne rivale - BMW i Audi. A kad je potonji u pitanju, pojedini vlasnici žele da svoju ljubav prema Audiju pokažu na poseban način. Konkretni vlasnik iz Imotskog je odlučio da to pokaže kroz ''blago'' doterani logo marke. Audi je sada i bukvalno postao gospodar prstenova, a stari model je brojem prstenova pretekao i najekskluzivniji A8. U svakom slučaju, ovakav primerak će kod pojedinih prolaznika sigurno izazvati odobravanje, zar ne? Uostalom, ova fotografija je na Squatting Slavs in Tracksuit stekla veliku slavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravljeni jurišnik

Alfa 33 1.7 16V Permanent4 iz 1991. (Q4 od 1992) retka izvedba sa stalnim pogonom na sve točkove i aktivno upravljanom Visko spojkom

 

Malo ih je ostalo uopšte...FB_IMG_1643463743632.thumb.jpg.3a98278d30253b5c80bc88fe67ec1927.jpgFB_IMG_1643463747129.thumb.jpg.a872ccd7f4669422400b3d0971ad578c.jpgFB_IMG_1643463750295.thumb.jpg.e798c2485e389852b6f78c17a4725d19.jpgFB_IMG_1643463758341.thumb.jpg.c31cf4ef66d550b9eb1bea11473a8bea.jpgFB_IMG_1643463755151.thumb.jpg.510b2d501cc4bfaa18f0dc5b8e641e00.jpgFB_IMG_1643463761439.thumb.jpg.f02e3f447f1ef5f73e6192140ef92406.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

Sjajna fotka :thumbup: . Rekao bih da je 1986. u pitanju, s obzirom da je na slici ubica konkurencije, Lancia Delta S4...

Vreme ultra-popularnosti Group B (definitivno banovane te godine posle niza udesa i smrti Toivonena), neverovatna posecenost i na samim etapama...

PS: Ne znam da li ste primetili detalj u uglu :D - deluje mi da je Markku Alen u pitanju, odmara okruzen fotografima:

 

b2e128bb1f.thumb.jpeg.a5ebb347bf22d18cf72511ad2b46d759.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

2000 sam vozio alfu 33 1.3 imola sa bokser motorom. Tada sam se odusevio a, mislim da bi i sad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...