Jump to content
FAS Goran
filipovic

Slike automobila bez posebnog razloga...

Recommended Posts

Čak i da bi uspeo "da ga opereš" - znaš koliko ovog zabole za to, sigurno bi se jako potresao.
Kod Srba je izgleda omiljena disciplina dranje na semaforima višestruko skupljih automobila. Većina zato i čipuje auto, lepše se oseća i lakše zaspi kad 1.500€ stigne do sledećeg semafora pre nego 30.000€.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopaonik da,posto je za one koji skijaju izvanredan, a Zlatibor em nije planina, em za skijanje ne postoji ni na mapi...to je za nas porodicne sa malom decom i plicim dzepom cisto da setamo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam neki zaluđenik za skijanje (poslednji put bio pre tačno 30 godina), ali mislim da Kopaonik ne može ni teoretski da se poredi sa Slovenijom, Austrijom, Italijom, Francuskom... da ne bude nesporazuma, mislim na staze i ostalo bitno za skijanje.

Ne ulazim u cene, jer smo teoretski pričali kao tajkuni
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, knezevic76 said:

Da sam neki puniša, tj tajkunčić, kao dotična gospoda, došao bi sa nekom zastavom 750, ili Pincgauerom onim vojnim i slično, ovi sa slika su klasični pozeri.

 

 

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, totti said:

Nisam neki zaluđenik za skijanje (poslednji put bio pre tačno 30 godina), ali mislim da Kopaonik ne može ni teoretski da se poredi sa Slovenijom, Austrijom, Italijom, Francuskom... da ne bude nesporazuma, mislim na staze i ostalo bitno za skijanje.

Ne ulazim u cene, jer smo teoretski pričali kao tajkuni emoji3.png

Ja skijam "par decenija" (matora sam konjina), išao sam (porodično) radi skijanja (ne "poziranja") na razne planine i uvek me interesovalo samo "dobro skijanje" (ne i "dobar hotel", "dobri kafići" ili slično). Naravno, povremeno bih došao i na Kopaonik. Svaki put dodjem sa novim nadama (da će taj put da "bude bolje", da dok čekam u predugačkom redu za žicu kao budala, a da me neki "indijanci" neće zaobilaziti sa svih strana, i ja se osećati kao "dugouhi magarac" ), a uvek sa Kopaonika odem potpuno popišan.

Ko god je u prilici, ja bih mu preporučio da ode na (porodično) skijanje van Srbije, ovako loše kao kod nas to (dez)organizovano ne može da bude, pri čemu je to često i znatno jeftnije nego u Srbiji. Verujte mi, jeftnijje je čak i svojim kolima da odete na skijanje 7 dana u Francusku, nego da budete 7 dana na Kopaoniku, pri čemu će ta dva skijanja da budu "nebo i zemlja", a u FR vas niko neće gaziti nigde (ni fizički, ni psihički). Ni dok čekate na red za žičaru, ni dok se skijate. Ako idete u Bugarsku, moja peporuka je Pamporovo, jer je najdalje od Sofije i najmanja je gužva. Po svemu je tamo kao ski centar "dva koplja ispred" Kopaonika ( i dva puta jeftinije) Žalosno je, ali, ovo kod nas je "dno dna". Ma, bolje je da odete u Kolašin (ne i na Durmitor, u Žabljak), da skijate na Bjelasici (imaju sada  novi ski centar, pre je bio samo "Kolašin 1450", sada ima i novi, "Kolašin 1600").

Nisam mrzitelj Srbije, zaista, volim je, ali, Kopaonik je "tuga u boga". Idite na Staru planinu (i to ne na one nove staze, kod novog hotela, već na one stare), ali, Kopaonik ... Mislim, idite i na Kopaonik, ali, budite svesni šta vas čeka. Unapred očekujte sve najgore i verujem da onda nećete biti razočarani .. Neće biti gore negos te očekivali ...  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, moron said:

Ja skijam "par decenija" (matora sam konjina), išao sam (porodično) radi skijanja (ne "poziranja") na razne planine i uvek me interesovalo samo "dobro skijanje" (ne i "dobar hotel", "dobri kafići" ili slično). Naravno, povremeno bih došao i na Kopaonik. Svaki put dodjem sa novim nadama (da će taj put da "bude bolje", da dok čekam u predugačkom redu za žicu kao budala, a da me neki "indijanci" neće zaobilaziti sa svih strana, i ja se osećati kao "dugouhi magarac" ), a uvek sa Kopaonika odem potpuno popišan.

Ko god je u prilici, ja bih mu preporučio da ode na (porodično) skijanje van Srbije, ovako loše kao kod nas to (dez)organizovano ne može da bude, pri čemu je to često i znatno jeftnije nego u Srbiji. Verujte mi, jeftnijje je čak i svojim kolima da odete na skijanje 7 dana u Francusku, nego da budete 7 dana na Kopaoniku, pri čemu će ta dva skijanja da budu "nebo i zemlja", a u FR vas niko neće gaziti nigde (ni fizički, ni psihički). Ni dok čekate na red za žičaru, ni dok se skijate. Ako idete u Bugarsku, moja peporuka je Pamporovo, jer je najdalje od Sofije i najmanja je gužva. Po svemu je tamo kao ski centar "dva koplja ispred" Kopaonika ( i dva puta jeftinije) Žalosno je, ali, ovo kod nas je "dno dna". Ma, bolje je da odete u Kolašin (ne i na Durmitor, u Žabljak), da skijate na Bjelasici (imaju sada  novi ski centar, pre je bio samo "Kolašin 1450", sada ima i novi, "Kolašin 1600").

Nisam mrzitelj Srbije, zaista, volim je, ali, Kopaonik je "tuga u boga". Idite na Staru planinu (i to ne na one nove staze, kod novog hotela, već na one stare), ali, Kopaonik ... Mislim, idite i na Kopaonik, ali, budite svesni šta vas čeka. Unapred očekujte sve najgore i verujem da onda nećete biti razočarani .. Neće biti gore negos te očekivali ...  :)

 

u potpunosti issstiiina u svakoj rečenici-nažalost-to je naša stvarnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U životu sam samo jednu sezonu skijao na Kopaoniku,pre rata uglavnom Bovec, posle 2000te Bugarska ili Jahorina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, moron said:
...Idite na Staru planinu (i to ne na one nove staze, kod novog hotela, već na one stare), ali, Kopaonik ... Mislim, idite i na Kopaonik, ali, budite svesni šta vas čeka. Unapred očekujte sve najgore i verujem da onda nećete biti razočarani .. Neće biti gore negos te očekivali ...  

Gde su stare staze na Staroj Planini? Ja znam samo za ove na Babinom Zubu. Isao sam tamo i pre hotela a obozavam da odem i sad. Prelepa priroda, put je sredjen a nema guzve.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i hteo da pisem ali batalih, pricao mi covek koji je nedelju dana pre Kop-a bio u Austriji na skijanju,naravno, sve je jeftinije pogotovo ski pas ali opet ljudi ovde dolaze zbog staza, mislim ovi sto skijaju :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@debelizmaj

Na te ("stare") staze na Staroj planini i mislim ( "Konjarnik" i "Sunčana dolina" ).

Par puta sam bio smešten dole u selu, oko 4-5 km ispod staza, u "Kafani sa konakom ŽDRMA". Topla preporuka. Sobe jesu male, ali, ono što iskrenom skijašu treba (tople sobe, tek da prenoći i ODLIČNA hrana), to kod "ŽDRME" uvek ima  :)

One gore nove staze i uopšte oko novog hotela, to mi se uopšte ne dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vreme mog odrastanja alpsko skijanje i skijaški skokovi su bili ekstremno popularni za gledanje. Kao deca nismo ih propuštali. I dan danas kad bi me probudili u pola noći bih se setio Bojana Križaja, Roka Petroviča, Jure Franka, Borisa Strela, Stenmarka, Đirardelija, braće Fila i Stiva Mera, pa onda skakača Primoža Ulage i Dolara, Nikenena, Vajsfloga, Ahonena, Ploca...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

Kao da je sve to juče bilo. Hvala Ti za podsećanje ... Koliko sam vremena provodio ispred TV-a gleajući te trke.

A kao da sada gledam kada je kroz moj grad prošla "olimpijska vatra" one daleke 1984. godine, velika kolona Mitsubishija, Pajero i L200 AWD ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je što na stazama u Austriji neće da te vidi komšija ili lokalne drolje kako se džekiraš, na Kopu hoće, pa jbt, prošle godine odem u Užice na par dana i jedan dan svratim u jednu crkvu na ZL I tamo vidim pola komšiluka.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...