Jump to content
FAS Goran
MilanM

Fiat Bravo/a, Marea - značenje signalnih lampica

Recommended Posts

cim dođem na neku neravninu upali se,danas mi se desilu ujutro kad sam ga startovao da su upaljene i cim sam izasao iz auta da vidim koja sijalica ne radi  i zatvorim vrata one se ugase.odem u grad i poarkiram auto one se opet upale izađem napolje ne vidim ni jedna da ne gori od sijalica.nakom sat vremena opet ga palim i opet begori nista i tako danas celi dan se nisu palile


nije isto kao na slici 7,meni se upali žuto stop i pored njega zuta sijalica,prije mi se palila samo siajlica i sad pre neki dan u kombinaciji sa tim zutim stop

Share this post


Link to post
Share on other sites

...cim sam izasao iz auta da vidim koja sijalica ne radi  i zatvorim vrata one se ugase...

 

Džabe izlaziš da gledaš, kao što ti je rekao Tox u pitanju su stop svetla. A, ko drži kočnicu kada ti izađeš napolje i gledaš... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo nije dobro da ima ulja preko maksimumu a kao drugo lampica ukazuje na nedovoljan pritisak ulja u sistemu a ne na njegovu kolicinu koja se nalazi motoru.

Na tvom mestu bih odmah otisao do majstora jer bi mogao da zeznes motor ako budes vozio a motor nema dovoljno pritiska ulja.

Moze biti da i indikator pritiska malo brlja ali to treba tacno utvrditi merenjem.

 

Procitaj malo ovu temu...

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/45362-ispiranje-motora-ne-radi-sam/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da kazem da ta lampica treperi mozda 3,4 sekunde posle paljenja,i svremena na vreme se to desava. Evo danas je auto upaljen 10-15puta, i nijednom se nije pojavila lampica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je rekao Tox, u pitanju je pritisak ulja. Možeš da imaš ulja u gram koliko treba i da se ta lampica pali ukoliko pritisak nije ok.

Obično se uključuje lampica prilikom startovanja i sija par sekundi dok pumpa konačno ne nabije pritisak, ili u krivinama, ili prilikom malo oštrijeg kočenja do stajanja, npr. na semaforu ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo oštro kočenje pred semaforom, ne prilikom svakog stajanja. Ali, niti ima potrebe, niti je bezbedno da to proveravaš, tebi lampica već sija.

Proveri nivo ulja, ispusti višak, ili dolij ako ima manje nego što treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nedavno sam kupio  mareu 1.9 jtd,1999 god  ali mi stalno svijetli lampica od airbaga i lampica koja pokazuje da mi ne radi pozicija i svijetlo na tablici,sijalicu od pozicije i od tablice sam promjenio ali mi signalna lampica i dalje svjetli ,moze li pomoc. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle menjanja sijalica na instrument tabli kada dam kontakt upali se signalizacija za airbag i evo do kuce nije se ugasila.... jel ce vremenom da se ugasi,jel mogu tako da vozim ili da skidam sve... Nadam se da ne smeta autu sto stoji upaljeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja menjao osvetljenje prvi put sam sada video da mi to svetli pa mi frka da nije stetno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si menjao osvetljenje, verovatno si dao kontakt, a da nisi priključio konektor od vazdušnog jastuka. Brisanje greške dijagnostikom rešava problem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da sigurno je majstor dao kontakt da vidi jel radi osvetljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi mala pomoc u zadnje vreme mi po nekad upali lampicu crveni krug i sa leve strane i sa desne strane kruga ima ndve crtice ja sam naso da se radi o kocnicama ali sta moze da prestavlja kunkretno da lije neko imao takav slucaj -- Brake Pad Wear Warning Light ne mogu skontati :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/8/2013 at 10:34 PM, Marko-Topola said:

Jel moze neko da mi objasni znacenje lampice pod brojem 2 i 8, kod GT verzije

 

cxca44005.jpg

 

Nisam ih primetio,a vidim da ih ovde ima.

sta znaci 5? na prvoj slici jel moze neko da mi pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec par dana od zamene termostata, krajickom oka primetim da mi se pali neka zuta lampica ali nikako da je vidim sta konkretno sija. Konacno je malo pre uhvatih i to kada sam dao migavac. Treperi naizmenicno kao i migavac. Sa one slike na prvoj strani koju je okacio miroslav, ispada da mi je instrument tabla od HGT-a i po toj tabeli treperi mi lampica pod brojem 9 (Stop lights fault warning light) i treperi mi sijalica gde palim "maglenke" pozadi. U cemu je problem, u sijalici ili nekoj masi?! 

 

WP_20190128_001.jpgWP_20190128_002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce to sad skidati :D  Levo sam menjao relativno skoro, jer mi je spoljno staklo napuklo. Ostaje mi da vidim desno. A jel moze da pravi problem mozda svetlo u gepeku?! I da, kontam da je neka masa. Odavno kada dam migavac veoma slabo treperi i stop svetlo, ono kao naizmenicno. Vidjao sam gomilu puntica, dacija, i ne mogu da se setim koji jos auto sa identicnim problemom samo izrazenijim nego kod mene. Hvala na brzom odgovoru, moracu skidati da vidim sta pravi problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema lampica na tabli koja se pali ako ne radi svetlo gepeka. :) 

Ovo što tebi sija je za stop svetla. Kao što je rečeno, ili masa, ili sijalica (čini mi se da tako prijavljuje i kad je treće stop svetlo u pitanju, imao sam davno Bravu, ona ima ono široko treće stop svetlo na gepeku).

Ako se dobro sećam, može da se pali ta lampica i ako je problem sa prekidačem kočnice na samoj pedali (ili je to samo od Stila pa dalje), ali to je svakako ubedljivo najređi uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, nego mozda je neka masa na toj sijalici za gepek na pogresnom mestu. Trece stop svetlo sam raskacio, posto nemam onu crvenu plastiku a i sijalice nisu sve citave pa sam skroz raskacio dok ne kupim drugo. 

Ostaje mi da ispitam mase na stop svetlima.  Valjda nije prekidac kocnice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treće stop svetlo ne zatvara kolo preko instrument table već samo preko prekidača na pedali kočnice. 

Preko table kolo zatvaraju samo sijalice za stop svetlo i to su one P21/5W sijalice i kad jedna crkne jedna od sijalica, tabla to registruje kao otvorenu vezu i izbacuje notifikaciju u vidu ove gore stop sijalice na tabli. Ovo sam naučio na teži način tako što sam uzeo (greškom) tablu od bravo/brava i stavio u mareu. Ta tabla nema ni indikaciju za stop svetla ni za otvorena vrata. Pošto nema indikaciju, ne rade ni stop svetla, sem trećeg koji se samo preko prekidača zatvara.

 

Dakle, možda je i voda u stop svetlu pa imaš spoj negde

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...