Jump to content
FAS Goran
filipovic

Slike automobila bez posebnog razloga...

Recommended Posts

AMERIČKI „ŽIGULI“: Lada „Specijal“ u Njujorku!

 

Očuvani primerci automobila iz '70-ih godina uvek su lep prizor, a ukoliko se radi o bivšem sovjetskom automobila, „uhvaćenom“ na ulicama Njujorka, situacija je zaista nesvakidašnja!

 

vaz_2103_01.jpg

 

Šta se to ne uklapa u stereotipnu sliku sa ulica Njujorka, odnosno jednog od njegovih najpoznatijih delova, Bruklina? Naravno, nama, sa ovih prostora, odgovor je relativno jednostavan, budući da nam je VAZ 2103 Žiguli, iliti Lada „Specijal“, itekako poznat automobil, koji je bio deo naše svakodnevice tokom ’70-ih i ’80-ih godina.

 

vaz_2103_02.jpg

 

Ipak, Njujorčani baš i nisu navikli da vide „kockaste“ automobile koji nisu proizvodi američke industrije ’60-ih i ’70-ih godina, a još manje one koji dolaze iza bivše „gvozdene zavese“, tačnije, iz nekadašnjeg SSSR-a.

 

vaz_2103_03.jpg

 

Naročito ukoliko je primerak u gotovo fabričkom stanju, bez modifikacija, izuzetno očuvan spolja i iznutra, a uz to, ima i simpatičnu registarsku oznaku pozadi „VAZ 2103“! :)

 

izvor: http://topspeed.telegraf.rs/vesti/16507-rusi-dolaze-lada-specijal-u-njujorku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj model samo crveni je imao moj matori kad sam ja imao oko 5god. 1600cc motor. Koliko se sećam iz priče imala je kurblu koja se na niskim temperaturama ubacivala ispod prednjeg branika i posle par okreta omogućavala da na ključ pali kao "mina" i na baš velikim minusima. Znam da je hebavao prvog komšiju kad ne može da sastavi ujutro sa nekim Eskort-om

Ako sam omašio onda je ta kurbla bila na jednoj još starijoj Ladi koju je matori terao pre ove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za @bglion
 

cxcb199007.jpg  cxcb199008.jpg
 
cxcb199009.jpg  cxcb199010.jpg  cxcb199011.jpg
 
cxcb199012.jpg  cxcb199013.jpg  cxcb199014.jpg
 
cxcb199015.jpg  cxcb199016.jpg  cxcb199017.jpg
 
Malo je razočaravajuć ovaj njihov automatik, a i klasika da hiljadu stvari unutra lupka i zvecka, tako da ni ja neću više da istražujem šta se to kod mene čuje... Izgleda da kod PSA mora tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja prodao? Kakve veze imam ja sa Balkanom?  :D

 

 

Totti, ovi francuzi nikako da nauce gde treba da stoje ekrani, uvek nesto po sredini, sa vidim ove imaju i neki ekran sa leve strane :D

To mu je za vozačevu stranu klime, ima i sa druge strane isto  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb199020.jpg

Samo su mi felne bile zanimljive :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...